Výchova jinak aneb Naomi Aldort

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 30.06.13 09:27
Výchova jinak aneb "Naomi Aldort"

Ráda bych založila téma, které mi tu bytostně chybí. Ti co znají i ti co neznají, ale hledají odpovědi jak zvládat lépe své dítě a své vlastní emoce a chování a mnohé další honem SEM :hug:

Videa a kniha od Naomi mi otevřely oči. Pochopit psychologii dítěte beru jako základ ke správnému přístupu k dítěti. Vědět proč se věci dějí, nahlížet na ně jinak, zapomenout na společenská klišé typu „budeš mít rozmazlené dítě, dítě tě bude ovládat, bude si dělat co bude chtít, co na to řeknou lidi, bát se o svou "vážnost“.." to je převrat v myšlení, za který jsem už teď ohromně vděčná.

Chybí mi ale diskuse, společné řešení „problémů“, nebo jen taková debata o tom co se komu jak podařilo. A hodně se tu asi bude řešit SPRÁVNÉ POCHOPENÍ celého, protože se často divím, kam to rodiče s podobným ale špatně pochopeným přístupem dotáhnou :( Z nebe jsem tedy nespadla, ale myslím že společně bychom se mohli dobrat správné cesty :palec:

Tak prosím dále :dance:

Máte zkušenost s Práh: Vychováváme děti a rosteme s nimi?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Reakce:

Johana..22
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 30.06.13 09:38

Ahoj jsem podobna krevni skupina. Deti sice nemam (snazime se o ne) ale jsme s pritelem zastanci alternativnich, novych modelu k vychove. Nova doba, nove metody. Jeste si zive pamatuju hesla kteryma me mamka zarikavala a byly fakt nesmyslny. Chtela bych to jednou taky jinak.
Hodne posloucham Duska a vzdycky me da svezi pohled na byti.
Takze ti fandim pokud uz to aplikujes :kytka:

Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 30.06.13 09:43

Ano tahle metoda, je nejspíš to pravé, mě tam vadí ovšem jedna a věc a to, že se děti nemají chválit, ano je to vysvětlené, dává to i smysl, ale to mi prostě pořád nejde… Dušek je výborný, jeho videa jsou nejen vtipná ale hlavně naprosto pravdivá. Naprosto dokonalé je video které jsem viděla naposled, úžasná reakce moderátorky na konci, jak jí padlo ego… https://www.youtube.com/watch?…

I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 30.06.13 10:02

@Melody 4 však můžeš chválit pokud to tak cítíš!! (i Naomi to tak sama prezentuje) nikdo nikomu nic nezakazuje. Nechápu přístup od Naomi jako návod ale jako změnu přístupu a nový náhled na věc :palec: už je na každém kam až je schopen posunout své s prominutím „zkostnatělé“ hranice…

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 30.06.13 10:07

Tenhle smer, ci co to je, neznam… Blizky je mi pristup typu Respektovat a byt respektovan nebo filosofie Z. Matejcka. Souhlasim, ze bez pochopeni, proc je dite v urcitem veku takove ci makove a bez prijmuti rodicovske odpovednosti, nejde dobre vychovavat.

I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 30.06.13 10:14

@Háta_x Háto kniha Respektovat… je tomu velmi blízká! Osobně považuji za přínosný jakýkoli způsob k pochopení dítěte :srdce: Ne vše musí být 100% a nejedeme dle návodů :palec: snaha se cení a určitě se vyplatí! Pozor ale na špatné pochopení, to je pak potíž :nevim: a i to bych tu chtěla probírat, doufám že v klidu ;)

I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 30.06.13 10:16
@Johana..22 píše:
Ahoj jsem podobna krevni skupina. Deti sice nemam (snazime se o ne) ale jsme s pritelem zastanci alternativnich, novych modelu k vychove. Nova doba, nove metody. Jeste si zive pamatuju hesla kteryma me mamka zarikavala a byly fakt nesmyslny. Chtela bych to jednou taky jinak.
Hodne posloucham Duska a vzdycky me da svezi pohled na byti.
Takze ti fandim pokud uz to aplikujes :kytka:

Johanko, mám 8M holčičku a knihu od Naomi jsem četla před 2měsíci.. ale už od narození jsem se řídila tím jak to sama cítím. Kniha mne v podstatě jen ujistila o tom že to dělám správně, navedla mě ještě dál a co si moc chválím - zbavila mne ohromné spousty stresu :srdce:.. za chvíli budu psát takové „mini“ příběhy které se nám mým přístupem povedly

Bauli  30.06.13 10:16

Knizku uz zacinam louskat a sem zvedava, co se dozvim, tenhle smer „vychovy“ se mi moc libi, takze az nastuduju, tak prijdu pokecat ;)

I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 30.06.13 10:20

@LucajdaS Luci klidně i v průběhu :hug:

Bauli  30.06.13 10:54

@I_nea sem zvedava na tvoje pribehy, co se vam s maliu povedlo. Ja se uz i bez knihy pokousim byt klidnejsi, malou obcas chytne amok, tak uz to zvladam dobre rozdychat a proste houpat, chovat a uklidnovat, uz mi to tak nedrasa nervy :dance:

Shakti.T
Kecalka 395 příspěvků 30.06.13 11:18

Tenhle typ výchovy je mi hodně blízký. :) Už před těhotenstvím jsem věděla, že půjdu touto cestou.Syn bude mít rok a dělám to tak jak to cítím, na rady a narážky okolí mávám rukou. Někdy se přistihnu, že chci zareagovat na syna starými vzorci výchovy, jak jsme byli vychováváni my. Někdy se mi to i podaří a pak mě to mrzí. Bohužel staré vzorce jsou v nás opravdu hluboko zakořeněny a nějakou dobu to trvá než je přeměníme na vzorce nové.

Respektovat a být respektován je vlastně taková česká verze Naomi Ardoltové :D Je to hodně podobné uvažování.

Jarda Dušek je úžasná bytost a dá se říct, že i mým učitelem :srdce:

Berunaa
Ukecaná baba ;) 1621 příspěvků 30.06.13 11:25

Ahoj holky, tahovy zpusob vychovy mi prijde prirozeny. Tak treba pro dcerku(20 mesicu) jsme vubec nekupovali postylku. Uz kdyz syn spal s nami v posteli, tak jsem si vyslechla hodne neprijemnych nazoru, ale je to kazdeho vec a at si kazdy vychovava sve deti podle svych predstav. Ja v hodne nazorech s Naomi souhlasim.

luciášice  30.06.13 11:42

Ahoj, knihu mám doma, ještě jsem nedočetla, ale zaujala mně. Taky jsem zastánce jiné výchovy, mám doma i RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN a knihy Matějíčka. Teď jsem dočetla PO DOBRÉM NEBO PO ZLÉM. Nejsem zastánce jedné konkrétní metody, spíš se nechávám inspirovat a utvářím si svůj vlastní styl výchovy.

Budu hlavně moc ráda, když si přečtu, jak vám to funguje v praxi. Já mám prcka ještě malého, takže mu třeba říkám „tobě vadí, že ti dávám plínku, viď?“ :lol: :lol: :lol: No, v tomhle věku je to těžké. Mám tendence mu říkat „nevztekej se“ „ty jsi, ale vztekloun“ a to cítím, že dobře není, ale jsou to moje vzorce z dětství :nevim: :think:

Tady odkaz pro začátečníky, aby pochopili hlavní princip metody:
 https://www.youtube.com/watch?…

Klára
Závislačka 3408 příspěvků 30.06.13 13:16

Ahoj, budu nakukovat. Také se snažím řídit tím, jak to cítím a nedávat na okolí ( spaní v jedné posteli, dlouhé kojení, nošení atd. ) Knihu mám rozečtenou a vnitřne s ní naprostou souzním. Jen ta praxe, ale snažím se. Já i manžel ( kupodivu si ji na mé dporučení přečetl a taky se snaží, což je super. Mé předchozí pokusy o podstrčení té „správné“ literatury ho spíše rozčílily.) U prvního jsme dělali hodně chyb, já se snažila o přístu RABR, ale manžel používal své zažité vzorce a dost autoritativní přístup. Hodně jsme se kvůli tomu i hádali. Ale tato kniha ho zaujala a sanží se. Samozřejmě i já dělám chyby. Třeba to chválení, to jde nějak ze mě, ani nevím jak. Asi to bude tím, že mě jako malou mco nikdo nechválil, nevím. Každopádně se snažíme u staršího napravit, co půjde a u mladší se, pokud možno, řídit knížkou.

omites
Extra třída :D 12689 příspěvků 30.06.13 16:59

Ahoj. Taky čtu Naomi, pravda čtu ji dlouho, když mám chuť. Myslím, že se s tím vždycky musím jakoby zžít. A pokud na to nemám náladu, ani knihu neotvírám. Malý má 2,5 roku. Něco z toho aplikuji, něco si dělám po svém.
Ale většinou stejně vybočuji z řady oproti okolí. Spával s nama v postli, hodně jsem ho nosila v šátku, nechala ho kojit, jak si on řekl. Prostě to dělám všechno, jak cítím.
Začala jsem knížkou Koncept kontinua. Pak nějaké to batole. Poté jsem koupila Respektovat a být respektován. Ale tam jsem se zatím moc daleko nedostala. TO u Naomi už jsem v půlce :mrgreen:
Já to prostě čtu intuitivně, jak mě co zaujme a jak mám na co náladu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zklamaná zákaznice? Už nikdy. Ukážeme, jak předejít hororovým nákupům

Nemilá překvapení při nakupování zažil asi každý z nás. Rozlepenou podrážku... číst dále >

Děti žily ve stanu, než je máma opustila. U prarodičů našly nový domov

Na 35 metrech čtverečních žijí ve dvou místnostech babička s dědou a jejich... číst dále >

Reklama