Samostatné aktivity pro předškoláka

3014
26.2.21 19:45

Hračky/samostatné aktivity pro školkáče

Vzhledem k tomu že to vypadá na uzavření školek, pojďme si nasdílet, čím zabavit školkový děti, když rodiče maj home office. U nás na jaře frčely puzzle, ale už jich máme strašně moc a malou už to tolik nebaví. Albi tužka baví, ale většinu knih už máme. Kreslení zabaví na chvilku. Máte tipy na ne uplně pitomé hračky nebo aktivity ke kterým lze uklidit dítě? :mrgreen: televize se nepočítá, ta tu jela na jaře víc než bych chtěla a pojede zas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2087
26.2.21 19:57

Plastelina play-doh treba zubar, samolepkove knizky, staveni a padani domina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3324
26.2.21 20:07

Koukni na sešity od značky JIRI MODELS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
26.2.21 20:22

Dceru (5let) hodně baví něco vyrábět, je hodně kreativní. Je šikovná a vůbec mě k tomu ani nepotřebuje, hodně dlouho vydrží s takovou tou tavnou pistolí a zdobí si třeba nějaké krabičky, nebo vyrábí svícínky. Také navléká korálky a vyrábí z nich pro kamarádky a rodinu náramky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2295
26.2.21 20:43

Jestli by byla chuť dělat i „úkoly“, tak tady je zdarma online procvičování. Některé úkoly pro 1. třídu zvládnou i mladší děti - puzzle, hledání rozdílů, barvy, počáteční písmeno…
www.skolakov.eu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
26.2.21 20:54

www.eschovka.cz

Kdo nezná, tak tady lze zakoupit materiál v pdf k dodělání, nebo za kredity, pokud tam dáte něco vlastního. Ne vše může předškolák dělat sám, ale pro domácí vzdělávání super.
Obdobné skupiny jsou i na FB, kde někdo prodává vlastní edukační materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
26.2.21 20:59
@werakla píše:
Dceru (5let) hodně baví něco vyrábět, je hodně kreativní. Je šikovná a vůbec mě k tomu ani nepotřebuje, hodně dlouho vydrží s takovou tou tavnou pistolí a zdobí si třeba nějaké krabičky, nebo vyrábí svícínky. Také navléká korálky a vyrábí z nich pro kamarádky a rodinu náramky.

Předškolačka se zabaví sama s tavnou pistolí? A nebojíš se, že se popálí? Já jsem teda velký flegmatik, ale pětileté dítě bych samotné s tavnou pistoli nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
26.2.21 21:07

Spousta fajn tipů je i na pinterestu, často k tomu ani nejsou potřeba nějaké drahé pomůcky a věci, zkus pohledat preschooler activities. Třeba s pompomy (třídění barev, lepit je na oboustrannou lepicí pásku, ze které třeba vylepíš někde jméno dítěte a dítě si to těmi pompomy polepí), já si v tom věku dost vyhrála s takovými těmi oblékacími panenkami z papíru (mám doma 2 kluky, tak pro ně tohle moc není :mrgreen: ). U nás hodně frčí i lego, to už je třeba koupit za nějaký peníz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
26.2.21 21:17

@Bebeluska8 Ty panenky jsou bezva, máme vymakanejsi verzi magnetické, panenka je větší, pevnější, drží ve stojanu a oblecení na magnet, to se vylupovalo, žádné stříhání a to, co zbylo, až se to vylouplo, slouží jako šablony na kreslení oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
26.2.21 21:27

Lega máme kopec, ale baví spíš mě :mrgreen: takových těch předškoláckých úkolů a sešitů máme taky dost, ale dokoupím další, to je vděčný.
Tavnou pistoli nemáme a ani bych ji malé do ruky bez dozoru nedala :mrgreen:
Vystřihovací panenky jsem milovala, dobrej tip, vyzkoušíme i ty magnetický!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
26.2.21 21:56

@bigl Teď už nebojím, ze začátku jsem to dělala s ní, ale postupně jsem viděla že to zvládá sama a je i opatrná. Není nikde sama v pokoji, kde bych na ni neviděla. Sedí u stolu a já třeba vedle vařím.
Třeba náš starší syn, by toto v jejím věku nedal, ale ona je opravdu hodně vzručná a precizní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
27.2.21 01:37

U nás u předškoláka docela frčí zažehlovací korálky - my už je teda ani nezažehlujeme (nebo jen když si u některého speciálně řekne), ale prostě si z nich skládá obrázky, pak je zas rozeskládá a začne další. Baví ho to a vydrží u toho docela dlouho, máme korálky ve spoustě barev a vyžívá se v tom, aby to měl hezky barevný :-). Pak ho ještě baví skládat mozaiky (stejnej princip - obrázky skládaný z kuliček nebo „špendlíčků“). Klasikou je vláčkodráha, pokud máte - postavit pořádnou dráhu taky zabere dost času :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat