Uzavření manželství - plná moc?

Anonymní
4.7.15 13:12

Uzavření manželství - plná moc?

Prosím, poraďte, hledala jsem, ale nenašla. Žijeme v zahraničí, ale budeme mít svatbu v ČR. Máme předběžně zamluvený termín, nyní je potřeba dojít to osobně potvrdit na matriku (nevím přesně, co se tam dělá, asi předkládají doklady a něco podepisuje?). Je možné, abych tenhle krok absolvovala sama a jen přinesla plnou moc od snoubence? On se kvůli práci do ČR před svatbou těžko dostane…

Inko kvůli osobním informacím, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22817
4.7.15 13:15

Já myslim, že ani nic nepotřebujete. Nám svatbu zařizoval můj táta, jen jsem mu mailem poslala kopie dokladů a originaly jsme předložili až na svatbě. Oba jsme teda byli češi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1414
4.7.15 13:15

Asi bude jednodussi zavolat na matriku a zeptat se.

Ja uz si to moc nepamatuji, my jsme taky v zahranici, a svatbu jsme meli v CR, dva cesi, ale vyrizovat jsme to jeli vzdycky spolu. Jen vim, ze jsme meli anglickyho svedka, a az na obrade nam rekli, ze musime mit prekladatele, tak jsme svedkovi nakazali se usmivat a pak jsme do nej stouchli, kdyz se musel jit podepsat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
4.7.15 13:17

Jaké doklad mají být to přesně nevím, ale nejjednodušší cestou je podle mě zavolat na příslušný úřad a domluvit se s nimi. Protože i když třeba podle práva by bylo možné při předložení dokladů manžela na základě plné moci zastoupit, tak se může stát, že tam bude sedět nějaká tvrdohlavá soudružka, které plná moc nebude stačit a pošle tě někam. A neuděláš s tím nic. Podpis na plné moci pravděpodobně budou chtít ověřit a možná, že třeba budou chtít i ověřený překlad ověřovací doložky, aby viděli, co přesně bylo cizím úřadem ověřeno atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.15 13:29

Zakl.

Pikolo, vážně? Tak to by nám mohlo projít… My jsme taky oba Češi, takže v tomto by problém být neměl.

Lenka76, :D

Eloushku, no upřímně právě nevím, co budeme dělat, pokud to nepůjde. V tebou popisované situaci bych byla ráda připravená a „tvrdohlavou soudružku“ utloukla právními argumenty ;) (a proto jsem tam ještě nevolala).

• Nahlásit
  • Citovat
262
4.7.15 13:32

To nejde, tvrdohlavou soudružku neutlučeš ničím a jestli by to zároveň byla i účastnice svatebních ceremoniálů, tak bys mohla mít třeba kvůli tomu zkažený pocit z obřadu :nevim:. Radši tam cinkni a domluv se s nimi ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
4.7.15 14:48

Už si to moc nepamatuji, ale byly potřeba OP, určitě i RL. Byli jsme tam spolu a ani mě nenapadlo jít tam sama. Určitě jsme i něco podepisovali. Mají i mail, zkusit jim tam napsat. Ale dle mě jsou potřeba podpisy, ale jistě to nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
4.7.15 16:33

Se mnpu manzel nikde urcite nebyl. byplnoval se nejaly papir o prijmeni a prijmeni deti… ale to jsem jen odevzdala bez jeho ucasti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama