Úzkost - rušivé myšlenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eifosa
Povídálka 11 příspěvků 11.12.16 09:58
úzkost - rušivé myšlenky

Trpím úzkostí, nejhorší je, že nedokážu přerušit tok myšlenek co se stane, nemáte někdo tipy jak s tím naložit?? čím se uklidnit, prosím

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 10:04

Homeopatie, bachovy esence apod.

eifosa
Povídálka 11 příspěvků 11.12.16 10:11
@ireeenka píše:
Homeopatie, bachovy esence apod.

bachovky mi bohuzel nezabraly vubec, mela jsem namichano primo pro me

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 10:16

Já měla panickou poruchu, nejprve jsem v akutní fázi používala homeopatika, vždy zabrala a pak změna stravy to vyřešila definitivně. Jím opravdu hodně syrové stravy a neznám nikoho, kdo by se stravoval podobně a měl psychické (no, vlastně i fyzické) problémy.

eifosa
Povídálka 11 příspěvků 11.12.16 10:23

@ireeenka no ja jsem zhubla aniz bych chtela a prislo to na me, tak asi s tou stravou neco na tom bude. Jake homeopatika jsi uzivala?

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 10:31

Já měla Aconitum Napellus, ale bylo to něco úplně jiného než u tebe, já měla pocit zmaru, náladu naprostého dna a takový předsmrtný strach, asi tak bych se cítila, kdyby na mne někdo mířil zbraní, prostě pocit, že během pár okamžiků nečekaně zemřu. Že jsem odsouzena k rychlé smrti během pár okamžiků.
Musela bys najít na netu přesně svoje příznaky a vhodný lék, nebo ideálně dobrého homeopata.
Ve stravě doporučuju POSTUPNĚ přidat čerstvé ovoce a zeleninu, hlavně listovou, můžeš zkusit chlorellu, mladý ječmen apod. Pokud bys to udělala naráz, mohla bys trpět nadýmáním a příznaky detoxikace. Hodně důležité jsou zdroje omega 3 m. k., na těch prakticky stojí zdraví, to je můj názor. Kdo je nemá, nemůže být zdravý. Takže lněné semínko, chia semínko, vlašáky apod. v rozumném množství. A ten chlorofyl z listů. Ručím za to, že dojde ke zlepšení. A nejen úzkostí.

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 10:33

Samozřejmě je důležité zároveň vynechat kávu, černý čaj, alkohol, cukr, bublinaté vody, to jsou asi nejhorší dryáky.

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 11.12.16 11:02

@ireeenka Ahoj, já bych tedy byla opatrná s nasazováním raw stravy, obzvlášť ve stavu, v jakém patrně @eifosa je. Co jednomu pomáhá, může druhému opravdu hodně škodit… u sebe mám třeba potvrzeno, že raw strava pro mě není vůbec vhodná, v zimním období vlastně absolutně nevhodná. V zimě syrová zelenina ochlazuje a například pro hodně hubené lidi, kteří většinou trpí i tím, že je jim zima, je potřeba dodávat naopak potraviny které zahřívají. Takže pokud zeleninu v zimě, tak tepelně upravenou, rozhodně ne syrovou.
@eifosa psala jsem ti také ve druhé diskusi… o jídle (co mi doporučila psychoterapeutka i co jsem vypozorovala na sobě); poslouchej svoje tělo, ve stavu deprese je strašně důležité poslouchat svoje tělo ještě více než kdy jindy… pokud máš alespoň trošku na něco chuť, tak si to dej, bez jakýchkoliv výčitek svědomí… jak jsem psala, tělo se nesmí dostat do stavu hypoglykemie, k čemu dlouhodobé hladovění naprosto jednoznačně směřuje. Já jsem se do tohoto stavu dostala a bylo to hodně zlý :-(… tělu je třeba dodat energii a ta nejrychlejší je v cukru (proto třeba mám vyzkoušeno, že po ránu, kdy je to většinou nejhorší, je dobré se napít sladkého čaje nebo horké čokolády).
Teď je důležité vyhrabat se z nejhoršího. Já bych rozhodně ve stavu, ve kterém jsem před nedávnem byla, nebyla schopna experimentovat s novými stravovacími návyky…naopak jsem jedla klidně polévku z pytlíku (kterou bych jindy s opovržením vyhodila)… ale měla jsem na ni chuť a byla jsem ráda, že jsem do sebe pár lžiček dostala. A bylo mi pak lépe. Řiď se tím, jak to cítíš Ty sama… Tvoje tělo Ti řekne, po čem je mu dobře. A hlavně doplňuj energii, pokud jsi hubená a nemáš tukové zásoby, nemá si tělo kde tu energii vzít a pak začne mozek šetřit (třes, nesoustředěnost, změť myšlenek…). Prožila jsem to před 14 dny a nikdy více.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 11.12.16 11:03
@ireeenka píše:
Samozřejmě je důležité zároveň vynechat kávu, černý čaj, alkohol, cukr, bublinaté vody, to jsou asi nejhorší dryáky.

Nesouhlasím. Když tak zapřemýšlím, tak lidi, kteří pijí kafe, občas alkoholv rozumné míře, daji si sladké atd jsou úplně v pohodě. Myslím, že když má člověk sklony k psychickým problémům, tak je mít bude, i kdyby se živil jen zeleninou a kořínky. A pokud to přesahne určité meze, pak pomůže jen psychiatr.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 11.12.16 11:24

@eifosa systematická, dlouhodobá psychoteramie + různé relaxačně-konteplativní cvičení.

Pokud se biochemie rozpadne díky neřešené úzkostné poruše, tak dost pomáhají některá antidepresiva.

Raw strava s přebytkem cukrů a nedostatkem všeho ostatního a tedy s následující podvýživou úzkostem fakt nepomáhá, protože ona podvýživa výrazně zvyšuje hladiny stresových hormonů v krvi.

Navzdory všem vitariánským kecům - on jaksi může být člověk vitaránem jen pokud skutečně nerozumí biologii.

@ireeenka jen ti o nich neříkají, protože mají poruchu příjmu potravy a nebudou přece okolí přiznávat, že jsou v prdeli. Viz třeba http://frutarian.cz/…ho-vitariana

eifosa
Povídálka 11 příspěvků 11.12.16 11:36

@Ou nenasla bych nejake psychoterapeuticke tipy na netu?

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 11:36

@kote @Ou
Nějak teď nechápu, jestli vám to vyznělo, že jsem někde doporučila vitariánství :think: Snad to bylo zakladatelkou pochopeno správně.

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 11:37
@eifosa píše:
@Ou nenasla bych nejake psychoterapeuticke tipy na netu?
Žes nezkoušela psychoterapii, to mne vůbec nenapadlo.

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 11.12.16 13:00

@eifosa Psychoterapeutické tipy na netu jsem nikdy nehledala, i když poté, co chodím k psychoterapeutce si ani nemyslím, že by to na netu nějak šlo… strašně moc důležitá je jednak pravidelnost (v počátku opravdu každý týden a konzultovat aktuální situaci - jak s tím pracovat, jak trávit dny, jak žít, jak se vypořádat s novými okolnostmi, které zasáhly do života Tobě i Tvému okolí; potom to třeba půjde méně často) a taky fyzický kontakt (být v jedné místnosti, terapeuti pracují s řečí těla, s výrazem ve tváři, s emocemi, které dokážeš vyjádřit - pláč, úsměv,… podle toho vlastně i hodnotí stav). A v tomto směru je každý člověk tak individuální a jeho potíže jsou natolik individuální, že je potřeba skutečně profesionální přístup a osobní setkávání, protože na dálku si myslím, že to moc dobře fungovat nemůže.
Pokud jsi z nějakého většího města, většinou tam pracuje celá řada terapeutů… pozeptej se v okolí třeba na doporučení nebo prostě někoho zkus, lepší varianta než vyčkávat je prostě do toho jít a pokud by Ti první terapeut nevyhovoval, je vždy možná změna. Někdy mají bohužel plno a nemohou Tě vzít okamžitě, ale někdy se to povede a je dobré začít ihned, nic neodkládat, protože zle Ti je teď a teď potřebuješ pomoct.
Přidávám pár rad, co v nejhorší krizi poradila terapeutka mě, ale ber to prosím jako možnost; vím, tonoucí se stébla chytá, ale třeba to na Tebe vůbec nebude fungovat. Takže úspěch nezaručuju, ale pokouším se pomoct. Taky jsem sama hledala na netu a pročítala diskuze, když mi bylo blbě, takže Tvůj stav chápu :-)
1. dělat to co chci, ne co musím (pokud chci jít ven, jdu; pokud chci ležet zachumlaná v dece, ležím; pokud chci koukat na film, koukám apod.)
2. když začnu něco dělat, neočekávat od sebe, že to dokončím (mám nárok odejít od rozdělané práce… třeba balení dárků - zabalím dva, jsem unavená, jdu od toho; nebo mám chuť uvařit oběd, ale třeba jen nachystám zeleninu na polévku a zbytek nezvládnu, nevadí, dodělá to manžel nebo to dodělám za dvě hodiny!)
3. odstranit pravidelné povinnosti, lépe řečeno zajistit, aby se o ně dočasně postaral někdo jiný (vědomí, že nemusím ráno v šest vstát a odvézt děti do školy pro mě bylo osvobozující; stejně jako osvobození od pracovních povinností - už 14 dní nechodím do práce, a ono to tam nějak beze mě jde, nestarám se o nic, zkouším ani nekoukat na pracovní maily) - upřímně, toto byl pro mě asi nejtěžší bod… pořád jsem nedokázala uvažovat tak, že já teď nic nemusím, že jsou lidi, kteří se postarají a že děti budou zaopatřené…
4. pokud někdo nabídne pomoc (rodina, přátelé) využít ji; nebát se o pomoc i říct. Jsi nemocná! Klidně mohou děti (máš-li je) odvézt kamarádky, nemusíš jít na vánoční besídku zrovna Ty, ale může jít babička nebo teta; nákup Ti někdo může přinést apod.
5. zbytečně v depresi nechodit do míst, kde je hodně vjemů (například zcela nevhodná jsou nákupní centra) - je to vyčerpávající (i pro zdravého!)
6. vzpomenout si na dobu, kdy Ti bylo fajn (třeba nějaká konkrétní dovolená nebo životní období) a zkusit se do té doby „vrátit“ - obklopit se fotkami z té doby, případně třeba zavolat nebo napsat někomu, kdo do té doby spadá, případně si na to místo zajít apod.
7. můžeš-li číst (v chvílích nejhorší deprese to většinou nejde:-( ), pak si vzpomenout na oblíbenou knížku z dětství a číst si z ní… jednak ji znáš a nic Tě v ní nepřekvapí, a druhak se Ti mohou vybavit příjemné pocity, které jsi tehdy zažívala při čtení (u mě je to třeba kniha Děti z Bullerbynu :-)
8.můžeš-li koukat na filmy, tak vybrat pouze ty nenáročné, pohádky nebo třeba komedie… pokud možno žádné násilnosti, vraždy, apod. Já třeba sjíždím dokumenty o různých cizích zemích (ráda cestuju a miluju poznávání cizích končin)
9. rozmazlovat se, hýčkat se a mít se ráda!
To je asi tak v kostce všechno. Třeba to někomu někdy pomůže, tak nepíšu SZ, ale dávám to sem do veřejné diskuze.
 Kotě

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 13:20

@LadyBrigit Ono nejde tak o to kafe - i já piju kafe, když mám na něj chuť - ale jde o to, jestli to člověk něčím vykompenzuje. Nejde jít pořád jen do mínusu a zůstat zdravý, to prostě nejde. Je něco úplně jiného kafař, který sportuje, jí hodně nezpracované potravy a umí pracovat se stresem, než někdo s panickou poruchou (tím míním sebe, ne zakladatelku), s nedostatkem pohybu a téměř bez čerstvé stravy… Ono to jedno kafe (třeba i jedno za den) zas tak velkou váhu nemá - ale stokrát nic umořilo osla. Záleží na tom, aby v součtu byl člověk jin-jang ;) A podle mých zkušeností lidi s psychickými problémy mají stravu ne špatnou, ale spíš šílenou a zoufalou. A vliv stravy na zdraví je myslím dostatečně prokázán a netýká se to samozřejmě jen rakoviny apod.

@kote díky za ten seznam - moc hezké, dám si sem záložku :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >