Už nevím jak s prckem vyjít.

151
8.11.20 12:05

Už nevím jak s prckem vyjít.

Ani nevím jak začít. Malému je 2,5 roku. Ani už nevím kdy začalo tohle období. Má neskutečné záchvaty vzteku i několikrát za den. Většinou je to, když po něm něco chci. Jedná se třeba o vyčištění zubů, oblékání a prostě snad už u všeho. Začalo se to fakt postupem času hodně stupňovat a teď už snad u všeho co řeknu, tak začne šíleně řvát. Snažím se s ním mluvit v klidu, tak to stejně efekt nemá. Dostane vynadáno, když začne ničit věci. Má tendenci se při svém záchvatu bouchat do hlavy ručičkou. V tom mu hned zabráním. Do školky chodí od září a tenhle výstup už ukázal 2×. Jinak ve školce si v celku nezatěžují. Jen, že nemá tendenci poslouchat, což znám velmi dobře. Je to smutné, ale kolikrát mám hrůzu, když se ráno probudí, co zase přijde. Začínám z toho být na palici. Přejde to? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14601
8.11.20 12:25

To znamená, že tvůj syn zraje přesně podle tabulek a právě dozrál do fáze, kdy mozek začíná produkovat strukturovanější emoce a zároveň už umí dostatečně abstraktní koncepty - tedy že já jsem jí a můžu chtít něco jiného než okolí a že když něco udělám, tak to vyvolá reakci.

A teď od tebe potřebuje, aby si mu s tím pomohla, aby se zároveň smířit s tím, že je potřeba brát ohled i na okolí a že vztek je věc, co se dá postupně regulovat. Nutno naznat, že tohle se bude postupně učit až do dospělosti, ale nějaké základy zvládne v řádu měsíců.

Jinými slovy - nastalo vám odbobí prvního vzteku a ano, je to děsné a jedinná věc, co musíš zvládnou je dítko nezabít. Taky se hodí nestat se v průběhu času alkoholičkou :-D

To zvládnete.

Jestli si o tom chceš přečíst víc -mrkni sem - jsmou to články dlouholeté psycholožky na lince bezpečí a zasloužilé babičky.

https://blog.linkabezpeci.cz/…jeho-rodicu/
https://blog.linkabezpeci.cz/…ekle-batole/
https://blog.linkabezpeci.cz/…u-potrebuje/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3z/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3p/
https://blog.linkabezpeci.cz/…-neposluchy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
8.11.20 12:26

A jak si s tím poradili ve školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10683
8.11.20 12:36

@Lusybb Prejde :hug:. Ze syna se ze dne na den ve 26m stal sileny previt. Okolo 3r to preslo, akorat vcas, protoze se mu zrovna tou dobou narodila segra. Ale syn byl uz druhe dite, tak me to tolik nerozhodilo. Starsi dcera byla vztekla od narozeni, tak u te to nebyl zadny sok. U syna desny, jeden den cukrous, druhy vztekloun na zabiti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
8.11.20 12:43

@Ou Tak ten závěr mě fakt rozesmál. Všude se píše o období vzdoru, ale sakra. To je na palici :lol: Mám ještě dceru a ta nikdy a fakt nikdy neměla ani jeden záchvat vzteku, když byla malá. Už jí je 14 a vlastně jo neměla nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
8.11.20 12:45

@PeBa12 Poprvé to udělal, když jsem pro něj přišla a on nechtěl jít domů. Tak ho učitelka vzala do ruky a předala mi ho. Řval až domů. 8o. po druhé mi to jen oznámily, že měl svůj vztek, ale nic víc. Tak jsem se omluvila, že to teď prcek dělá. Tak snad to tak budou brát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14601
8.11.20 12:46

@Lusybb no děti jsou různé a temperament je vrozený. Po kom je dcera klidná a po kom je syn temperamentní? Co tomu příbuznému co je podobně temperamentní pomáhá fungovat ve světě jako civilizovaný člověk a ne jako vzteklé batole? Co na něj zabírá?

To samé bude v modifikované verzi fungovat i na vzteklé batole :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
8.11.20 13:23

U nás je to teď podobné.. Mám syna 3a čtvrt roku… Ve 2,5 letech to začalo podobné jako u vás. Hodinové záchvaty kvůli všemu a kvůli ničemu… Hlavně kvůli běžným věcem jako oblékani, koupání, čištění zubů… Odchody a příchody domů byl očistec… Teď je to o dost lepší, ale stoprocentní to není, občas ho chytne rapl a všechno je špatně, je věčně naštvaný, všechno mu vadí, ale už to není tak hrozné a netrvá to tak dlouho…
A mám ještě 18 leteho syna a u něj to vůbec neznám… Oproti tomuhle satanovi byl pohodové dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
8.11.20 13:28

Ahoj, můj malý už má lehce přes 3 roky, ale znám to dobře :lol: Možná už jsi na podobné tipy narazila, ale u nás fakt pomáhá třeba dávat mu možnost volby ze dvou možností, které jsou pro mě obě v tu chvíli přijatelné. Třeba se ho zeptám, jestli si chce zuby čistit sám nebo mu je mám vyčistit já - on si teda zásadně volí, že si chce vyčistit sám :lol: Ale když ho nechám, ať si to minutu šmrdlá sám, tak mě pak nechá, ať mu je dočistím. Výhoda je, že se tak zároveň učí samoobsluze, třeba ty zuby už si čistí fakt obstojně, nevynechává, já mu to pak už jen přejedu pro klid duše. A tak podobně se vším. Jako neznamená to, že u nás záchvaty vzteku občas nejsou, ale ne tak často… Občas ustupuju, občas se domluvíme na kompromisu, snažím se mu vždycky projevit pochopení (třeba chápu, že se ti nechce z hřiště domů a jsi smutný - ani mu k tomu nedávám žádná ale, prostě chápu to, máš právo se cítit smutně, hotovo), to zabírá docela pěkně, protože ve mně v tu chvíli nevidí nepřítele, co mu ještě ke všemu zakazuje plakat nebo projevovat, co cítí. Jako zas je fakt, že my nikdy neměli nějaké extrémy, že by sebou dítě pláclo na zem nebo podobně. V určité době krásně zabíralo moje klidné „však tady klidně zůstaň, já půjdu domů sama“ - to se ke mně hned přidal. Asi to má každé dítě jinak, u nás platí, že čím menší tlak vyvíjím já, s tím menším odporem bojuju. Ale teda taky pamatuju hromadu scén, kdy jsem se potila až na p… :lol: Hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
8.11.20 13:38

Jeee to je jak u nas :lol: omlouvam se za usmevavyho smajlika, ale cca pred 14 dny jsem se z toho normalne sesypala a beru to ted s nadhledem.. uz jsem byla i ve fazi, ze zkusim detskyho psychologa.. ted jsem ve fazi, ze to beru tak, ze je temperamentni a nutahatelne dite, ktere nesmi mit moc prostoru pro nudu… pomohla mi moc teta ze skolky, kdyz mi vysvetlila, ze dite je proste na pred… a obcas to cele nezvlada. Ve skolce si s ni poradi a pokud zustanu v klidu ja, zvladame to vyresit celkem rychle. Takze vztek, chci ji obejmout- nechce a odchazi do pokoje, reknu ji, ze kdyz bude potrebovat, jsem tady a cca za 3-4 minuty jdu za ni. To uz se necha obejmout, a kdyz se malicko uklidni nabidnu ji, jestli si o tom chce promluvit… a je konec ;) jakekoliv reseni v danou krizovou situaci se u nas absolutne neosvedcilo… je ji jedno jestli vynadam, chci obejmout… tak ji holt nechavam zpracovat si tu emoci v pocatku samotnou a pak nabidnu tu ruku… :hug: verim ze to jednou prejde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
8.11.20 14:59

@Ou Je pravda, že každé moje dítě má jiného tatínka. Otec dcery je temperament a dcera je klidná. Otec synovo je laxní a opravdu není temperament a prý i v dětství byl velmi klidný. Možná něco ze mě :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
8.11.20 15:03

@Xmichaelah Krásně napsané. Vím, že ho taky musím nechat vyvztekat. Nic jiného u nás nefunguje. Ale je fakt zajímavé, jak se dostane z 0 na 100 za 2 vteřiny :D ve svém záchvatu. Taky budu doufat, že ho to přejde a snad velmi brzo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
8.11.20 15:07

@berua13 Jo a příchody k baráku jsou taky lahoda. To všichni sousedi ví, že jdeme domů. Přesně jak u vás, dcera 14 let a ani jeden záchvat vzteku. Je zvláštní jak ty děti jsou individuální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
8.11.20 17:57

@Lusybb no jako ono fakt nic jineho nezbyva… u sebe to beru jako karmu :P nechapala jsem jak ty matky nemohou zvladat dite :roll: ;) tak to mam pekne doma a vyziram to do dna :lol: beru to jako trenink novych dovednosti a uz jsem opravdu prestala kohokoliv za cokoliv soudit :D :D a my s manzelem jsme extremne klidne povahy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10683
9.11.20 00:05

@Xmichaelah :hug: Mne hned prvni dite ukazalo, ze neni ostuda pohybovat se po byte ve 14:30 nenajedena a v nocni kosili. Nikomu nepreju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama