Už si nevím rady s dcerkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 13:51
Už si nevím rady s dcerkou

Hezké odpoledne.
Už jsem zoufalá z dcerky, protože je jí 9 a půl let a chodí do 3 třídy speciální základní školy. Jde o to, že je stále na začátku 1 třídy, počítání zvládá do 12, ale plete si znaménka. Psaní, to je také terno, písmenka zvládá všechny přečíst i napsat, ale slova psát jí dělá obrovský problém. Čtení jí jde, ale musí to být lehká slova, nejraději si čte knížky pro malé děti. Kvůli tomu všemu musela ukončit vzdělávání na klasické škole. Bojím se ale, že ani tady to nebude zvládat s přibývajícím učivem. Jsem z toho už hodně unavená, denně trénujeme, ale pokroky minimální, spíš mě přijde, že někdy už je to na mrtvém bodě. Byla to těžká epileptička, loni prošla operací mozku. Má i vadu řeči, ADHD, její pozornost je malá, nedokáže se orientovat v čase, nezná hodiny, neví co je za den, měsíc, neumí komunikovat, sama nikam nemuže, takže vše je na mě. Není tu někdo, kdo to má podobně? Já už mám někdy pocit, že to nezvládnu. :,(

Přečtěte si článek: Dysfázie (opožděný vývoj řeči): Když dítě nemluví

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Jeanny21
Kecalka 168 příspěvků 08.01.19 13:55

Ježiš, to je smutné, chudák holčina. Omlouvám se, že neporadím :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 13:58
@Jeanny21 píše:
Ježiš, to je smutné, chudák holčina. Omlouvám se, že neporadím :(

To nevadí, děkuji i tak. :hug:
Narodila se jako zdravé miminko a v den očkování se nám obrátil život vzhůru nohama a problémy se zhoršovaly.ted už je to definitivní.

vertunka
Závislačka 4815 příspěvků 08.01.19 13:59

Zvládneš. Určitě to zvládneš. Nejde ji to a asi ji to ani nikdy nepůjde. Bohužel. No bože. Z toho se nestřílí. Dejte si chvilku pauzu od drilu. Asi je toho na vás obě moc. Malý to nejde, ty na ni tlačíš a obě jste na nervy. Chce to pár dní oddech a třeba naberete nové síly a půjde to lépe. Držím palce.

smudlinky
Závislačka 2603 příspěvků 340 inzerátů 08.01.19 14:01

zkusila bych řešit ve škole, učitelka by měla být schopná poradit co a jak

Rezii
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 08.01.19 14:02
@Anonymní píše:
To nevadí, děkuji i tak. :hug:
Narodila se jako zdravé miminko a v den očkování se nám obrátil život vzhůru nohama a problémy se zhoršovaly.ted už je to definitivní.

Je mi to líto. Děláte, co můžete, a určitě to nejlepší pro svoji dcerku. Neměla byste ale na to být ale sama. Co partner, babičky? Máte i zdravé děti? Potřebujete si i odpočinout. Zkuste různé organizace, které pomohou, dobrovolníky třeba na to učení, asistenci, sociální odlehčovací služby…mám se vám podívat po nějakých odkazech?

Uživatel je onlineEnnny
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 08.01.19 14:02

To víš že to zvládneš,my mámy musíme zvládnout i nezvládnutelné. Nemůžete třeba obě jet aspoň na víkend někde pryč od toho stereotypu a učení,že by jste obě vyply?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:03
@vertunka píše:
Zvládneš. Určitě to zvládneš. Nejde ji to a asi ji to ani nikdy nepůjde. Bohužel. No bože. Z toho se nestřílí. Dejte si chvilku pauzu od drilu. Asi je toho na vás obě moc. Malý to nejde, ty na ni tlačíš a obě jste na nervy. Chce to pár dní oddech a třeba naberete nové síly a půjde to lépe. Držím palce.

Tohle už se zkoušelo několikrát, ale nikdy to nemělo efekt.Dcera má středně těžkou mentální retardaci, je to nezvratné.Bohu­žel.Právě, že já už na to přestala tlačit, protože vím, že to nemá smysl se tím stresovat.Já jen prostě nevím, jak mám zvládnout tento stav celkově.Je toho na mě už moc.

Uživatel je onlineEnnny
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 08.01.19 14:04
@Anonymní píše:
Tohle už se zkoušelo několikrát, ale nikdy to nemělo efekt.Dcera má středně těžkou mentální retardaci, je to nezvratné.Bohu­žel.Právě, že já už na to přestala tlačit, protože vím, že to nemá smysl se tím stresovat.Já jen prostě nevím, jak mám zvládnout tento stav celkově.Je toho na mě už moc.

Nezbude ti nic jiného než se s tím naučit žít. Proč nepomáhá partner?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:05
@smudlinky píše:
zkusila bych řešit ve škole, učitelka by měla být schopná poradit co a jak

Však řešíme, jak ve škole, tak SPC, PPP, s lékaři, ale všude jen řeknou, že se to posouvá ale minimálně k lepšímu.S ment. retardací to prostě tak je.Neznám nikoho, kdo by byl v podobné situaci, potřebovala bych si s někým o tom popovídat, napsat.......Cho­díme na různé terapie, školení.....

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:08
@Rezii píše:
Je mi to líto. Děláte, co můžete, a určitě to nejlepší pro svoji dcerku. Neměla byste ale na to být ale sama. Co partner, babičky? Máte i zdravé děti? Potřebujete si i odpočinout. Zkuste různé organizace, které pomohou, dobrovolníky třeba na to učení, asistenci, sociální odlehčovací služby…mám se vám podívat po nějakých odkazech?

Manžel je od rána do večera v práci, protože já jsem bez příjmu, vozím dceru denně 80 km.Babička jedna chodí do práce a druhá na tom není zdravotně nejlépe, ta má sama co dělat se sebou.Ne, děti jiné nemáme, měli jsme mít dvojčátka, ale nedopadlo to, ted už se bojím.Asistenci občas máme.Za odkazy bych byla vděčná.Děkuji.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2056 příspěvků 08.01.19 14:09

Chudák mala. :srdce: jak říká @vertunka chce to oddech. Co nejhoršího se může stát? Třídu si zopakuje? Nevím, jestli to chodí jako na klasických ZŠ, propadnout se dá max dvakrát za celou povinnou školní docházku. Takže bych se snažila rozvíjet to, co jde a co nejde zkusit základy, ale jen to, co by bylo nutné pro ulehčení fungování v životě. A snad někdo poradí i nějaká motivační cvičení, která by dívenku posunula dopředu. Co má ráda? Kreslí? Nebo něco tvoří? Jestli cte rada, tak ji dávej číst knizky, které zvládne. A netrap se. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:10
@Ennny píše:
To víš že to zvládneš,my mámy musíme zvládnout i nezvládnutelné. Nemůžete třeba obě jet aspoň na víkend někde pryč od toho stereotypu a učení,že by jste obě vyply?

O víkendech jezdíme i s manželem na výlety, to mi pomáhá a dcera to má ráda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:12
@Ennny píše:
Nezbude ti nic jiného než se s tím naučit žít. Proč nepomáhá partner?

Já už s tím žít za ty roky umím, ale prostě bych potřebovala chvíli žít asi jinak nevím, je toho na mě moc, nechodím mezi lidi, nemám práci, navaluje se jedno k druhému.Manžel pomáhá, ale až večer, když přijde domů z práce, je celý den pryč.Někdy i soboty, z něčeho žít musíme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:12

Já mám prvňáčka na speciální základní škole a učení je Teda fakt síla. Má lehkou mentální retardaci na spodní hranici. Také u nás vše začalo po očkování. Člověk se stim musí smířit vnitřně a nesmíš být na to sama. Já jsem každý den opravdu vděčná že syn je zdravý (v rámci možností), že můžeme být spolu, dokáže mi dát denně tolik lásky že mne to vždy úplně dobíjí. Zatím si ho Teda nedovedu představit ve vyšších ročnících ale věřím mu a už teď vím že mu vše určitě nepůjde ale svět se nezboří. Ukazuj dceři že si na ni pyšná, za to co už se dokázala naučit, co umí.. Láska je někdy obrovskou motivaci :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >