Úzkostlivé díte

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sally84
Stálice 86 příspěvků 11.01.19 19:17
Uzkostlive dite

Ahoj, neni tu nějaká maminka úzkostlivého dítěte? Ideálně predškoláka. Mám problémy se školkou(chápu paní učitelky) a už nevím, jak situaci řešit. Dcera se boji neznámých zvuků, divadel, různých společných her(tichá pošta, házení míčku z papíru…). Byla jsem s ni nedavno u psych. Ta mi řekla, ze je potřeba, aby získala pozitivní zkusenosti u věcí, kterych se bojí. Ať vše vysvětluju. Kazdopadne ze je v pořádku. Ve školce mi řekli, že mozna jiný psycholog by byl lepší. Každopádně jelikož není postižená, nemůže se jí věnovat asistentka. Ta je potřeba pro děti, které mají na to papír. Což fakt chápu. Jen si říkám, zda jiný psycholog pomůže nebo jak situaci řešit.. Jak jste to mely(máte) vy? Nějaké rady, co pomáhají? Vysvětlování, co ta věc dělá a k čemu je potřeba a že není nebezpečná, nepomáhá:/ :,( Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 16976 příspěvků 11.01.19 19:21
@Sally84 píše:
Ahoj, neni tu nějaká maminka úzkostlivého dítěte? Ideálně predškoláka. Mám problémy se školkou(chápu paní učitelky) a už nevím, jak situaci řešit. Dcera se boji neznámých zvuků, divadel, různých společných her(tichá pošta, házení míčku z papíru…). Byla jsem s ni nedavno u psych. Ta mi řekla, ze je potřeba, aby získala pozitivní zkusenosti u věcí, kterych se bojí. Ať vše vysvětluju. Kazdopadne ze je v pořádku. Ve školce mi řekli, že mozna jiný psycholog by byl lepší. Každopádně jelikož není postižená, nemůže se jí věnovat asistentka. Ta je potřeba pro děti, které mají na to papír. Což fakt chápu. Jen si říkám, zda jiný psycholog pomůže nebo jak situaci řešit.. Jak jste to mely(máte) vy? Nějaké rady, co pomáhají? Vysvětlování, co ta věc dělá a k čemu je potřeba a že není nebezpečná, nepomáhá:/ :,( Dekuji

A kdybys jí třeba dala balík novin, ať z toho děla kouličky a hází třeba do kbelíku? To by se bála? Já bych pokračovala ve vysvětlování a každý pokrok ocenila.

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 11.01.19 19:27

@Russet - jenže situací může být tisíce a nejde ji připravit na všechno.

Jak se strach projevuje? Dcera taky nemá ráda změny, ale pomohlo ji přihlásit na kroužek, kde se tak s ní nemažou :oops:

Sally84
Stálice 86 příspěvků 11.01.19 19:28

Tam je problem s detma spis si myslim… Teda u toho hazeni s kulickama… Se mnou si normalne haze. Venku se koulujem snehem. Nevadi ji to… Ale asi jak je tam hodne tech deti a hazou s tema mickama… Ja ani nevim… Mi to vlastne nejde moc na rozum tenhle strach… Ze se boji zvuku,tak ok. Nezna to. Da se to pochopit. Jsou ji teprve 3 a pul. Ja ji to vysvetluju uz rok… mozna vic. Uzkosti se spis nasobi…:/ jako ze resim vic strachu najednou nez driv. Ze se to nelepsi. A vysvetlovani taky nepomaha… od jara az po leto jsem vysvetlovala denne,co je vitr nebo vanek a proc je dulezity a ze nic nedela… a stejne to nemelo smysl… Prpste rychle nakoupit a domu… az kdyz se zas oblekla do cepice a saly,je klid…

Russet
Neúnavná pisatelka 16976 příspěvků 11.01.19 19:28
@Králičice píše:
@Russet - jenže situací může být tisíce a nejde ji připravit na všechno.Jak se strach projevuje? Dcera taky nemá ráda změny, ale pomohlo ji přihlásit na kroužek, kde se tak s ní nemažou :oops:

To nemůže. Ale posílí jí to sebevědomí.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 11.01.19 19:32

Zkoušela bych celkově posílit sebevědomí ve všech oblastech. Pozitivní zkušenosti v problematických oblastech jsou myslím ošemetné, když to nezvládne, akorát to prohloubí frustraci. Zkus najít něco, co by chtěla zkusit, ať už je to luxování, koupit mlíko v obchodě, dát někomu dárek, který sama vyrobí, zabalí… Zkrátka cokoli, co udělá sama a kousíček se překoná. Pak teprve, až bude zvyklá, že ji zadavas různé úkoly, tak bych zkusila to problematické, ať někomu něco pošepta, ať zmuchlá papír a hodí do koše, tak nějak mimochodem. A byla bych opatrná s chválou, někdy pochvala vypíchne, že vlastně dítě udělalo něco, čeho se bojí, zpětně se vyděsí a sekne se. Někdy je lepší se tvářit, že jako dobrý, že je to v pohodě, ale nic zásadního.

Mishka85
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 11.01.19 19:33

Moje dcera je taky uzkostliva, ale zase spise se boji napr. divoceni, kdyz se moc krici, kdyz se deti hadaji, kdyz treba jdeme ven a moc fouka, proste kdyz ji hrozi nejaky, i nepatrný, nebezpeci. Je ji cerstve sest. Byla u psycholozky, jeji zaver byl, ze je v poradku, ze ma jen vyvinutejsi pud sebezachovy a je vic citliva, ale to neni diagnoza, tak jak nekdo je zase prilis divoky, tak ona je prilis opatrna. A jeji rada pro nas byla: hlavne ji pred temi situacemi, kterych se boji, nechranit, vystavovat ji primerene tomu, ceho se boji a byt ji jalo jistota v zadech, popr. pani učitelka at tak k ni pristupuje. Ze si bude pomalu na ty situace zvykat, cim bude starsi. A hodne to cvicit i v zivote mimo skolku. Takze chodim s ni za vetru ven, at vi, ze neni ceho se bat, chodíme porad do lesa, at vi, ze ji tam nic nehrozi, ted se uci lyzovat, i kdyz z toho mela strach… proste nenechat ji, aby ji ten strach ochromil a pak uz by nedelala nic.

Sally84
Stálice 86 příspěvků 11.01.19 19:33

@Králičice je histericka,klepe se… Je to fakt hrozne… Se pak clovek o ni boji,aby nemela trauma uz… treba u toho vetru jsem zkusila pak uz i se s ni taky nemazat. Ale vysledek byl stejny… jsem nekolik mesicu kazdy den jela to sve,vysvetlovani. Pak jsem zkusila na radu jine matky proate ignorovat. A nasledne ji rict,ze jo,fouka,nic se nedeje a dal uz o tom nemluvit… Ale ani jedno nezabralo… :(

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 11.01.19 19:34

@Sally84 - tak to tě můžu uklidit, bude lépe.. :hug: Dcera vítr nesnášela.. Ve 4 poštět draka - nemyslitelné.. V 6 to miluje..Do 4 let byla ve školce nalepená na učitelku, v 6 má „kluka“..

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 11.01.19 19:35

@Sally84 - dcera jen brečela.. prostě slzy jak hrachy..a nemluvila s nikým..

Mishka85
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 11.01.19 19:37

A cp se tyka toho veku, u nas to taky bylo kolem toho tretiho roku porad horsi, novy a novy veci, kterych se bala.....byla jsem uz z toho spatna, kdyz uz se konecne prestala bat naseho velikeho psa, tak jak ho 14 dni neviděla, tak pak zase strach. Kdyz se doslechla ve zpravach, ze se potuluje v lesich medved, pak panika, ze nepujde do lesa…prehnana zodpovednost, i za ostatní. Tykajici se veci, ktere jine deti netrapi. Nedej bože, kdyz zastavim na zakazu stani, to je pak komedie. Ale cim je starší, tim lepe ji to jde vysvetlit, i kdyz to jde pomalu, ale jiste.

Sally84
Stálice 86 příspěvků 11.01.19 19:40

@Králičice jo,ja si taky myslim,ze z toho vyroste… Jenze ucitelka chce,at se to resi,ze se nemuzou venovat jen ji. A je potreba,aby se to lepsilo…Coz fakt chapu. Jenze zas jako ve skolce je do pul 4. Takze vic casu,nez je se mnou. A o vikendu toho taky moc nestihnu"napravit". Takze je potreba, s ni nejak pracovat spis ve skolce… Ve skolce je ten pru…r,ze tam nema nikoho,komu duveruje. Ze je na to jakoby sama… Teda aspon z meho pohledu…

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 11.01.19 19:45

@Sally84 - my měli štěstí na učitelku, že to s ní zvládla..A je fakt, že já pak byla s druhorozeným doma, takže dloho chodila domů po obědě. Ale ta samá mi ted říká, že syn(ten je zas hysterka) je uřvaný..Je ve smíšené třídě nebo se stejně starými?

Sally84
Stálice 86 příspěvků 11.01.19 19:49

@Mishka85 jj,tak neco takoveho nam rekla i ta nase psycholozka…:/ jj,presne. Taky jsem uz z toho špatná. Ona se zbavi treba jedne fobie a prijdou dalsi 2,u kterych uz rozum zustava stat.. Treba psa bych chapala. Les,ze tam je medved,tak taky… no ale ten vitr,vid? Tebe to neprekvapilo? Navic jsem se ptala ucitelky,zda se s uzkostnym ditetem nikdy nesetkala a ona ze tohle fakt ne… A ja ani nechapu kde se stal problem… Nebijem ji,nekricime… Nevim:/ jestli nedonosenosti se neco… A mela dcera taky vic fobii najednou? A bala se taky zvuku? Treba ve skolce se boji i luxu. Kdyz pry vedle zapne uklizecka lux,tak rev… Pritom doma sama luxuje. Jenze kazdy lux ma jiny zvuk…

Sally84
Stálice 86 příspěvků 11.01.19 19:50

@Králičice ve smisene. Ale asi jsou tam deti max o rok starsi…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama