Utrogestan preventivně bez potíží

94
15.4.20 14:06

Utrogestan preventivně bez potíží

Hezký den. Máte někdo zkušenost?
Dnes jsem byla na kontrole, doktorce jsem řekla, že jsem z pondělí na úterý malinko zašpinila, ale že to zřejmě bylo námahou, byli jsme s dětmi na delší procházce. Doktorka mi dala preventivně utrogestan. Momentálně jsem 11+6 TT. Nikdy jsem v ani jednom těhotenství (2) neměla žádný problém, ani teď. Začala jsem nad tím přemýšlet až doma, když jsem si přečetla, do utrogestan je ????. Není to zbytečné? Nemůže to miminku ublížit, když je utrogestan užíván pouze preventivně? Mě to právě přijde jako blbost. Navíc mi lékárnice nanapsala na krabičku dávkování a doktorka tam už není :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22529
15.4.20 14:13

No, popravdě je to spíš placebo. Smysl má v prvním trimestru a před početím při diagnostikovaném nedostatku progesteronu a v třetím trimestru má prokazatelně pozitivní účinky při hrozícím předčasném porodu. Braním rozhodně nic nezkazíš, bere se od 1 globule denně až po 3×2 denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
15.4.20 14:17

Kdyz to napsala doktorka, tak bych to brala..neco se stane a budes si to vycitat..ja utrogestan mela od jako ivf „povinny“ zavadela jsem od transferu az po konec prvnoho trimestru… miminku to rozhodne nic neudela :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
15.4.20 14:46

No mě jde hlavně o to, že kdybych toho hormonu měla hodně, jestli to tím spíš nemůže miminku něco udělat. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54146
15.4.20 14:49

Je to sice zcela zbytečné, ale miminku to rozhodně neuškodí. Tělo v téhle fázi samo vyrábí progesteronu mnohonásobně více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
15.4.20 15:06

@ugluk děkuji, tak uvidíme. Teď ho brát budu, za 14 dní mám další kontrolu, tak ho třeba vysadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat