V 1 roce JEN 7.1 kg!!

157
7.3.05 04:26

V 1 roce JEN 7.1 kg!!

Ahoj holky. Potrebovala bych se s vami poradit a snad tak trochu uklidnit. Nasi Kacence byl pred 14 dny 1 rok. Je droboucka, vazi 7.1 kg a meri 68 cm. Narodila se jen tyden pred terminem s porodni vahou 2.3 kg, 47 cm. Takze pribira i roste, jen pomalu. Musim rict, ze je to zlaticko, je hrozne sikovna a ciperna. Sice jeste sama nechodi, jen kolem nabytku, za rucicky nebo s vozitkem pred sebou. Lidi ji tipuji tak na 7-8 mesicu. Tedy podle velikosti. Rikam si, ze holt vsechna miminka nemusi byt cvalici, ze jsou i droboucka. Nejdulezitejsi je, ze je zdrava.. No ne???(prosly jsme dokonce nekolika vysetrenima, na ktere nas pro jistotu dr.poslal a vsechna vysla naprosto v poradku).
A pak bych mela jeste dotaz - Kacenka chodi porad po spickach, jako baletka.. :), proste nenaslapuje nebo malo kdy na celou nozicku, je to normalni??
Diky vsem za podporu a nazory a prejem krasny den!!
Jana a Kacka, 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
7.3.05 06:57

Ahojky,
já bych se tím vůbec netrápila. Jak píšeš, každé dítě nemůže být cvalík. Já mám syna a ten vážil v roce 9 kilo, takže taky nebyl a není žádný svalovec a obr. Nevím, jak jste velcí vy, ale u nás to nemá ani po kom zdědit :D :D A s tím chozením po špičkách- to se taky spraví, malý tak chodily též, navíc k tomu měl legračně ruce před sebou- jakoby chtěl boxovat. Teď je mu 2,5 roku a věř, že máme co dělat ho dohánět 8O :D Tak si užívejte hezkých chvilek- T.

• Nahlásit
  • Citovat
595
7.3.05 07:57

Ahoj Jani,
ta váha není opravdu moc vysoká, ale pokud je zdravá a nic jí nechybí, tak bych se tím taky netrápila. Aspoň Tě nebolí záda jako mě. Lucy měla v roce 12 Kg.
Ale k tomu chození po špičkách. Jedna naše známá má holčinu, která také chodila po špičkách. Nesrovnalo se to. Musela s ní chodit na rehabilitace a teď už je to v pořádku. Takže pro jistotu se radši poraď s ortopedem. Samozřejmě to vůbec nemusí být Váš případ, ale jistota je jistota.
Tak držím palce ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
7.3.05 08:13

Re: V 1 roce JEN 7.1 kg!!

Jano, pokud pribira a roste (a drzi se, aspon ramcove rustove krivky), tak bych to vubec neresila. Podle me skutecne zalezi na tom, jaci jste (velikosti) vy, jako rodice.
Moje dcerka mela v roce 7.28kg, 71cm (takze trochu vetsi :o) ale ne o moc). Narodila se 35+5tt, porodni 2.18kg, 76cm, takze vstupni parametry podobne… a taky nemuzu cekat, ze budu mit nejakeho obra, kdyz sama mam (priblizne) 45kg/156cm a manzel 60kg/172cm. Proste nema byt po kom velka.

Co se tyce chuze, neporadim :( S tim problemy nemame…

Tak at Ti hezky roste - a nenervuj se, myslim, ze je to v poradku :)

Nika (prcci 13m + 13tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.3.05 08:21

Ahoj Jano,
Já taky myslím, že ta váha neni taková, jakou má dneska většina miminek, ale na druhou stranu přece se píše, tak nějak všeobecně, že dítě by mělo v roce ztrojnásobit svojí porodní hmotnost. Takže to vy máte a ještě něco navíc . Může to být prostě daný geneticky. Jestli malá dobře papá a je zdravá, tak bych to taky neřešila. Vždyť i dospělí jsou tlustý, hubený, malý atd. Důležitý je, že jsi byla na různých vyšetřeních a tvoje Dr. v poradně má jistě malou pod kontrolou :P . K těm „špičkám“ to opravdu nevím, asi bych se přiklonila tady k holkám, že buď se to upraví samo, nebo půjdete na nějakou rehabku a bude to v pohodě.

ahojky Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.3.05 08:22

Ahoj Jano,
Já taky myslím, že ta váha neni taková, jakou má dneska většina miminek, ale na druhou stranu přece se píše, tak nějak všeobecně, že dítě by mělo v roce ztrojnásobit svojí porodní hmotnost. Takže to vy máte a ještě něco navíc . Může to být prostě daný geneticky. Jestli malá dobře papá a je zdravá, tak bych to taky neřešila. Vždyť i dospělí jsou tlustý, hubený, malý atd. Důležitý je, že jsi byla na různých vyšetřeních a tvoje Dr. v poradně má jistě malou pod kontrolou :P . K těm „špičkám“ to opravdu nevím, asi bych se přiklonila tady k holkám, že buď se to upraví samo, nebo půjdete na nějakou rehabku a bude to v pohodě.

ahojky Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.3.05 08:23

Ahoj Jano,

ahojky Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.3.05 08:26

Tááák, to jsem ještě já, nějak mě to tady zlobilo a koukám, že se to objevilo 3× 8O . Tak to jsem nechtěla, ale už s tím nic neudělám :twisted:

Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
550
7.3.05 08:49

Jeeeee Jano, ta musi bejt sladka :P
Me se strasne libej mrnavy deti, opravdu. A kdyz pak uz i samy chodej, tak je to senzace, takovej malej trpaslik.
My mame podobne trpasliky, v 8m holky mely 6.5kg a 67cm, takze predpokladam, ze v tom roce to nebude o moc vic, mozna jeste trochu narostou - holt geny - maji dlouhe nohy po me (coz byla ta lepsi volba, protoze manzel ma rodove silna stehna :wink: ) Vubec se tim teda netrapim, i doktorka sama rika, ze holky nikdy nebudou tlusty, proste na to nemaj „postavu“.
Nerikam, ze bych rozhodne nechtela baculate miminko, on si clovek nemuze dost dobre vybirat, pokud to tedy nezpusobi sam, ze dava od 4m pribinaky a pod., ale jsem radsi, ze jsou drobnejsi, v pohode je bafnu obe najednou a nekam prenesu a nijak mi tim zada netrpi. A az budou tezsi tak uz treba budou behat samy :)
Kdyz je Kacenka zdrava, tak nema cenu se s necim takovym zaobirat. Hlavne ji pak ochranuj pred pribuznejma aby ji porad rikali, ze je hubena, mala atd… Ja jsem si tim prosla a trvalo mi dost dlouho nez jsem pochopila jaka je to blbost.
Urcite je moc krasna a sikovna, posilame ji pusinku, mas byt na co hrda :P
Jo a my mely startovaci vahu na 1910 a 2370 :lol:
Pa

Monca a moncicaci 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
7.3.05 14:59

Ahoj Jano,
to je náhoda! Já jsem taky Jana a narodila se mi v prosinci v 40tt Kačenka s mírami 2280 a 46cm. Dost podobné, co? :D

Jinak se přidávám k těm, co říkají, že si nemáš dělat starosti. Velké a tlusté dítě zároveň neznamená zdravé dítě (tím mě uklidňovali už po porodu, když jsem se děsila, že je Kačenka tak malá) a naopak.

Tvoje Kačka určitě není podvyživená, krásně se vyvíjí a asi ani nemá být obřík po kom. Tak je všechno v pořádku, ne? Já taky nepatřím zrovna k těžkým váhám a od malička jsem slíchala, že „co je malé, to je hezké“. :D

Přeju hodně štěstí vám oběma jmenovkyním :lol:

Jana + Kačenka za 9 dní 3měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
7.3.05 15:15

Ahoj,
myslím, že ta váha je úplně normální, netrap se s tím. Ale o té chůzi po špičkách bych řekla doktorce, mě se teď na 18-ti měsíční prohlídce doktorka ptala, jestli náhodou malý nechodí moc často po špičkách. Nevím sice, co by se stalo, kdybych řekla, že jo, ale asi to není úplně v pořádku, zkus se poradit.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
7.3.05 16:22

Ahoj Jani,
my teď máme právě rok a s váhou to taky není žádná sláva - porodní váha 3,14 kg, před 14 dny 8,06 kg. Dlouhá je dost - asi 86 cm, ale jak vidíš, váhu na roce rozhodně neztrojnásobíme. Přesto nám pan dr. říkal, že je to v pořádku. Malá přibírá - pomalu, ale přece, vyvíjí se normálně, je to spokojené a šikovné mimi. Taky říká, že asi bude po mě - já jsem hodně hubená.
S těma špičkama neporadím - my taky chodíme jen kolem něčeho nebo za ručičku, ale normálně. nicméně občas špatně vytáčí jeden kotníček, tak jsem se na to ptala pana doktora a říkal, že se to srovná a když ne, tak to budeme řešit až tak na 1,5 roce - do té doby má malá čas a klidně se to může srovnat. Tak se myslím, že se Vám to asi taky srovná sama a kdyby náhodou ne, tak s pomocí rehabilitace určitě.
Měj se prima.
Petra a ANinka (1rok a 3 dny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
7.3.05 16:37

Holky, mockrat vam vsem dekuju. Uklidnily jste me. :wink: Jeste, ze vas mam… Ja sama si rikam, ze je jedno, ze je malinka, hlavne, ze je zdrava, jenom, kdyz kamkoliv prijdeme a kazdy se divi, on je ji ROK, ta je MALINKA apod., tak v cloveku prece jen zustane takovy ten hlodaci cervik… Jste hodne!
P.S. Monco, diky moc i tobe, Kacenku urcite celou olibam. Ty tve holky taky opusinkuj. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
7.3.05 17:10

Jé, buď ráda, že máš tak malou a zdravounkou holčičku. Naše Betynka se narodila s 2,5 kg - prý bude drobnější. Bude jí 8 měsíců a má přes 9 kilo. Moje záda brečí a volají po maličké drobné holčince! Moje kamarádka má takovou něžnou malinkou 4 letou holčičku s 15 kily a já jí opravdu závidím jaká je to drobná princeznička.
Radka + Betynka

• Nahlásit
  • Citovat
182
7.3.05 17:21

Ahoj Jani!

Chtěla bych taky reagovat na tvůj dotaz.

Tak nejdřív k té váze . Vůbec si z toho nedělej hlavu. Terezka byla v roce taky malá - 5.20 kg a dětský doktor se bál a strašil, ale mělli jsem ještě odborného pediatra - neonatologa a ta mě uklidnila, že to je v pořádku a dnes to vše dohnala (je ji skoro 8 let). Byla tak malá, protože byla předčasně (940 g), ale vše dohnala. Takže se opravdu neboj, vše dožene a máš opravdu méně nošení. To se mi moc líbilo, byla maličká a lehoučká.

Teď bych Ti chtěla napsat něco k té chůzi po špičkách . Nechci Tě strašit, ale když se dítě staví na špičky, tak to není v pořádku. Jestliže se to nechá tak, tak dítě bude mít problémy do budoucna. Je proto s tím něco dělat co nejdříve. Problém je v tom, že někteří dětští doktoři, ortopedi nebo i neurologové řeknou, že se to srovná. Ono se to někdy může stát a samo se to upraví, ale pokud ne, pak je problém s tím něco udělat. Je potřeba s dítětem cvičit „speciální“ rehabilitaci a pak se to srovná. Taky je potřeba začít co nejdřív. Rehabilitace se jmenuje Cvičení podle Vojty nebo Vojtova terapie . Cvičí ji rehabilitačky, ale musí být k tomu vyškoleny. Pak se to většinou srovná. Nemusí to být váš případ, ale je lepší se zeptat odborníků, než aby pak měla problémy. Někdy to někteří odsuzují, s tím, že se dítěti ubližuje, protože u toho křičí, a že ho to bolí. Ale není to pravda, opravdu to nebolí a dítěti se neubližuje. Sama jsem si to vyzkoušela na sobě a taky jsem cvičila s Terezkou. Opravdu to nebolí a malá dnes chodí bez problémů, přestože říkali, že možná chodit nebude nebo bude mít problémy.
Doufám, že jsem Tě nijak nevyděsila, ale raději se zeptej. Znám víc dětí, kterým řekli, že je to dobré a pak to dobré nebylo. Ale u vás to nebude takový problém. Jen v budoucnu nebude mít problémy.

Andělko , asi by bylo dobré, aby ses na to zeptala i Ty. Neměla by stáčet nožičky.

Hlavně u tohoto cvičení platí, že se musí začít co nejdřív. Ideální je do 1 roku. Tam s tím jde nejvíc udělat. Pak je to trošku horší.

Doufám, že jsem vás nepostrašila, ale mám opravdu špatné zkušenosti a za zeptání člověk nic nedá a je-li to potřeba, tak aspoň nic nezanedbá a může začít. Není-li to potřeba, tak maximálně dojde na jedno vyšetření navíc - vyšetřují se jen reflexy, takže to nebolí a dítě se nepíchá ani nic podobného. Ale musí to vyšetřit doktor nebo rehabilitačka, kteří tomu rozumí a mají oprávnění. Jiní by mohli říct, že to není potřeba. A znám maminky, co si dnes vyčítají, že se nechali ukolíbat dětským doktorem a na toto vyšetření nešli.
Ale už vás nebudu strašit. to bych fakt nechtěla. Jen jsem chtěla napsat svou zkušenost a říct, že nám to moc pomohlo, i když je to trochu náročnější, ale vyplatí se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama