V 8. týdnu těhotenství do Chorvatska autem

91
17.6.15 13:38

V 8tt do Chorvatska autem

Dobrý den, chci se vás zeptat na názor či zkušenosti s cestováním a pobytem v prvním trimestru u moře.

Za týden odjíždíme na dovču, byla jsem celkem v klidu, že to v poho přežijem, až jsem si na netu přečetla dost názorů, že je to hodně riskantní. Tak ve mně začal hlodat červíček pochybnosti.

Auto máme celkem nové, s klimatizací, takže myslím, že cesta bude v klidu, žádné drncání, vedro atd. Máme 2,5 lettého špunta, takže počítám s tím, že celý pobyt se bude odvíjet od potřeb dítěte, tudíž nebudem na přímém slunci, ale pěkně pod slunečníkem a v rozmezí od té 11-15 přes největší pařák budem na pokoji. Vařit si budem sami, takže obavy z jídla odpadají. Po obědě cca 2 hoďky prcek spí, takže budu spát taky…

Já jsem připravená na to, že si užijem klidnou dovču, co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41884
17.6.15 13:41

Pokud nezačnou těhotenské nevolnosti, tak by to v rámci možností ( s ohledem na to, že prcek má 2,5r :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) mohlo být v pohodě. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
17.6.15 13:42

@Zodiann záleží asi jak se cítíš, já byla od 10tt jak praštěná paličkou a spala… ale pokud je ti fajn, užijte si to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1392
17.6.15 13:43

Já jsem teď v 8tt a jela bych hned, ale pojedem až ke konci srpna a strach nemám když jedeš vlastním autem můžeš kdykoliv zastavit tak si myslím, že to bude v pohodě :mrgreen: pokud ti není špatně a žádné potíže :lol: Tak šťastnou cestu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14987
17.6.15 13:45

Mně bylo pěkně šoufl, takže já bych si nic neužila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
17.6.15 13:49

Hlavně se pořádně připojisti ( kdyby jsi nedejbože musela do nemocnice ) a užij si to ( teď je to stejně buď a nebo ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.6.15 13:52

Já myslím, že jestli se cítíte dobře, není problém 8) dovču si užíjte :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
17.6.15 13:55

Jsdm asi 7 tt a jedem v patek autem do italie taky mam skoro 3letou slecnu…ja sem v tehotenstvi strasnej magor mam panickou hruzu ze se neco pokazi atd, ale ta dovca me nechava klidnou… koupila sem si tilko na plavky, nebo jednodilne nebudu tak casto vystavovat…bud v pohode a uzivej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
17.6.15 13:55

Jela bych hned kdybych neblila jako blazen :mrgreen: chtela sem i ted v 25. tt ale nemohla sem kuli placente. jestli mas vse v poradku a citis se dobre, tak nevidim duvod zustavat v cr. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 14:17

Jela jsem takto minulý rok a všechno bylo úplně v pohodě, týden po návratu z Chorvatska jsem ještě letěla do Bulharska :lol: Bavila jsem se o tom i s Mudr. a ta mi řekla, že v tom nevidí problém a ať si to ještě užijeme dokud jsme jen dva :lol: Jen mi teda doporučila opravdu dodržovat pitný režim, jinak jsem nic „zakázaného“ neměla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
982
17.6.15 14:26

Já bych teda nejela ani za zlatý prase :D, ale jen proto, že mi bylo neskutečně zle a představa několikahodinové jízdy autem a pak to vedro, tak je mi na :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 14:29

Já bych nejela ANI NÁHODOU (a fakt ani zadarmo) - vzhledem k tomu, že mi v zimě v 10. týdnu přišli na to, že plod nežije a musela jsem na revizi (a kdybych nešla na revizi, vyjde to všechno samo).
Já vím, že to je extrém, a že si tohle člověk nemůže říkat - jen píšu svůj názor, že po mé zkušenosti bych prostě nejela…
Ale kdyby se mě někdo zeptal loni - tak bych řekla, že na tom nic nevidím, a že rozhodně jet a užít si dovolenou! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
17.6.15 14:38

Těhotenství není nemoc, není důvod nejet. Co se má udržet, to se udrží, nezmění to cestování ani pobyt doma v posteli, v tomto období nemůžeš udělat pro prcka v podstatě nic. I kdyby, jak tu jedna píše, plod odumřel (prostě se to stává), tak to zjistíš na další kontrole a bude se to řešit potom. Případný samovolný potrat tě může potkat taky kdekoliv, Chorvatsko je normální civilizovaná země, pokud bys náhodou doktora potřebovala, bez problémů ho seženeš. Hezky si to užij!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 14:52
@zuzkasim píše:
Těhotenství není nemoc, není důvod nejet. Co se má udržet, to se udrží, nezmění to cestování ani pobyt doma v posteli, v tomto období nemůžeš udělat pro prcka v podstatě nic. I kdyby, jak tu jedna píše, plod odumřel (prostě se to stává), tak to zjistíš na další kontrole a bude se to řešit potom. Případný samovolný potrat tě může potkat taky kdekoliv, Chorvatsko je normální civilizovaná země, pokud bys náhodou doktora potřebovala, bez problémů ho seženeš. Hezky si to užij!

No - já jsem nedopsala, že bych nejela při představě, že to ze mně začne odcházet tam… Nemyslela jsem to tak, že „aby se to udrželo“… Já bych teda na dovolenej v cizí zemi potrácet nechtěla… :nevim: Ale to je můj názor ovlivněný mou zkušeností!! Vím, že obecně je to přehnaný…!! :mavam:

Ale jinak souhlasím, že těhotenství není nemoc - psala jsem, že bych jela (před mou zkušeností).

Příspěvek upraven 17.06.15 v 14:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
17.6.15 14:53

Dala jsem to v podobném tt i s prckem - byly mu necelé dva roky. Ani jsem nijak nepřemýšlela, že bych nejela - a to jsem v těhlech věcech docela řešič :D. Prostě jsem si řekla, že to vyjde, nebo ne. Všechno v pohodě, jen jsem byla strašně unavená, nevolnosti naštěstí žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama