Utrogestan - prosím o názor, radu

2591
1.8.13 19:44

Utrogestan - prosím o názor, radu

Ahoj holky, jsem tu nováčkem.
Chci Vás poprosit o radu, názor ohledně Utrogestanu. S manželem se snažíme od prosince 2012 o miminko, zatím se nedaří. Poté, co jsme si řekli, že se o mimi budeme snažit, pobláznil se mi cyklus, nejdelší byl 48 dní, doté doby jako hodinky 30 dní. Teď mám cyklus 36 dní. Dnes jsem začala testovat na ovulaci. HA neberu od 5/12. Gynekolog mi předepsal Utrogestan, který mám brát teď od neděle do čtvrtka 1-0-1, tj. 22-26 den cyklu. Četla jsem zde několik starších diskuzí o Utrogestanu, ale už mi z toho jde hlava kolem:-) Moje otázka: Nemůže Utr. uškodit, pokud ho budu brát v době ovulace nebo i před ní? Nebo až ho ve čt doberu, mohu dostat dříve MS a tudíž by byla kratší lut. fáze a příp. embryo by nemělo šanci uchytit? Moc děkuji za názory a rady zkušenějších než jsem já:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50071
1.8.13 19:48

Může. A samozřejmě nemusí, ale před ovulací jaksi nemá moc význam. Leda na zkrácení cyklu, ale krátký cyklus a otěhotnění jsou dvě odlišné věci. Najdou se tu lidi, kteří při něm/ přes něj bez problémů otěhotněli, ale taky se tu najde dost těch (jsem jedna z nich), kterým doktoři důrazně kladli na srdce, ať za žádnou cenu před ovulací nenasazuji, že by to napáchalo víc škody než užitku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2591
1.8.13 19:54

Děkuju. Myslela jsem to tak, že nevím přesně zda ovulaci budu mít v neděli nebo v pondělí,… samozřejmě ho nechci brát před, ale gyn. řekl 22 až 26 den. Nechci nic pokazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
1.8.13 19:58

No tak co já vím, tak utrogestan je progesteron, a ten jaksi nemá dobrá vliv na ovulaci a ve větším množství, což dva denně už jsou, ovulace klidně nebude. Před ovulací utrogestan nebrat, jinak cyklus nezkrátí, tedy myslím luteální fázi, ne natolik, aby to bránilo uhnízdění, naopak dostatek progesteronu je výhodou pro embryo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11742
1.8.13 20:01

@Claire7 mel by ti UTZ zjistit presne datum ovulace a pak teprve nasadit Utros. Ovulaci muze zastavit, to je pravda :think: Ale jinak uskodit ti nemuze, spis naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2591
1.8.13 20:26

Děkuju holky:-) Takže, když ho začnu brát těch 5 dní 1DPO, mělo by to být v pořádku…
Popravdě, můj gyn. není moc vstřícný, minulou středu jsem se trefila, měl zrovna asi dobrý den, slíbil mi i hormonální profil a dal předpis na Utr. Nic moc neřekne, na všechno se musím vyptat a ještě mám pocit, že ho obtěžuju. Sestru má ale parádní. To je ale zase na jiné téma…Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
1.8.13 21:30
@Claire7 píše:
Ahoj holky, jsem tu nováčkem.
Chci Vás poprosit o radu, názor ohledně Utrogestanu. S manželem se snažíme od prosince 2012 o miminko, zatím se nedaří. Poté, co jsme si řekli, že se o mimi budeme snažit, pobláznil se mi cyklus, nejdelší byl 48 dní, doté doby jako hodinky 30 dní. Teď mám cyklus 36 dní. Dnes jsem začala testovat na ovulaci. HA neberu od 5/12. Gynekolog mi předepsal Utrogestan, který mám brát teď od neděle do čtvrtka 1-0-1, tj. 22-26 den cyklu. Četla jsem zde několik starších diskuzí o Utrogestanu, ale už mi z toho jde hlava kolem:-) Moje otázka: Nemůže Utr. uškodit, pokud ho budu brát v době ovulace nebo i před ní? Nebo až ho ve čt doberu, mohu dostat dříve MS a tudíž by byla kratší lut. fáze a příp. embryo by nemělo šanci uchytit? Moc děkuji za názory a rady zkušenějších než jsem já:-)

ja ho mela na upravu cyklu a podporu tehotenstvi ale brala jsem ho az po ovulaci pac Dr rikal, ze kdyz se bere pred a pri ni, tak meni hlen a ten pak neni takovy jaky by mel byt aby udrzel spermiky takze ja ho brala od 16 Dc az - ovu byla 14 dc. Cyklus mi hezky srovnal a nic mi po nem nebylo a brala jsem ho jak u prvniho tehu do 15tt tak i tedka u druhyho :kytka:

• Citovat
  • Upravit
5499
1.8.13 21:31

Me ho dal dr taky, ale az po tom co mi udelal horm.profil.budu ho bra ale az od 20-25dc. zatim jsem ho nebrala, cekam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9967
1.8.13 21:41

Jo jo, Utrogestan je hormon progesteron, který má blokovat další ovulaci. Přirozeně by se měl zvýšit po ovulaci a tím proběhne další fáze cyklu.
Taky se tvoří v těhotenství - blokuje další ovulaci.

Takže pokud ho vezmeš před ovulací, tak si ji na ten cyklus zablokuješ. Tak jsem to pochopila z toho, co jsem o něm četla. I mi to tak potvrdila Dr. Že pokud vím, že ovulace bývá později, tak si ho mám vzít později (původně jsem ho měla 16-26 DC. Aby byla šance, že ovulace proběhne.

Pokud proběhne ovulace a oplodnění, tak by Ti uškodit neměl. Naopak se bere v prvním trimestru na udržení ;)

Držím moc pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama