Ultrazvuk prsů - nález

Anonymní
6.12.19 13:45

utz prsů nalez

Ahoj potřebuji se nějak uklidnit nebo získat od podobných vyšetření odpověď.
min měsíc jsem byla na utz
našla jsem si pod paží kuličku, ale nic tam nebylo na utz xtakze asi pupinek nějaký.
Ale za to byly cysty viz fotka říkala nic hrozného ale je třeba to hlídat Toť vše.
Moje obvodní ve středu byla. jsem. na konzultaci, mě vyděsila hrozně. Že mám nejspíš nezhoubný nádor Že to měla tak Slovackova a klidně za rok, dva 10 můžu mít rakovinu i nemusím.
Docela se bojím, teď se mi o tom zda :(
Mám 2 děti a děsí mě ta představa :(
Mám vpacenou bradavku na levo ale prý je to oka mám to narození. Docela mě prsa bolí, malá mě do nich často bouchne a bouchala. S pravým prsem jsem. před 10.letty.mela problémy po kojení odsavaly mi hnis. Úplně mi dr pokazila svátky
dostala jsem. pozvánku na mamologii a budu hlidana.
JJe mi jasné že to nemají s čím porovnat teď tak bude další utz.
V rodine rakovina je i prsů i spodku atd…
já nedávno měla. problémy ale po konizaci je vše čisté 2 roky už jsem dobrá, tolik jsem byla ráda a teď toto :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.12.19 13:58

Doktorka je na hlavu, takhle tě strašit :roll: Hnis ti odsávali nejspíš kvůli zánětu, to přece neznamená nic zhoubného…Já mám cysty na prsu už dlouho, dg. někdy po dvacítce při prvním dítěti. Též mi řekli raději sledovat, ale při kontrolním ultrazvuku za několik let bylo vše v pořádku. Funkčně je prso v pořádku, kojení byla bez problémů.
Takže - sledovat ano, plašit určitě ne :kytka:
Prosím o anonym, zdravotní stav.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.12.19 14:09

Navíc mě dost překvapuje, jak se může lékař před pacientkou A vyjadřovat o zdravotních problémech pacientky B. A že je mediálně známá je naprosto fuk! Pokud čerpá z toho, co četla někde v Blesku, je to spíš pavlačová drbna :roll: Nebo je to ošetřující lékařka Anny Slováčkové, znalá všech okolnosti jejího onemocnění včetně podrobností? Pokud ano a straší tím jiné pacientky, je to zcela neprofesionální…

• Nahlásit
  • Citovat
512
6.12.19 14:11

klidně za rok, dva, 10 můžu mít rakovinu i nemusím

Tohle je doslova situace každého člověka, který dnes nemá rakovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 14:19

@anonym
no řekla že taky měla nezhoubný a teď s e proměnil na zhoubny :zed: tak se mi o tom už zda, bojím se teď všeho :(
tak jsem si řekla zda to není tím, že před letem třeba zajdu na návštěvu solaria něho já nevím :(
vyděsila mě úplně doma jsem nefunkční brečí potají když jdu soat ty 3 dny :( bojím se
jak řekla takové věci a ještě jak se tvářila a že jí hned mám hlásit co. mi je.

ano a kdysi 10 let necelých jsem kojila a nějaký zánět jsem měla v prsů tak vydali. Teď jsem měla ten spodek 2 roky zpět a docela mě děsí. další týden budu volat na mamologii mají jen čtvrtky :( abych se objednala

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.12.19 14:22

Z té zprávy sem se ne dočetla nic moc ale ona mě prostě vyděsila nezhohbynm nádorem.
Který se může proměnit atd
docela mě bolí prsa a často nevím zda to je cystou :(

• Nahlásit
  • Citovat
512
6.12.19 14:28

Fibroadenomy jsou relativně časté. Sledují se. Určitě zajdi na to mamo. Pro většinu žen, které šly s bulkou na vyšetření, je taková diagnóza spíš úleva.

Dědičnost hraje při rakovině prsu roli jen v minimu případů.

Klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
6.12.19 14:44

Bez biopsie ti toho asi moc na přesno říct stejně nemůžou. Já byla na mamo taky kvůli bulce, doktorka mi řekla, že to je zcela běžné, že nějaké bulky máme pomalu všechny. Naštěstí z té mé vyvodila jenom nějaký „útvar“, který prostě zmizel. Biopsii mi nabídla hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 15:06

@MrsNorris
neposlali mě na mamografii, ale na mamologii pod dohled

• Nahlásit
  • Citovat
8762
6.12.19 15:30

Prosím tě, klid. Máš celkem běžný nález. Cysty vůbec nic nezamenají a fibreadenom má každá druhá. Jdi na mamologii, budeš chodit na pravidelné kontroly a když něco bude, bude se to řešit. Já mám za sebou opakovaně biopsii, už i operaci, ale jsem v klidu, protože se samovyšetřuju a jsem sledovaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 15:55

@Paoloska no já to sama nějak nenajdu ani to co tam. mám.. Jen. mě. prosze bolí prsa skoro pořád

• Nahlásit
  • Citovat
6.12.19 15:59

Tak si zajdi pro jistotu na mamograf, je přesnější než ultrazvuk. Pokud máte v rodině rakovinu, tak si vyžaduje genetické testy - pokud by se ukázalo, že más gen, který zvyšuje výskyt rakoviny prsu, tak prostě bez na odstranění a rekonstrukcí prsu, tím víceméně eliminujes riziko a nebudeš se muset stresovat. Jinak, preventivně u některých rakovin (nevím zrovna jak u prsu - to si najdi) působí aspirin (pod 100g) ale musíš jeho dlouhodobe užívání probrat s doktorkou, má i vedlejší účinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 16:17

Taky mě bolí prso, asi tři roky, hlavně v noci a když třeba zvednu ruku, je to jakoby směrem do podpaží, jak je kostice od podprsenky. Byla jsem s tím na sonu, cysty tedy nemám, ale taky mám ve zprávě oválné ložisko, ale charakteru uzliny. Poslali mě pak na mamograf (to mi bylo 39),pak mi doktorka řekla, že to opravdu vypadá na uzlinu. Další rok jsem byla opět na sonu /samoplátce/, prý je to pořád stejné. Teď jdu v únoru, prso mě zase začlo bolet a jsem z toho nervní, takže tě chápu, ale pro mě je lepší být pod dohledem. L.

• Nahlásit
  • Citovat
17211
6.12.19 16:28
@uživatel2 píše:
Tak si zajdi pro jistotu na mamograf, je přesnější než ultrazvuk. Pokud máte v rodině rakovinu, tak si vyžaduje genetické testy - pokud by se ukázalo, že más gen, který zvyšuje výskyt rakoviny prsu, tak prostě bez na odstranění a rekonstrukcí prsu, tím víceméně eliminujes riziko a nebudeš se muset stresovat. Jinak, preventivně u některých rakovin (nevím zrovna jak u prsu - to si najdi) působí aspirin (pod 100g) ale musíš jeho dlouhodobe užívání probrat s doktorkou, má i vedlejší účinky.

Tak to je uzasna studnice dobrych rad…

Ja mam pocit, ze zakladatelka ma bud nenormalni prakticku, nebo tomu nejak neporozumela a splacala vsechno dohromady.
V nalezu z UZ nic podezreleho neni, predpokladam, ze ji to i vysvetlili, kvuli tomu drobnemu fibroadenomu udelaji kontrolu, naprosto bezny postup. Kdyby tam bylo nejake vaznejsi podezreni, udelaji biopsii.
Predpokladam, ze ji jeste neni 40, takze delat MG je blbost a urcite to vzhledem k veku ( a tim padem asi bohatsi zlaze) nebude nejspis presnejsi vysetreni. Strasit ji genetikou a rekonstrukci prsu fakt neni na miste, jestli ma nejakou divokou anamnezu, doporuci ji genetiku v poradne.
Jak s tim souvisi Slovackova moc nechapu, ale co pisou v novinach je uplna blbost. Nador v prsu roste jako nador, benigni vec se do maligni nezvrhne. Kdo vi, co ji tam opravdu tenkrat nasli, ale novinari casto pisou uplne ptakoviny, dost pochybuju, ze jim neco takoveho sama rekla. Navic je rakovina prsu v jejim veku dost raritni zalezitost.
Bolest prsu je obvykle hormonalni, muze byt i od pohyboveho aparatu, rakovina prsu, pokud neleze svrchnikem, neboli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:52

@mroe zakladatelka má rakovinu prsu v rodině! Správně by se mělo u osoby, u které se rakovina vyskytla udělat genetické vyšetření kvůli dědičnosti - pojišťovny to proplácí. Když už nezije ten kdo měl rakovinu, tak se gen vyšetření dělá u přímých potomků - opět hrazeno pojišťovnou. Je lepší vědět, že mam „rakovinový“ gen a něco s tim dělat, než to nevědět. A tvrdit, že mamograf je blbost, když zakladatelce ještě nebylo 40 je ještě větší blbost, zvlášť když se tím stresuje. Něco podobného tvrdila gynekolozka sestřence, když se chtěla nechat vyšetřit kvůli rakovině v rodině… Na mamografickém pracovišti ji vyšetřeli úplně bez problemu. S vyšetřením je spojena radiace, ale není to zase tak strašné - člověk má alespoň klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama