Uzavření MŠ, ale přesto možnost jít

Anonymní
27.2.21 22:58

Uzavření MŠ, ale přesto možnost jít

Ahoj všem. Snad nebude vadit, že anonymně, ale budu tu zmiňovat informace, které nechci, aby byly spojeny s profilem, který tu mám.
Takže k věci.
Dnes mne kontaktovala sestra, která žije o několik km dál, že ji volali ze soukromé školky, kde má umístěnu za pár měsíců 3letou dceru. Vzhledem k uzavření školek ji informovali, že od pondělí je zavřeno, ale pro vybrané rodiče se rozhodli školku ponechat otevřenou. Nabídli jí, že je možné dceru dále umisťovat s tím, že ale nebudou chodit ven a nijak na sebe upozorňovat, že o děti dále pečují. S přesným plánem, kdy má kdo přijet, aby to nebylo podezřelé. Sestra pracuje manuálně, peněz moc nemá, otec dítěte se nestará a žije jen s ním v nájmu. Za 70% mzdy se jí podaří vyjít jen tak tak a tak tuto nabídku zvažuje. Volala mi, zda bych do toho šla. Nevěděla jsem co na to říct. Přijde mi, že je to vysoce rizikové jak pro ni, tak pro toho provozovatele, navíc jezdí na hranici okresu a nevím jak by vysvětlovala při potenciální namátkové kontrole, že má v autě dítě. Jasně může se vymluvit na lékaře, ale sestra neumí vůbec lhát :lol: jak byste se k tomu postavili vy? Na jednu stranu chápu, že ji jde o finance (už jsme ji s manželem i nabídli, že ji pomůžeme, což důrazně odmítá), ale zase mi to přijde jako riziko. Myslíte, že ji hrozí i nějaký finanční postih, kdyby se přišlo na tu školku nebo by to bylo jen na provozovateli? Díky za rady a názory, zítra si budeme volat a já bych jí chtěla dát nějaký konstruktivní názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.2.21 23:02

Žije v nájmu jen s dítětem. Napsala jsem to trošku zmatečně a už to nemůžu opravit…

• Citovat
  • Nahlásit
25035
27.2.21 23:07

Nešla bych do toho. Pokud se 70% vyjde, tak radši neriskovat. Nešlo by, že byste jí pohlídali vy? Aby mohla pracovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
27.2.21 23:09

A neslo by v jejim okoli najit nekoho, kdo by ji dite, za primerenou uplatu, pohlidal? Pribuzne, kamaradky, sousedky. Soukromou skolku taky plati. Me by treba vadilo, ze nepujdou vubec ven. Navic ty nervy, ze je to nelegalni a bat se kazdeho policejniho auta. To by pro me nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
27.2.21 23:10

Upřímně, zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Na jednu stranu ji chápu, na druhou bych do toho já osobně nešla, na třetí, pokud bude takto smýšlet většina lidí a pořád vymyslet, jak to vše ochcat, tak se vážně nikam nehneme. V neposlední řadě by mi vadilo i to, že nepůjdou ven, z důvodu zvýšeného rizika nákazy.
Spousta opatření se mi nelíbí, ale tři týdny si myslím, že bysme holt vydržet měli. A fakt se můžeme jen modlit, že to budou jen tři týdny. Mimochodem by ji aspoň měly zbyvat peníze ze soukromé školky, což nebude málo, nám loni všechny peníze za školné, kdy děti nechodily, vrátili. Být ji, jdu na OCR. Za všechna ta rizika by mi to nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 23:15

Upřímně, mě to přijde jako šílenost. Ona se odstěhovala za otcem dítěte pryč, kde nikoho nezná. Nechce dát někomu hlídat dceru, protože má strach, že by to nebylo dostatečné nebo že by se mohlo něco stát. Já jí hlídání nemohu nabídnout, sama mám doma děti, distančka plus novorozenec a do toho pečuji o našeho otce po onkologické léčbě, který s námi dočasně bydlí, protože se o sebe nepostará. Takže bohužel na další dítě nemám kapacitu i když jsem to trošku naťukla, ale ona si zase nedokáže představit, že by malou tři týdny neviděla. Odstěhovat se nechce má strach, že přijde o práci a tady žádnou nenajde a bude nám na krku. Peníze od nás nechce, ale zároveň si myslím, že vychází se 100% mzdy na hraně. Zněla hrozně vyčerpaně a zoufale, ale každou nabízenou pomoc odmítá, že to zvládne… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
9208
27.2.21 23:23

Mě by docela zajímalo, podle čeho si ty rodiče vybrali, když zmiňuje „vybrané“ - jakože někomu to umožní a někomu ne, na základě čeho? Přijde mi to zvláštní, mně loni dcera od ledna chodila do soukr. skolky/dětské skupinky a ty zavřely taky, i když jen na doporučení města. A navíc, je tu ještě riziko, že se prokecne to dítě před někým, kdo to pak může napraskat. Lidé jsou různé, že? :oops: :nevim: Stačí, že začne o školce mluvit třeba v autobuse, záleží kolik mu je. Třeba mají zahradu za skolkou, kam neni tolik vidět, těžko říct… Ale nešla bych do toho a pokud možno, nabídla spíš sestře pomoc s hlídáním (příp. zaplacenim osvědčené hlidacky). Kdyby se tam totiž některýmu dítěti něco stalo, asi by měli co vysvětlovat prislusnym úřadům včetně zdrav. pojišťovny například :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10995
27.2.21 23:29

Je to šílenost, co když přeci jen nějaké dítě do školky dotáhne Covid - rodiče budou zatloukat hygieně, s kým přišlo do kontaktu, učitelky to chytnou a opět budou zatloukat, s kým byly v kontaktu? Proboha proč?
Sestře bych dovezla za dveře velký nákup, aby měla neteř dost ovoce apod., přihodila bych tam i nějaké dobroty a něco, čím se neteř zabaví. Vymyslela bych něco, čím ti může sestra pomoct a oplatit to (třeba že ti pomůže v létě vystěhovat sklep nebo vydrhnout bazén nebo cokoliv, aby se necítila nijak zavázaná).
Moje babička by si třeba peníze ode mě taky nikdy nevzala, ale když jí dovezu dobroty třeba za tisícovku, tak poděkuje a přijme to (jen jí teda vždycky tvrdím, že to bylo v obrovské slevě, že jsem to dostala v práci atd.). Mívala jsem papírové stravenky, tak ty si ode mě taky vzala, tvrdila jsem jí, že za to nemám kde nakupovat a ona má Coop kousíček, tak mě jich vlastně zbaví :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 23:40

@Jahudka82 řekla mi, že se s tou učitelkou zná a ta učitelka ví, jak na tom ona je… ale čert ví, možná to nabídli každému. Jsou uprostřed menšího města, na hřišti za školkou by je viděla půlka sídliště… já absolutně nechápu jak si to ta školka představuje. Vzhledem k tomu v jaké je to lokalitě, jací jsou lidé a hlavně jaká je doba mi to přijde úplně na hlavu. I s tím jak tu zmiňuje @zrcadlo jak budou pak řešit, když se fakt někdo nakazí, jak vysvětlí úraz nebo kumulaci lidí. Nechápu. Jak jsem psala, sestře nabízím, ale odmítá. Zítra se tam nedostanu a od pondělí už vůbec ne, je sice jen 30km odtud, ale už v jiném okrese a já jsem v 6ti nedělí a mám pocit, že už nemůžu víc udělat. Asi ji to prostě zkusím zítra vymluvit, znovu ji nabídnout finance a pak už prostě nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
6670
27.2.21 23:45

No hlavně jsou blázni ti provozovatelé školky. Je jen otázka času, že je někdo napraska. A ani to nemusí být praskání, ale omylem se někdo prokecne. Ještě napiš, že budou na uzavření provozu čerpat dotace a zároveň si nechají platit školné :lol: Nešla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
27.2.21 23:55

A jak provozovatel bude resit pripadny uraz? U deti to je hned, normalne jsou skolky pojistene, ale takto? Pak se prijde na to, ze jsou v provozu nebo horsi scenar, diteti se neco stane a bude snaha to ututlat a diteti se neposkytne adekvatni pomoc, nesla bych teda do toho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
28.2.21 01:07
@Anonymní píše:
Upřímně, mě to přijde jako šílenost. Ona se odstěhovala za otcem dítěte pryč, kde nikoho nezná. Nechce dát někomu hlídat dceru, protože má strach, že by to nebylo dostatečné nebo že by se mohlo něco stát. Já jí hlídání nemohu nabídnout, sama mám doma děti, distančka plus novorozenec a do toho pečuji o našeho otce po onkologické léčbě, který s námi dočasně bydlí, protože se o sebe nepostará. Takže bohužel na další dítě nemám kapacitu i když jsem to trošku naťukla, ale ona si zase nedokáže představit, že by malou tři týdny neviděla. Odstěhovat se nechce má strach, že přijde o práci a tady žádnou nenajde a bude nám na krku. Peníze od nás nechce, ale zároveň si myslím, že vychází se 100% mzdy na hraně. Zněla hrozně vyčerpaně a zoufale, ale každou nabízenou pomoc odmítá, že to zvládne… :nevim:

Je to tak zoufalá situace, že já bych do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53085
28.2.21 01:33

Budou porusovat narizeni vlady?
Tahle instituce pomaha vychovavat deti, kdyz neumi sama dodrzet urcena pravidla? Tam bych dite nedala. Jsou povoleny pouze skupiny pro zamestnance IZS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
28.2.21 02:37

Ta školka respektive ředitelka nemá všech pět pohromadě. Může za to jít klidně sedět až se to provalí a to se provalí. Nezapomineh že děti umí mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
28.2.21 05:34

OT: soukroma skolka asi neni levna. Tva sestra ma na to ji platit, ale nemuze si dovolit byt na OCR? Kdyz bude skolka zavrena, tak skolne platit prece nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat