S miminkem - nespavcem na dovolenou

1393
17.6.15 10:21

S miminkem- nespavcem na dovolenou.

Maminky, prosím o zkušenosti. Rozhodujeme se zda vyrazit s dcerkou 10. měsíců na dovolenou do zahraničí. Problém je v tom, že je to velký nespavec a v noci hodně pláče a často se budí. Jeli by jsme určitě do apartmánu a né do hotelu. Máte zkušenosti? Nezhoršilo se to na dovolené? Nebo naopak bylo to lepší? Děkuji moc, třeba nám to pomůže v rozhodování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3035
17.6.15 10:28

@pabe14 zalezi jak vnima nove veci..aby nebyla rozhozena z noveho prostredi..my jsme byli pred rokem s 9.mesicni ve spanelsku letadlem v hotelu..taky nespala..ani v noci poradne ani pres den..ale u toho more se to o hodne zlepsilo..spala po obede..v noci jenom jedno mlicko..takze super:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
17.6.15 10:32
To zní pozitivně. Tak my zatím nikde krom babičky nebyli. No a tam spánek nic moc…nevím citlivější mi přijde, ale nevím…jak by vnímala toto. Moc by jsme jet chtěli, ale bojíme se, aby se dovolená nestala „bojem o přežití“ :lol:
@Aony píše:
@pabe14 zalezi jak vnima nove veci..aby nebyla rozhozena z noveho prostredi..my jsme byli pred rokem s 9.mesicni ve spanelsku letadlem v hotelu..taky nespala..ani v noci poradne ani pres den..ale u toho more se to o hodne zlepsilo..spala po obede..v noci jenom jedno mlicko..takze super:-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
17.6.15 10:40
@pabe14 píše:
To zní pozitivně. Tak my zatím nikde krom babičky nebyli. No a tam spánek nic moc…nevím citlivější mi přijde, ale nevím…jak by vnímala toto. Moc by jsme jet chtěli, ale bojíme se, aby se dovolená nestala „bojem o přežití“ :lol:

když z toho máš strach, tak jeďte raději na dovolenou jen po Čechách, když to nepůjde, můžete se sebrat a jet domů. Pokud hodně pláče, bude to ohleduplnější i vůči ostatním dovolenkujícím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
17.6.15 10:44
To mě taky napadlo, že pokud by jsme nebyli na ubytováni jen my, že by asi ostatním to znepříjemnilo dovču taky… ale zase jak jinak to zjistit… to samé se může stát i tady…
@ynax píše:
když z toho máš strach, tak jeďte raději na dovolenou jen po Čechách, když to nepůjde, můžete se sebrat a jet domů. Pokud hodně pláče, bude to ohleduplnější i vůči ostatním dovolenkujícím.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
17.6.15 10:48

Zakladatelko, promiň, ale mít tě na dovolené jako sousedku (s ječícím robátkem), nechám si od tebe tu svoji dovolenou normálně proplatit. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
17.6.15 10:50
V pohodě. Čekala jsem i takové reakce. Také jsem psala, že zvažujeme pro a proti a na zkušenosti ostatních maminek :-) Děkuji
@ropucha 02 píše:
Zakladatelko, promiň, ale mít tě na dovolené jako sousedku (s ječícím robátkem), nechám si od tebe tu svoji dovolenou normálně proplatit. :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
17.6.15 11:15

Já děti nespavce neměla, ale jednou jsem byla na dovolené, kde jsme bydleli v apartmánu vedle rodiny s cca 3-letým dítětem, které každé ráno v 7:00 bylo vypuštěno na té plastové motorce na dlážděný dvorek pod oknem, kde jsme bydleli, asi aby se rodiče v klidu nasnídali.
Musím říct, že jsme tam byli 12 dní a od třetího dne jsem si představovala, jak to dítě prohazuju plotem.
Musím říct, že dovolena vedle rodiny s dětmi je od té doby mojí noční můrou a to už sama děti mám.
Vybíráme si hotely, které nejsou vedené jako rodinné. S kojenci jsem na dovolené nejezdila, a pak mám prostě děti naučené, že musí být ráno v klidu, aby nerušili ostatní.
jenže ne každý má ten názor jako já a já chci mít na dovolené klid.
Přeji vám, ať se vám dovolená vydaří, já bych vybrala něco poblíž, pokud máte na spánek problematické dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5532
17.6.15 11:16

Takže my jsme to vloni zkusili, v tu dobu syn rok. No hrůza a děs, měly to být jenom 3 noce, i tak jsme jeli domů o den dříve - 4h cesty. Naštěstí hotel byl hodný a tu třetí noc nám neúčtoval.
Já jsem byla grogy, i muž, vůbec jsme si to neužili…i letos zvažujeme jestli s ním vůbec někam vyjedeme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
17.6.15 11:20

Malá byla jako mimino uřvaná a nespavec a z tohoto důvodu jsem její první roky byla na „dovolené“ jen u rodičů na chalupě. Bylo by mi blbé vůči ostatní „dovolenkujícím, kdyby jim malá řvala celé dny a noci vedle v pokoji. U rodičů jsou silnější etěny a hlavně pochopení“.
Příští rok, kdy už byla klidnější, jsme jeli do apartmánu do jižních čech, kde jsme za sousedy měli příbuzné ( a opět jsem za to byla ráda). Až když bylo dítě rozumnější, tak jsme vyrazili v sezoně mezi lidi.
Díte stejně rozdíl mezi dovolenou u prarodičů a u moře nevidělo, takže já jsem i takhle zpětně spokojená.

• Citovat
  • Upravit
1393
17.6.15 11:22
To věřím i já sama jsem vždy vybírala nerodinné hotely, když jsem byla bezdětná… Malá je strašně hodná, ale ta noc opravu příjemná není. Vysvětlit jí to bohužel zatím nelze. Nebo si vybrat typ ubytování, ke budeme samy. Asi každý chce mít na dovolené klid.
@Sany80s píše:
Já děti nespavce neměla, ale jednou jsem byla na dovolené, kde jsme bydleli v apartmánu vedle rodiny s cca 3-letým dítětem, které každé ráno v 7:00 bylo vypuštěno na té plastové motorce na dlážděný dvorek pod oknem, kde jsme bydleli, asi aby se rodiče v klidu nasnídali.
Musím říct, že jsme tam byli 12 dní a od třetího dne jsem si představovala, jak to dítě prohazuju plotem.
Musím říct, že dovolena vedle rodiny s dětmi je od té doby mojí noční můrou a to už sama děti mám.
Vybíráme si hotely, které nejsou vedené jako rodinné. S kojenci jsem na dovolené nejezdila, a pak mám prostě děti naučené, že musí být ráno v klidu, aby nerušili ostatní.
jenže ne každý má ten názor jako já a já chci mít na dovolené klid.
Přeji vám, ať se vám dovolená vydaří, já bych vybrala něco poblíž, pokud máte na spánek problematické dítě.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
17.6.15 11:23
Hm hm toho se bojím i já. Ale nějakou formu dovolené zkusit by asi bylo dobré, jinak to nezjistíme.
@kve-tinka píše:
Takže my jsme to vloni zkusili, v tu dobu syn rok. No hrůza a děs, měly to být jenom 3 noce, i tak jsme jeli domů o den dříve - 4h cesty. Naštěstí hotel byl hodný a tu třetí noc nám neúčtoval.
Já jsem byla grogy, i muž, vůbec jsme si to neužili…i letos zvažujeme jestli s ním vůbec někam vyjedeme…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
17.6.15 11:25
Bohužel tu možnost nemáme, ale jde právě o to vybrat dobrou formu dovolené, aby ani pro nás ani pro okolí to nebyla noční můra…
@donaga píše:
Malá byla jako mimino uřvaná a nespavec a z tohoto důvodu jsem její první roky byla na „dovolené“ jen u rodičů na chalupě. Bylo by mi blbé vůči ostatní „dovolenkujícím, kdyby jim malá řvala celé dny a noci vedle v pokoji. U rodičů jsou silnější etěny a hlavně pochopení“.
Příští rok, kdy už byla klidnější, jsme jeli do apartmánu do jižních čech, kde jsme za sousedy měli příbuzné ( a opět jsem za to byla ráda). Až když bylo dítě rozumnější, tak jsme vyrazili v sezoně mezi lidi.
Díte stejně rozdíl mezi dovolenou u prarodičů a u moře nevidělo, takže já jsem i takhle zpětně spokojená.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
17.6.15 11:26

@pabe14 Tak to já naopak vybírám ty rodinné hotely, když to pak dceři „ujede“, tak aspoň nemám výčitky svědomí :D Dovču si bereme na týden to vydržet jde. Teď už je dceři 5 let, tak i ona už chce své, a když tam je nějaké hřiště a prolejzačky, tak se zabaví a i já mám větší klid :D
V Čechách miluji baby friendly hotely mimo sezonu, prolejzačky tam jsou a lidí málo (párkrát jsme byli v penzionu i úplně sami :D ).

• Citovat
  • Upravit
donaga
17.6.15 11:30

@pabe14 Ona hlavně „dovolená s dítětem“ nikdy není dovolená. Stejně tam jsi stále ve střehu, hlídáš dítě v neznámém prostředí, neustále mu vymýšlíš nějakou zábavu… Já ten první rok u rodičů byla proto, že jsem věděla, že si stejně neodpočinu a aspoň nebudu řešit nepříjemné pohledy sousedů, které by dítě budilo ze spaní. Až když dceru začalo něco bavit, tak jsme podle toho mohli vybírat dovolenou.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama