Jak sepsat uznání dluhu přítelem

Anonymní
27.1.20 18:58

Uznání dluhu přítelem

Ahoj, prosím o anonym. Ráda bych se zeptala zkušenějších, zda nemáte radu, jak se postupuje v případě, kdy potřebuju před rozchodem sepsat uznání dluhu. Narvala jsem x set tisíc do jeho exekucí a když už mu nejsem dost dobrá, půjdu s holou zádelí. Že jsem kráva, to vím, netřeba připomínat. Jen bych ráda, aby se mi vrátilo něco zpět do počátečních nákladů a na vybavení nového bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2910
27.1.20 19:07

No staci kdyz vam na papire podepise uznani dluhu. Ale jestli ma jeste exekuce atd. tak to z nej ani nemusite dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23370
27.1.20 19:11

No sepsat to můžeš, ale jelikož má exekuce, tak pochybuju, že by ti to vrátil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 19:12

Z těch je díky mě už celkem venku. Potřebuju to vyřešit tak, abych to měla v případě neplacení právně vymahatelný.

• Nahlásit
  • Citovat
23370
27.1.20 19:13
@Anonymní píše:
Z těch je díky mě už celkem venku. Potřebuju to vyřešit tak, abych to měla v případě neplacení právně vymahatelný.

Jemu to bude jedno.. leda by našel novou spasitelku co mu taky půjčí. Předpokládám, že prachy nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 19:16

Me jeden vykuk taky podepsal co jsem chtela. Ja husa mu davala prachy na alimenty, platila exekuce… presne jak zakladatelka. Dobrovolne mi nevratil nic. Honila jsem ho po soudech, nikdy neprisel. Pravnik me stal taky spoustu pemez. Ma exekuci, tak pracuje nacerno. Je to uz skoro 10 let a nedostala jsem z nej vubec nic. Jestli nebude chtit platit, tak ani exekutotor z nej nic nedostane… uz s temi penezi radeji nepocitej.

• Nahlásit
  • Citovat
2910
27.1.20 19:22
@Anonymní píše:

„Celkem“ neni uplne. A nez vy projdete celym procesem, tak uz zase muzete byt jako xxta exekuce v rade a cekat na nejaky peniz dlooooouhe roky. Kdyz nebude ofiko pracovat, tak to zpet nikdy nedostanete. Jinak si ten papir nechce napsat pravnika a on vam rekne co vsechno tam ma byt a jak pak pripadne hnedka postupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
27.1.20 19:24

A co účty za vybavení bytu, jestli si to kupovala ty a máš od všeho účtenky na nic bych se ho neptala a věci si prostě sebrala, když už ti zřejmě finance nevrátí, tak alespoň to vybavení bytu.. Bude se ti určitě hodit. Jinak ho jedině donutit podepsat nějaký dokument, co bude raději notářsky ověřen. Jinak nevím, zkus zajít do bezplatné právní poradny. Tam by ti snad měli pomoct více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
27.1.20 19:37

No a on ti to podepise?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9207
27.1.20 20:03

Sepsat, ale radila bych aspoň nechat ověřit podpisy..
Já si vzala půjčku, aby bývalý přítel zaplatil dluhy. Napsala ji na sebe..
Když zacly problémy, dále neplatil co měl,, nechal se život tak jsem ho donutila sepsat papír..
Jenze pro soud nemá prý bez ověřených podpisu velkou váhu..
Takže já splácím úvěr a on je někde vysmátý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4828
28.1.20 01:53
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o anonym. Ráda bych se zeptala zkušenějších, zda nemáte radu, jak se postupuje v případě, kdy potřebuju před rozchodem sepsat uznání dluhu. Narvala jsem x set tisíc do jeho exekucí a když už mu nejsem dost dobrá, půjdu s holou zádelí. Že jsem kráva, to vím, netřeba připomínat. Jen bych ráda, aby se mi vrátilo něco zpět do počátečních nákladů a na vybavení nového bytu.

Myslím, že se s těmi penězi můžeš rozloučit. Znám holku, která žila se zadluženou přítelkyní. Pomohla jí. Vzala si půjčku a celý její dluh zamázla. Činilo to asi 300 tisíc. (Byly to dluhy za hraní automatů, napůjčovala si na to.) Pak jí kopla do zadku. Té holce zbyly jen oči pro pláč. Nakonec půjčku zaplatila. Ta expřítelkyně se to nějak dozvěděla (už zas mezi tím vyrobila nové dluhy) a přicupitala s tím, že jí vlastně vždycky milovala a ráda by se k ní vrátila. Ta holka naštěstí dostala rozum a tu expřítelkyni hnala svinskym krokem s tím, ať už se jí neopovažuje kontaktovat. Samozřejmě k vrácení oněch 300 tisíc se jaksi neměla. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
28.1.20 02:54

@Dana26 tak se obětovat pro chlapa. A ještě zabezpečovat cizí dítě.
Co Vás ženy žene k tomu, aby jste chlapy tahali z jejich finančních sracek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9207
28.1.20 15:53
@FraDeu píše:
@Dana26 tak se obětovat pro chlapa. A ještě zabezpečovat cizí dítě.
Co Vás ženy žene k tomu, aby jste chlapy tahali z jejich finančních sracek?

Byla jsem hloupá, bohužel jsem u věřila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 18:15
@Cenarius píše:
„Celkem“ neni uplne. A nez vy projdete celym procesem, tak uz zase muzete byt jako xxta exekuce v rade a cekat na nejaky peniz dlooooouhe roky. Kdyz nebude ofiko pracovat, tak to zpet nikdy nedostanete. Jinak si ten papir nechce napsat pravnika a on vam rekne co vsechno tam ma byt a jak pak pripadne hnedka postupovat.

Věřím tomu, že už je za ty roky dostatečně poučený a do dalších exekucí nespadne. Zaměstnaný je. Ale vím, že bez toho uznání mi nepošle ani korunu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.20 18:17
@Mika.ella1 píše:
No a on ti to podepise?

Doufám, že jo. Už dřív jsme se o tom bavili, že potřebuju nějakou jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama