Utrogestan pro udržení plodu, zkušenost?

49
18.2.20 08:37

Utrogestan zkušenost

Ahoj mám dotaz stalo se někomu že od začátku těhu jste začli brát utrogestan pro udržení plodu do konce 12tt ale miminko to neustalo? Díky za vaše odpovědi a zkušenosti s utrogestanem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2975
18.2.20 08:40

Ahoj. Mě gynekoložka řekla, že se to bere jen pro pocit, že pokud je něco špatně tak to ani utrogestan nespasí… Takže já ho při dalším těhotenství po SP sice měla napsaný, ale nepoužila jsem jej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13242
18.2.20 08:47

Pokud nemáš prokázaný nedostatek gestagenů, tak je utrogestan spíš jen placebo. Pokud je plod geneticky špatný tak ho neudrží ani lepidlo. Stejně tak utrogestan nevyřeší poruchy srážlivosti, štítnou žlázu a imunitu. On opravdu řeší jen jeden problém a ten má ještě minimum žen. Pro lékaře je to taková berlička, aby měla pacientka pocit, že aspoň něco dělá… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
18.2.20 08:56

Brala jsem od 6. do 15.tt … skončilo to dalším potratem. Podruhé jsem brala od 8. Do 16.tt a dopadlo to dobře… Jak už tu píší… pokud je něco špatně, utrogestan to nezachrání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
18.2.20 09:14

Díky za odpovědi. Měli ste po něm když ste ho brali nějaké výtoky? Mám takové jak čirá voda nevím jestli je to z toho nebo jiný duvod :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
18.2.20 09:33

Já jsem po něm akorát unavena a depresivní, takže stále jak když mám MS :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 11:06

Utrogestan je ve vetsine pripadech jen placebo. Brala jsem a stejne prvni tehotenstvi skoncilo potratem. Druhe uz dopadlo dobre i bez utrogestanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama