V osmi letech puberta?

3739
15.7.13 11:37

v osmi letech puperta?

Je možné, aby měla dcerka v osmi letech už pubertu? Někdy si s ní opravdu nevím rady, odmlouvá mi, koulí očima, věčně se šlechtí, pouští si vydeoklipy u kterých se kroutí jak hadice, už si i nalepila plakát nějakého zpěváka a že se ji moc líbí, budiž, ale kdyby aspon se se mnou věčně nehádala, vždy musí mít poslední slovo a nejvíc mi fakt vadí to mlasknutí a koulení očí, mám ještě jednu dceru která je jen o rok mladší a ta je oproti ní hotový andílek, je stále dětská, sice je zas trochu hyperaktivní, ale nikdy nebyla drzá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

donaga
15.7.13 11:42

První puberta :D Asi se to tak oficiálně nejmenuje, ale mám pocit, že to je normální vývoj. Zatím tedy naštětstí nemám vlastní zkušenost, ale mám stejně starého synovce a ten dělá přesně to co píšeš (tedy nelepí si na stěnu zpěváky, ale fotbalisty). A i ještě dvě další známé se stejně starými dětmi popisují změnu v jejich chování.

• Citovat
  • Upravit
15.7.13 11:43

@kelis227 To samé až na ten plakát mám s pětiletou. Pubertou to nebude rozhodně, spíš si myslím, že je to vliv školky, dětí, se kterými se tam potkává apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
15.7.13 11:49

@kelis227 vítej v pekle :mrgreen: těš se na věk 12+ :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
574
15.7.13 12:03

Nám je 7,5 a úplně to samé :mrgreen:, myslím, že bude ještě hůř… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
15.7.13 12:15

U nás bez plakátu drzost v necelých 4, herecké výstupy atd. stejně tak u stejně starého okolí (do školky nastoupí až v září). Zrovna včera jsem psala známé, že ted už se vezeme alepší to budeaž ve dvaceti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
15.7.13 12:19

Chjo, tak se pridavam do klubu… :?
Mam osmiletou, teda ted v srpnu bude mit devet a taky mam pocit, ze uz se to na nas vali…
Zajima ji jen mobil a hry na pocitaci. Nebo litat venku. Doma je furt uprdnuta nebo ubrecena.
Nejhorsi mi prijde to, ze uz se citi asi hrozne velka, jenze neumi zvladnout kopec absolutne banalnich problemu a hrouti se z nich, jako kdyby byl konec sveta.
Nekdy se bojim, jaky to bude, az ji puberta vypukne v plne sile, aby si treba neco neudelala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
15.7.13 12:31

Taky se přidávám do klubu :lol: - mám 9-letýho kluka, ono to chce jasně stanovit hranice, ano znamená ANO, ne NE, neustupovat a hlavně pevný nervy 8)

p. s. jinak se tomu běžně říká předpuberta nebo-li správněji prepuberta :)

http://rudolfkohoutek.blog.cz/…v-prepuberte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
15.7.13 12:38

@74paja přesně tak, moc se bojím až přijde ta pravá a jestli to vubec zvládnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
15.7.13 13:33

Potrebovala bych nejaky „navod“ jak s „predpubertakem“ vychazet, komunikovat. Protoze ja sama jsem povaha dost vybusna a stoji me dost ovladani na ty jeji naladicky reagovat normalne. Vsude se docitam, co udela puberta s pubertakem, ale co udela puberta s rodicem… to nepisou nikde! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
15.7.13 13:38
@Jasněnkaa píše:
@kelis227 vítej v pekle :mrgreen: těš se na věk 12+ :mrgreen: :mrgreen:

:pankac :mrgreen: :

• Nahlásit
  • Citovat
3739
15.7.13 17:51
@74paja píše:
Potrebovala bych nejaky „navod“ jak s „predpubertakem“ vychazet, komunikovat. Protoze ja sama jsem povaha dost vybusna a stoji me dost ovladani na ty jeji naladicky reagovat normalne. Vsude se docitam, co udela puberta s pubertakem, ale co udela puberta s rodicem… to nepisou nikde! :mrgreen:

tak to jsme na tom stejně, právě že jsem také povaha výbušná, tak se s dcerou často hádáme a já reaguji příliž prudce a ona to má nejspíš po mě a nic si nenechá líbit, tak si dokážete představit jak to u nás vypadá, nadruhou stranu je vyspělejší zas v jiném smyslu, dokáže se mi krásně postarat o mimčo a nemám vubec strach, že by mu něco provedla, je k němu neskutečně milá, to ta druhá dcera, tak krásný vztah k němu nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 20:19

Radši anonymně. Ja zacala mít mesicky v 7,5 letech. S prvním klukem spala v necelych 10 letech a pak trpěla anorexii, oblekala jak…no zmatlana jsem chodila taky pekne… Takže to puberta asi je. U me to začalo byt tragické někdy okolo těch 10ti. Jinak rodiče byli přísni, ale nic nezmohli stejne. Jinak o a vystudování VŠ. Ja mám ted nakonec manžela, skolu hotovou a šťastnou rodinu :srdce: jen ten žaludek mám zničeny porad a telo anorekticky furt.

• Nahlásit
  • Citovat
17.7.13 21:04

Ahoj všichni, mám doma 8-letého syna a také mi přijde že už je tak 1 rok v pubertě, je hyper a často na zabití…všechno se mu musí říkat desetkrát, když nechce, tak to prostě neudělá, je drzý, náladový a jediné co na něj ještě platí je počítání do 3
Takže až bude opravdu v pubertě, tak se zblázním!! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
18.7.13 18:14

Teda, nestraste.
Maly je cerstve 6 a pocitac, Ipod, plakaty, zpevaci, krouceni před zrcadlema atd. u nas jede taky, ale drza zatím není. Pokud to nekdy jen trochu zkusi, tak na ni vždy celkem drsne vyjedu, ale to fakt jen totalne umele a s premahanim, protože mam hodne klidnou povahu, ale bojim se prave toho dospivani, tak chci veskery naznaky drzosti zastavit hned v začátcích, aby vedela, ze tohle fakt ne. Bohuzel vim, ze vice méně zadny pristup tu pubertu rodicum moc neulehci a predejit se jim da jen stezi…:-( Protože at chceme nebo ne, postupem casu hlavni vliv na nase deti budou mit spis jejich kamaradi nez my rodice.
Vůbec se mi nechce smirovat se s tim, ze uz brzo ztratim tu svoji malou holcicku, pro kterou je maminka zatím porad stredem světa.
Pro me to bude o to tezsi, ze jsme spolu samy a opravdu je všechno co mam a moje citova investice do ni je, rekneme, trochu nadstandardni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama