Uvazování - anketa

205
9.2.06 11:37

Uvazování - anketa

Holky, co to máte už za sebou. Jak hodně je běžné uvazování nohou při normálním průběhu porodu? Opravdu se to bez toho nedá uhlídat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
9.2.06 11:44

Josefko, netuším, kde budeš rodit, ale já mam za to, že už se to dneska nedělá. Mě tam na samotné tlačení připravili opěrky nohou (bez uvazování) a já tam nohy dala sama ještě než mi řekli a pomohlo mi to, ale rozhodně mi nikdo ani neříkal ani nezkoušel nohy uvázat. Nikam jsem nekopala, ale naopak jsem se o ty nohy hezky opřela a lehce přizvedávala zadek a takhle se mi tlačilo dobře. A jak znovu opakuji, dala jsem je tam úplně sama a dobrovolně. Rodila jsem v Motole
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.06 11:46

Ahoj,

u nás v porodnici v Domažlicích to teda není běžné vůbec, nedělá se to..
Možná na některých starších porodních stolech, kde se ta noha nedala dobře zapřít a hlavně si myslím, že je to praxe už dávno překonaná..
V poslední době jsem od nikoho tady neslyšela, že by mu přivázali nohy :(:(
Naopak se dr snaží vyjít vstříc i maminkám, které si chtějí víc sednout, víc lehnout apod..

Jarka a Nikolka 40tt

• Nahlásit
  • Citovat
7708
9.2.06 11:53

Mě taky nic takovýho nedělali,dokonce se tam ani nevyholuje a klystýr byl jen podle vlastního rozhodnutí.Všechno co jsem si přečetla v těch let starých knížkách je už pasé…teda aspoň vbrně Bohunicích a byla jsme mile překvapená :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
9.2.06 11:55

No, já měla taky za to, že je to z dob krále klacka a sloužilo to spíš doktorům a s úsměvem jsem vždy říkala, že to by pro mne teda bylo asi to nejhorší. Ale v Plzeňské porodnici třmeny byly a kamarádka poznamenala, že by teda nechtěla být uvázaná a sestra ji sprdla, že to není její věc, že oni to prostě dělají, že když někdy nestihly maminku přikurtovat, tak že se snažila dát nohy k sobě a tím stiskávala miminku hlavičku. (Což mi přišlo divn, ale jak říkám, nerodila jsem a nevím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
9.2.06 12:01

To teda nevim, ale u porodu jsem nohy u sebe měla jedině v momentě, kdy jsem ležela na boku, jinak vůbec. Ale každý porod je jiný. Myslím, že v Plzni jsou 2 porodnice, ne? Tak se zeptej v té druhé. Nebo se vůbec zeptej na rovinu, jak to tam funguje. Ale je fakt, že kdyby mě u porodu někdo připoutal, když už jsem tam ty nohy dala, asi by mi to bylo putna.
Jinak mě vyšetřovali bez opěrek, ty tam dali fakt až na konec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
9.2.06 12:07

V Plzni jsou myslím 3 nebo 4 porodnice a já si po dlouhém vybírání zvolila tu podle mne nejlepší (a taky nejdražší ale je přeci o zdraví, ne?). Jenže přístup mne trochu dostal. A tak se asi poohlédnu jinde. Když si sestra pobaveně odfrkne nad slovem porodní plán a naznačí, tak to snad raději jeďte jinam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
9.2.06 12:23

Ahoj :)
Teda reknu vam, ze si zaboha nevzpomenu, jestli jsem mela nohy privazany nebo ne :lol: Vim, ze mi je dali do tech operek, ale co bylo dal? Nejak jsem to nestihla vnimat, prace bylo az dost :wink: Kdyz slo do tuhyho, ani jsem nevedela, jestli nejaky nohy mam, natoz kde je mam :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
9.2.06 12:25

Rodila jsem v Krči a tohle jsem fakt nezažila. Byla jsem při smyslech schopná se ovládat. Jsem zdravotní sestra a vím,že se to dělalo,ale jen snad maminkám které nad sebou ztratily kontrolu aby nezranily lékaře atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
9.2.06 12:39

No ve svetle predchoziho komentare to vypada, ze jsem nebyla pri smyslech :lol: To jsem byla, ale nejak to soustredeni plynulo jinam, nez do nohou 8) Jenom tim chci uklidnit tehulky, ze jsou veci, ktery pred porodem vypadaji desive, ale behem procesu to nejak vyplyne…tak je zbytecny se predem stresovat. Urcite je lepsi najit porodnici, kde vyjdou vstric, ale nema cenu se fixovat na urcitou predstavu…ja jsem byla a pak to zklamani boli nejak vic. Takze bud najit super porodnici a kdyz to neni mozny, hodit to za hlavu a tesit se na miminko:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.06 12:44

Josefko, v Plzni jsou porodnice tři: na Slovanech, U Mulače a Vojenská. Já rodila letos v květnu ve Vojenské a na tu poslední fázi jsem nohy přikurtované měla. Musím říct, že ve stavu, ve kterém jsem byla, mně to bylo dost jedno. Jinak jsem byla spokojená. Ovšem celý pobyt si zacvakáš…

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
1436
9.2.06 12:54

Ahoj Jozefka, ja som z toho tiez mala teda paniku pri obhliadke porodnice a na moju otazku ci sa to pouziva, mi povedali, ze ano, ale len preto, aby sa tie nohy nezosmykli.
No a nebolo to nejake privezovanie, ale len suche zipsy.
Fakt si nevybavujem ako Asha, ci mi ich nakoniec kurtovali tym suchacom, nepametam si to.
Ale rozhodne mi to nejak nevadilo ak mi to robili.
Ani som to nezaznamenala a bolo mi to fakt jedno v tom momente.
Rodila som v takom polosede, manzel ma podopieral.
Ja som tiez najprv hladala porodnicu, kde sa da rodit do vody, a kde je super pristup pri porode, ale nakoniec u mna zvitazil pristup k novorodencom.
Volila som porodnicu s vychyrenym novorodeneckym oddelenim. Nakoniec som bola spokojna aj s pristupom pri porode. Takze zalezi fakt na tebe, co je pre teba prioritne.
Podla pristupu jednej sestry sa nedaju robit zavery, skor podla skusenosti viacerych mamiciek. Aj ked co vyhovuje jednej, nemusi vyhovovat druhej :-( Asi je to dost aj o stasti, na koho natrafis.
Prajem ti, aby to dopadlo podla tvojich predstav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
9.2.06 13:06

Mě by asi taky bylo jedno kdyby mě přivázali.a ty opěrky na nohy tam dali už jen nakonec ,než jsem začala tlačit a malej už lezl ven,takže ne že byste tak leželi několik hodin :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
9.2.06 13:07

Ahoj,
já rodila na Polní v Brně a taky žádné uvazování. A můžeš se rozhodnout jakkoliv chceš rodit (na vaku, ve vaně, na stoličce, na posteli ap.), pokud je dítě a ty v pořádku a vše probíhá tak jak má. Jestli je něco v nepořádku s tebou nebo dítětem v ten okamžik polohu porodu určuje doktor - a to je samozřejmě na porodním stole /křesle/. Možná při nějakých komplikacích uvazují o tom jsme se nebavily, ale jak malé přijede moje porodní asistentka pichat ouška můžu se na to zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.06 13:09

u nás je tam měli opěrky s třmeny pouze pro případ, kdy je maminka zcela grogy a chystají se na kleště, tak aby jí zajistili, jinak se to epoužívá

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama