V beznadějné situaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 09:23
V beznadějné situaci ...

Jsem prostě už na dně. Topící se stébla chytá, proto bych ráda věděla jestli si myslíte, že ještě mám v mé situaci vubec šanci se někdy z toho dna vyhrabat a hlavně jak? Jde to ještě vubec, nebo opravdu je jediná cesta to prostě ukončit a mít konečně aspoň jednou klid? Byl jste někdo v podobné situaci? Jak jste to řešili? Co byste dělali na mém místě? Já bych si nejraději sama sobě nafackovala - nejraděj by jsem sama sebe zbila - tolik otřesných událostí už od detství, se kterými jsem se ani s pomocí psychologu a psychiatru nebyla schopná zrovnat. A ještě víc otresných rozhodnutí, které jsem svým blbým mozkem udělala. A teď jsem se dostala už do absolutně beznádějné situace. Muj život je jakoby řetěz nešťastných událostí a mých bizarních nápadu, kterými jsem si to ještě víc skomplikovala. Není už čeho se chytit - není totiž jediná oblast v mém životě která by fungovala.
Zdraví - od dětství jsem měla hodně malých, divných zdravotních problému, které se pořád stupňují a dohromady dávají jeden velkej problém. O psychických potížích se ani nebudu zmiňovat - úzkosti, deprese, v patnácti jeden dost chabej pokus o sebevraždu. Prý mám úzkosti a sociální fobii, já si ale myslím, že jsem totální blázen.
Fyzický zdravotní potíže moje doktorka nikdy nebrala moc vážně, takže se nikdy nic neřešilo. Mám hodně nízky tlak, je mi zima - ubíjející nekonečná zima. Ven chodím tak že mám tílko, na tom dvě trička, jedno s dlouhým rukávem, druhé s krátkým, pak mám na tom svetr nebo košili, pak dvě mikyny bez kapuce a ješté jednu mikinu s kapucí a na tom kabát. Nosím i dvoje ponožky. A pořád mi je zima. Neustále mám zkřehlé prsty hlavně na rukou i na nohou. Na rukou mám už tak suchou a rozpráskanou kuži, že mi to krvácí.
Pořád mám žízeň, pořád chodím na wc, mám žaludeční potíže, chronickou rýmu, nemužu spávat, mám úplně rozházenej biorytmus a snažím se si ho upravit několik let ale marně. Jsem pořád unavená, mám tak bolestivou menstruaci, že někdy ani nejsem schopná vstát z postele, šíleny pms syndrom - nálady mi skáčou. Před časem jsem změnila lékařku - vyloučila se cukrovka, štítna žláza taky v pořádku, anémii taky nemám.
Další oblast - Práce - Změnila jsem hodně krát. Nemám maturitu, takže dělám skoro pořád pokladní - mně to tak psychicky vyčerpává a nechci to dělat. Jsem hodně citlivá a styk se zákazníkmi když se to mele rad za radem ze mě odčerpává energii takovým zpusobem, že mě po dvou hodinách rozbolí hlava a hučí mi v uších. Plus často chodím na wc, jenže na pokladně to moc nejde, nemužu chodit každou hodinu (pípáme se i na wc a ne vždy se najde někdo, kdo mě muže vystřídat na té pokladně), takže raději v práci téměř vubec nepiju - jinak to nejde. Puvodně jsem se v téhle firmě hlásila na jinou pozici - i mě vzaly - jenže pak při podpise smlouvy mi oznámili, že nakonec pujdu přece jen na pokladnu i když jsem na pohovoru jasně řekla, že už na pokladnu nechci. Jenže potřebovala jsem už nutně práci - mám totiž dluhy - tak celý dny sedím na pokladně, nepiju, klepu se zimou, snažím se všemožnými zpusoby krejt si krvácející rány na rukou a bojuji se šílenou únavou.
Další kapitola - už léta mám finančný potíže, tak jsem se jednou rozhodla řešit to pujčkou no a začlo se to nabalovat - prostě jedno debilní rozhodnutí za druhým. Byla jsem mladá a blbá - jinak si to nevím vysvětlit. Práci teď změnit nemužu, neprichází to v úvahu - bydlím s mámou, která je nemocná - má jen invalidní duchod, takže mám odpovědnost i za ni. Opět nám chybí na nájem. Další vec je muj vztah - jedna krize za druhou. Nikdy jsem neměla normální vztah. Tohle vypadalo celkem dobře, ale momentálně se pořád hádáme a já už ani nevím kde je chyba. Bydlíme v pronájmu já, máma a přítel. On pŕispívá na domácnost, ale taky nemá miliony a prostě ani jemu to nevychází finančně, takže opět řeším kde sakra zohnat peníze na nájem. A tohle řeším pořád - práci jsem měnila jen tenhle měsíc takže první výplata až v dubnu, jenže já potřebuju teď, už mi nikdo čekat na peníze nebude. Kámošky nemám takové, že by mi věděli pujčit.
Když to někdo dočetl až jsem tak děkuji.
Připadá mi, že jsem nikdy v životě nebyla šťatná a když - tak jen na okamžik a ten jsem vždy svojí hloupostí sama zkazila. Když se ohlédnu - nevidím nic pozitivního a hlavně - má neschopnost racionálně uvažovat a nedělat ty fatální chyby - život asi opravdu není pro každýho…
Anonymně prosím, protože opravdu nepotřebuji aby mě někdo z práce v tomhle poznal…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cizinka 999
Kecalka 244 příspěvků 21.03.19 09:29

Nevim co napsat, je mi to strasne lito ,ze takhle v zivote valcis. Tvoje fyzicke potize muzou byt diky psychice,ale presto.bych zasla za nejakym dobrym.lekarem at ti udela celkovy rozbor krve a ruzne vysetreni. A psychoterapie,potrebujes nekoho kdo ti pomuze

pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 21.03.19 09:35

A to jste v podnájmu a máte ho nejak extra vysoky, ze nejste dva pracujci duchodce ho zaplatit?

MáškaMarie33
Kecalka 284 příspěvků 21.03.19 09:48

Zkus jít pracovat do skladu, berou pořád a peníze jsou mnohem lepší než za kasou.

Jana206
Nadpozemská drbna 27161 příspěvků 21.03.19 09:48

Taky se mi nezdá,aby dva bezdětni pracující a invalidní duchodce byli az v takovych fin.potížích. Co máte za práci? Na nájem posli,co máš. Není tak jednoduché vystehovat nájemníka,který platí,i kdyz ne v plné výši.

Kdo ma v bytě TP? Zkouseli jste zadat prospevek na bydlení? Idealne,kdyby tam byla prihlasena jen máma s ID.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 442 příspěvků 21.03.19 09:49

Je mi moc líto čím procházíš. Sáhla jsme si na úplné dno a 6 let se z toho dostávala. Pokroky jsem začala dělat teprve ve chvíli, kdy jsem si uvědomila a přijala za vlastní fakt, že já za své rodiče nenesu žádnou odpovědnost! Ty nejsi povinná se o maminku starat a zajišťovat jí kvalitní život. Jistě se na mě hodně lidí oboří, že je to přeci matka - ale v první řadě musíš myslet na sebe a své zdraví! Totálně se zničíš!!! Nikdo nemá právo ti cokoli vyčítat nebo nařizovat! Tvé zdravotní problémy mohou být jen následkem tvého duševního života - úplného vyčerpání, úzkosti, pernamentní stres, pocit že jsi na nic, blbá a hloupá.
Mě to dohnalo k sebepoškozování a pokusu o sebevraždu. Vše pramenilo z mého zpackaného dětství. Ty nejsi hloupá, ty nejsi neschopná - jen teď jsi moc slabá a bezradná, protože se na tebe všechno sype. Moc se mi líbí jeden citát, který už nevím, kdo řekl, ale hodně mi pomáhal, když jsem během léčby o sobě zas začala pochybovat: I z kamenů, které ti hází pod nohy, můžeš postavit katedrálu.
Já se postavila na nohy díky intenzivní psychoterapii, vystřídala jsem jich 5 a teprve dva poslední mi skutečně pomohli. Půl roku jsem brala Lamotrigin a současně docházela na EEG biofeedback. Teď jsme spokojená, šťastná a jdu si svou vlastní vysněnou cestou.
Být tebou, určitě začnu docházet na psychoterapii a SOUČASNĚ k nějakému psychiatrovi. Pokud máš krevní obraz ok, určitě bych zauvažovala nad tím, jak si udělat chvilku pro sebe - s knížkou, nebo napustit si aspoň vanu - a ideálně chodit na procházky do přírody - to je balzám!!!
A také je důležité zauvažovat nad tím, co s maminkou, aby na tobě nebyla tolik závislá a ty mohla žít svůj život. Upozorňuju tě na to, že tě to jinak zničí!!!
Píše ti člověk, který něco podobného zažil a dostal se z toho. Pokud budeš si o tom chtít psát víc, můžeš mi napsat do zpráv.
:kytka:
Jsi krásná, jen ten obal ze všech starostí a pochybností, který tě zakrývá způsobuje, že ty sama tu svou krásu nevidíš!

brisco
Závislačka 3425 příspěvků 21.03.19 10:22

Teda ty zdravotní potíže :? …máš vyšetřenou štítnou žlázu? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 10:29
@pikola píše:
A to jste v podnájmu a máte ho nejak extra vysoky, ze nejste dva pracujci duchodce ho zaplatit?

No máma z invalidního spláci ještě svou pujčku, kterou si brala asi před pul rokem. Takže jí ostáva jen opravdu na to nejnutnější. Já jsem v první práci vydělávala málo peněz, ale tam se mi líbilo - pak mi zemřel otec, já se sesypala, o práci přišla a zbylé peníze z pujčky jsem všechny dala na pohřeb - nikdo z rodiny mi nebyl ochoten dát ani cent - prý oni nemají a já jsem si samozřejmě otce pochovat chtěla. Pak jsem si dlouho hledala práci, tam mi ale skončil pracovní poměr ve zkušební době - prý mají nad stav - tak mi řekli. Takže zase jsem skončila bez práce - po dvou měsících jsem měla další práci tam jsem byla rok. Necítila jsem se tam dobře, přístup vedoucích byl otřesný a za ten plat mi to nestálo, chtěla jsem jít do skladu a délat bez zákazníku, našla jsem si tedy brigádu ve skladě, jenže platovo to utáhnout dlouhodobě nešlo, tak jsem si tam vytvořila finančný skluz, protože jsem si postavila hlavu, že já si chci najít práci ve skladu. V polovici případu se mi ani neozvali na životopis a ve druhé polovici se mi po pohovoru už neozvali nebo byl problém, že nemám papíry na vysokzdvižnej vozík a ve skladu téměř žádnou prax, jen pár měsícu brigády. Tak jsem šla zase do obchodu, proože už jsem potřebovala tu práci jako sul, ale na jinou pozici než pokladní a vypadalo to hodně dobře, hlavně co se týče platu. Jenže dopadlo to jak jsem říkala. Ale plat bude taky dobrej. Jenže si to odnese má psychika a zdraví zase. Já celkovo už nevím kde dělat, když mám takový potíže. Přítel ve skladu dělá - s vysokozdvižným vozíkem a je to práce snu aspoň z toho co mi říká - on se ještě stěžuje a já mu naopak závidím ten kolektiv, kamarádský vztahy s vedoucími, to že si muže dát kafe, najíst se kdy chce, volně se pohybovat, nebo často třeba přijde z práce dřív, nebo tam jde později, a spousta dalších výhod - já jsem nic z toho nikdy v práci nezažila. Co se přítelových peněz týká - já nevím kam ty peníze jdou. Jak jsem měla období bez práce tak mě v podstatě tahal finančně on. Mám i v pc program na rozpočet jenže to moc počítat nejde protože pŕítel mi buď nedonese blok když jde někdy nakoupit, nebo neví kde zmizela ta a tá částka, nebo prostě si koupí tohle a támhleto a pak se jen hádáme a já se cítím vinna protože jsem měla i hodně velkej dluh na pojišťovně (asi největší blbina a nejzbytečnější dluh mého života) a tehdy jsme žili víceméně jenom z jeho peněz. Naštéstí aspoň tu pojišťovnu mám už splacenou. Prosté snažila jsem se to rátat, dělat rozpočty, ale ty peníze mizí v černém moři nebo já nevím. Jediný co jsem zjistila, že přehnaně moc peněz mizí na jídlo - jenže je to chlap a pořád by néco jedl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 10:30
@brisco píše:
Teda ty zdravotní potíže :? …máš vyšetřenou štítnou žlázu? :think:

Jo, nedávno jsem tohle právě řešila a prý výsledky jsou v pořádku.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 442 příspěvků 21.03.19 10:39

Já si vždycky říkala, že kdyby nebylo zbytí, že by mě docela bavilo dělat pokojskou :mrgreen: Mám VŠ, pracovala jsem ve finančním controllingu a finančně fakt práce snů. Ale říkala jsem si, až mi to poleze na mozek - člověk se u toho úklidu hezky vyrelaxuje (teda pokud neuklízím náš dům :mrgreen: ). Mít řidičák na vysokozdvižným vozík je opravdu výhoda. A nemáš možnost nastoupit do nějaké fabriky? Sestra takto pracovala a pak se z hecu přihlásila na řidičák VZV od zaměstnavatele a dali jí do skladu nakládat kamiony. Jako s holkou tam jednali fakt dobře a peníze super. Známej dělá ve skladu Kauflandu a taky si nestěžuje.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 21.03.19 10:50

No, no, no. Tak jako největší problém vidím teď ty dluhy. Je šance je v dohledné době splatit? Pokud splatis dluhy, můžeš změnit práci, srovná se ti psychika a možná i fyzické zdraví. Dle mého. Pokud jsou dluhy velké, tak bych zvazila insolvenci. Přítel je samostatná kapitola, nevím, tam bych to viděla na rozhovor kvůli penězům.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 11:42
@Amelie30 píše:
No, no, no. Tak jako největší problém vidím teď ty dluhy. Je šance je v dohledné době splatit? Pokud splatis dluhy, můžeš změnit práci, srovná se ti psychika a možná i fyzické zdraví. Dle mého. Pokud jsou dluhy velké, tak bych zvazila insolvenci. Přítel je samostatná kapitola, nevím, tam bych to viděla na rozhovor kvůli penězům.

No toho splácení se právě bojím, ono to teď místo banky vymáhá nějaká společnost a ty chtějí po mně šílený splátky. Když nebudu splácet tak to dají k exekuci. Pořád volají a posílají smsky a já už jsem jim tisíckrát říkala, že mužu splácet a chci - jen menší sumu, jenže to by jsem prý splácela hodně let (to je sice pravda, ale nemužu si dovolit mít takový likvidační splátky). Ta práce je sice dobře placená ve zrovnání s těmi kde jsem byla předtím, ale pořád je to práce pokladní, takže zase nějak extra se to nevymyká co se platu týče, lepší pruměr by jsem řekla, jen prostě o dost víc než jsem měla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 11:48
@Kazimíra Olejovka píše:
Já si vždycky říkala, že kdyby nebylo zbytí, že by mě docela bavilo dělat pokojskou :mrgreen: Mám VŠ, pracovala jsem ve finančním controllingu a finančně fakt práce snů. Ale říkala jsem si, až mi to poleze na mozek - člověk se u toho úklidu hezky vyrelaxuje (teda pokud neuklízím náš dům :mrgreen: ). Mít řidičák na vysokozdvižným vozík je opravdu výhoda. A nemáš možnost nastoupit do nějaké fabriky? Sestra takto pracovala a pak se z hecu přihlásila na řidičák VZV od zaměstnavatele a dali jí do skladu nakládat kamiony. Jako s holkou tam jednali fakt dobře a peníze super. Známej dělá ve skladu Kauflandu a taky si nestěžuje.

Tá pokojská mě celkem zaujala, jen už se bojím abych nešla zase z bláta do louže, ale zkusím asi sledovat inzeráty, a když by mně někde vzali tak lepší asi odejít ve zkušebce, než někde být znechucená pul roku zbytečne a čekat pak ještě až uplyne výpovědní lhuta.

pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 21.03.19 12:13

Pokojská je ale hodně fyzicky náročná a musíš makat fakt rychle.

sahrazad1
Kecalka 204 příspěvků 21.03.19 18:23

Nechej se poradne otestovat na všechno vč. Chlamydii, borelie, a různé -koky (streptokok, stafylokok). Taky potravinové intolerance, alergie. Měli by tě poslat ideálně na imunologii, vyzadej si to. Nelze vsechno svádět na psychiku, i když ta vážně může hodně, velmi hodně. Posiluj imunitu ( sprchy střídavě studena, tepla ,) zdrava strava, ne sladkosti, byliny na imunitu - treba eleuterokok. Nebo zajdi do bylinky někam, nech si poradit. Držím palce. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama