Reklama

Uzené maso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mišik
Povídálka 26 příspěvků 04.01.11 13:36
Uzené maso

Poraďte co s uzeným masem. Před vánocemi jsme dostali 2 vyuzené bůčky, naštěstí libové, jeden jsem už zvládla zpracovat, ale co s tím druhým? Nechci ho věčně schovávat v mrazáku. Máte nějaký nápad?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 04.01.11 13:38

my právě dnes máme hrachovou kaši s uzeným.

Můžeš udělat i uzenou polívku s kroupama, dobrě je i s knedlíkem a se zelím.
Nebo taky můžeš to uzené nakrájet na kostičky - do knedlíků zabalit a k tomu zelí.

atd..

J.

Stevia
Závislačka 3574 příspěvků 04.01.11 13:41

nakrájet do rizota…

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 04.01.11 13:53

Na vaření super do zelňačky, ke špenátu s br. knedlíkem, na tenké plátky všude kam panceta (obalení masa, chřestu, jater, ryb před smažením nebo grilováním), do zeleninových základů…
A nebo samotný jako deikatesu nakrájený s kyselou okurkou, hořčicí a čerstvým chlebem.

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 04.01.11 14:00

Já miluju brambory, kysané zelí, uzené, všechno smíchat, přidat zakysanou smetanu a dát zapéct do trouby. Jednou jsem hledala něco rychlého na véču a narazila na tohle. Od té doby se můžu po tom utlouct.

kamiŠ
Generální žvanilka 23783 příspěvků 04.01.11 14:12

Nebo i jen teplé s bramborovou kaší a kyselou okurku.
Rozemlet do pomazánky…

mick.nick
Kecalka 150 příspěvků 04.01.11 14:12
gabi.design píše:
Já miluju brambory, kysané zelí, uzené, všechno smíchat, přidat zakysanou smetanu a dát zapéct do trouby. Jednou jsem hledala něco rychlého na véču a narazila na tohle. Od té doby se můžu po tom utlouct.

Jéé Gabi to zní velice dobře:) Hodíš recept?

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 04.01.11 16:35
mick.nick píše:
gabi.design píše:
Jéé Gabi to zní velice dobře:) Hodíš recept?

Je to úplně jednoduché. Uvařila jsem brambory ve slupce, oloupala, na půlky hodila do pekáčku na trochu sádla, k tomu kysané zelí a na kostičky pokrájené uzené, které jsem smíchala a dát do trouby asi na 30 minut. Před koncem jsem tam na to šupla ještě zakysanou smetanu a dala asi ještě na 5 - 10 minut zpátky do trouby.

Mišik
Povídálka 26 příspěvků 04.01.11 16:42

Gabi, tak to zní fakt super! Hned zítra budu zkoušet na oběd! A hrachovku bych si dala taky!

Tanule23
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 20.12.14 17:44

Holky, prosim POMOC, dneska jsme udili maso (bucek) a je to celkem přesolene :( Da se s tim něco ještě ted udělat nebo už ne? Mám strach ze když se to odlezi ze to bude ještě horsi :(

boball
Echt Kelišová 9362 příspěvků 20.12.14 17:49

@Tanule23 nedá se s tím nic udělat, jen z toho vařit. kamarádka to taky takhle vyvedla a dala mi to, já dávala do zelnice, fazolovky a tak, až jsme ho spotřebovali. V tom se to na kostičky ztratilo.

elpiska
Závislačka 2572 příspěvků 20.12.14 17:51

Zkusila bych kousek povařit s bramborami, ty většinou sůl vytáhnou.

Tanule23
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 20.12.14 17:54

No, spíš si myslím že s tim už nic neuděláme :( je to skoda :(

Kelsey
Hvězda diskuse 44449 příspěvků 20.12.14 18:02

Taky bych to naprocovala dala do mrazáku a pak vytahovala a vařila s toho.
Uzená polévka a šunkofleky s toho budou dobré :kytka:
Je to až tak strašně moc slané, že se to nedá jen s chlebem jíst?

Tanule23
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 20.12.14 18:06

@Kelsey s chlebem se to da, ale jen tak na chuť bohužel ne…a to jsme tam nedali ani tolik soli co bylo psáno.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >