UTZ ve 20týdnu

5
14.11.03 13:09

UTZ ve 20týdnu

Ahoj těhulky!

Tentokrát píšu za svoji kamarádku. Je ve 20týdnu těhotenství a dnes byla na UTZ. Doktor jí bohužel sdělil, že má málo plodové vody a tudíž jsou veškeré orgány miminka špatně vidět. A že vůbec nevidí močový měchýř !!!!

Označil to za veliký problém, a kamarádku poslal ke specialistovi na prenatální diagonostiku. Jenže k vyšetření dojde nejdříve v úterý. I když jsou to jen 3dny, umím si představit jak dlouhá doba to pro ni je :-(

Máte prosím některá podobné skušenosti?

Vím, že až teprve speciální UTZ může určit, na kolik je problém závážný… :-(

Ale myslím, že každá Vaše zkušenost s touto situací může mojí kamarádce překonat ty dlouhé 3dny čekání na vyšetření…

Děkuju moc za kamarádku i za mimi.

Evelínka 31tt

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
19.11.03 12:24

UTZ ve 20týdnu

Ahojky Marti,

děkuju Ti za Tvůj příspěvek. Bohužel nemám dobré zprávy. Včera pan doktor zjistil, že miminko nemá ledviny - proto i ten nedostatek plodové vody. Ještě si to budou potvrzovat přes odběr z pupeční šňůry…ale… :-[

Vlastně není k tomu co říct… :-[

Je mi to líto! Navíc kamarádce moc nepřidá, když vidí mě s bříškem. Nemám jí to za zlé… Jen nevím jak jí pomoct…?

Tak zatím pá a přeju hodně zdravíčka Tobě i mimi. :-)

Evelínka 32tt + ?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
19.11.03 20:29

UTZ ve 20týdnu

Ahoj Evelínko,

už jsem to tady na emiminu popisovala. Mně řekli na genet. UTZ ve 20. týdnu, že můj chlapeček má dilatované mozkové komory, doporučili mi kontrolu a případné přerušení těhotenství - byla jsem v šoku…na kontrole mi řekli, že stav je víceméně stejný. protože jsem pracovala ve zdravotnictví, z vlastní zkušenosti vím, že je lepší znát názor dvou odborníků.

Zašla jsem tedy za jiným gent. odborníkem, který dilataci komor vyvrátil, nakonec i můj gynekolog tam nic nenašel…

Tvé kamarádce bych proto doporučila, než se rozhodne k nějakému radikálnímu kroku, zkusit se spojit ještě s jiným odborníkem přes prenatální diagnostiku. Pakliže ten diagnózu potvrdí podikala bych další kroky…z vlastní praxe vím, že i mistr tesař se utne. V žádném případě bych nechtěla probouzet falešné naděje, jen si myslím, že je to natolik závažné životní rozhodnutí, že třeba pozbít se maximalních pochyb o svém rozhodnutí.

jestli mohu doporučit…v Praze jsem slyšela je pediatr, který je opravdovým odborník přes prenatální dg. - MUDr. Stejskal…, kamarádka pracuje na genetice, takže to vím a dalším odborníkem je MUdr.Čutka - ten je v Českých Budějovicích. Samozřejmě je víc lékařů, ale tito dva podle mých informací jsou letitými odborníky a mají dlouholetou praxi - což je v medicínském oboru neopomenutelné.

Zdravím Vás obě a přeju zdravá miminka!Zofik

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat