Reklama

UV filtr v opalovacím krému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika1995
Povídálka 33 příspěvků 03.04.18 12:11
UV filtr v opalovacím krému

Holky dotaz ohledně opalovacích krému pro prcky. Někde jsem četla, že krémy jak stárnou ztrácí nějakou tu sílu ochrany, takže se nemůže používat dva roky po sobě stejný opalovak :lol:… Je to pravda, nebo můžu normálně používat ten z loňska? Kupovala jsem nějaký za 500,– tak se mi úplně nechce kupovat další, pokud to není úplně třeba. Díky za odpověď :potlesk:

Reklama

Reakce:

Nora2
Stálice 51 příspěvků 03.04.18 12:29
@Monika1995 píše:
Holky dotaz ohledně opalovacích krému pro prcky. Někde jsem četla, že krémy jak stárnou ztrácí nějakou tu sílu ochrany, takže se nemůže používat dva roky po sobě stejný opalovak :lol:… Je to pravda, nebo můžu normálně používat ten z loňska? Kupovala jsem nějaký za 500,– tak se mi úplně nechce kupovat další, pokud to není úplně třeba. Díky za odpověď :potlesk:

To slyším poprvé, ale koukám, že o tom články jsou. Zkuste se podívat na expiraci, mohli by o tom psát na etiketě. Jinak já kupuji opalováky tak 1× za 2 roky a myslím, že fungují. A taková zajímavost: číslo ochrany např. 50 značí počet minut, kolik vydrží (50 chrání cca 50 min, 20 cca 20 min)

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 03.04.18 12:39
@Nora2 píše:
To slyším poprvé, ale koukám, že o tom články jsou. Zkuste se podívat na expiraci, mohli by o tom psát na etiketě. Jinak já kupuji opalováky tak 1× za 2 roky a myslím, že fungují. A taková zajímavost: číslo ochrany např. 50 značí počet minut, kolik vydrží (50 chrání cca 50 min, 20 cca 20 min)

Rozdíl mezi SPF 30 a třeba SPF 10 je v tom, kolik % nejvíc blokují UVB záření. Třeba 30 blokuje kolem 96%, 50+ 98%, rozdíl je malý. Důležitá je i ochrana proti UVA záření. A hlavni věc je fototyp kůže.
Jinak teda ideální je kupovat menší balení, které se spotŕebuje daný rok.

nozu
Extra třída :D 11459 příspěvků 03.04.18 16:47

Na kremu je doba expirace po otevreni. po teto dobe uz vyrobce negarantuje kvalitu vyrobku. tudiz muze byt i mene ucinny. rozhodnuti je uz na tobe.

Monika1995
Povídálka 33 příspěvků 06.04.18 22:15
Díky

Holky všem děkuji, já ho asi radši Teda vyhodím, už je po expiracni době a koupím novej
:lol: letos budu víc mazat, abych ho celej vyplejtvala :potlesk: :P :lol: :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama