Návrh na úpravu výchovy a výživy

Anonymní
22.6.13 21:22

Návrh na úpravu výchovy a výživy

Zdravím, omlouvám se za anonymitu, ale jistě pochopíte proč.
Jsem 13 let vdaná a poslední dobou je to opravdu peklo. Manžel je o hodně let starší a náš věkový rozdíl je asi ten největší problém. Máme dvě děti, kterým se od jejich narození věnuji na sto procent. Prakticky jsem se od nich nehnula, manžel je snad nikdy nehlídal sám. Nemám už rodinu, takže jsou mé všechno.
A teď k jádru pudla, manžel je vůči mě agresivní, nadává mi sprostě před dětma a tak vůbec je další naše společné soužití nemyslitelné. Dělá všelijaké naschvály jen aby mi znepříjemnil život. Jeho starší dospělé děti se s nim přestaly stýkat, kamarády žádné nemá a ty co měl, tak o ně přišel.
Dohodli jsme se na rozvodu a protože jsem na ÚP, žádost si nechal napsat u právníka on. Jenže teď mi začal vyhrožovat, že mě buď dostane do blázince ( psychicky mě opravdu ničí)a nebo že přijdu o děti. Můžu si u soudu podat návrh na úpravu výchovy a výživy i když žádost o rozvod podá on? Popř. poradila by mi nějaká hodná mamina jak to vyplnit a podat? Jsem opravdu zoufalá :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3870
22.6.13 21:28

Ahoj, pokud jste manželé, tak v tomto případě se podává návrh na úpravu práv a povinností k dětem pro dobu po rozvodu. Pokud podal tento (předpokládám, že ano, když byl u právníka), tak ty klidně můžeš podat návrh na rozvod manželství. Ale tam se platí poplatek 2.000,– Kč. Až bude rozhoduto ohledně návrhu na úpravu práv a pov. k dětem pro dobu po rozvodu, tak poté můžete být teprve rozvedeni. Jeho výhrůžky bych ignorovala, soud bude rozhodovat o návrhu, budete vyslechnuti a až bude probíhat řízení, tak pak se teprve ukáže. Přeju pevné nervy a neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
22.6.13 21:29

No oni Vás ani nerozvedou dokud nebude určené svěření dětí do péče a výše alimentů

• Citovat
  • Nahlásit
3870
22.6.13 21:30

Teď koukám, že jsem to popletla. :D Tak pokud on podal návrh na rozvod, tak ty můžeš na úpravu PaP k dětem pro dobu po rozvodu. Podle mě by ti měli poradit na soudě a návrh tam s tebou sepsat. Ale určitě vzory návrhů najdeš na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
22.6.13 21:34

No ale pokud má právníka, tak ten by měl vědět, že nějaká žádost o rozvod je mu naprd, pokud není upravené svěření dětí… Tenhle soud musí proběhnout ještě před samotným rozvodovým stáním.
Jak jsou staré děti.
Celkově bych se ale nebála, soud nesvěří děti do péče otci, pokud matka má zájem se o děti starat, maximálně tam můžou být snahy o střídavku - a s tou můžete začít rovnou. Oni mají tendence dělat naschvály v blaženém vědomí, že ty jim budeš houževnatě odporovat. Není důvod. Ber to tak, že i kdyby docházelo ke klasickému styku obvíkend, tak si na sebe chlap a děti musejí zvyknout, čím dřív, tím líp. Vím, že je to drsný, ale z dlouhodobého hlediska to pro tebe bude přínosem. Ono až mu docvakne, že by měl děti byť jen týden v kuse a jaká by to byla makačka, že by musel i vařit, uklízet, prát, tak ho to přejde. Nepřejde to chlapa, který má o děti opravdu zájem a tam je to pro děti zase přínosem, že jsou hodně s milujícím tátou, který se o ně stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.13 21:45

Dětem je 10 a 7 let. Platí se něco za to podání? Jsem na ÚP a nemůžu si moc vyskakovat :( Ale když to bude nutné, samozřejmě to nějak udělám. Další problém je, že bydlíme společně v rodiném domě, který je sice psaný na mě, ale byl nabyt v manželství a opravdu se kvůli dětem nehodlám vzdát našeho domova. Rozvedou nás i když zatím bydlíme společně, ale každý ve svém pokoji?
Opravdu bych to chtěla ukončit nějak důstojně, ale jeho agrese stoupá. V tuto chvíli mi nejde ani tak o rozvod, ten ať si klidně trvá, ale o to abych měla sviště ve své péči.

• Citovat
  • Nahlásit
anet007
22.6.13 21:50

Pokud jsi na úp nic platit nebudeš, zajdi na sociálku a tam to za tebe všechno vyřídí a pomůžou. Jinak barák a majetek, taky budete muset vyřešit

• Citovat
  • Nahlásit
11253
22.6.13 21:54
@Dana27 píše:
Teď koukám, že jsem to popletla. :D Tak pokud on podal návrh na rozvod, tak ty můžeš na úpravu PaP k dětem pro dobu po rozvodu.

nejenom PO rozvodu, ale je možno zažádat i o úpravu péče a výživného PŘED rozvodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
22.6.13 21:56

Ja mam jeden formular…jestli bys chtela poslat…mam ho od soc. pracovnice-zname, taky jsem ho pouzila,..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
22.6.13 21:59

Jestli mi posles do zpravy mail, ihned Ti to poslu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
22.6.13 22:15

Teď to s manželem řešíme, my to teda máme dohodou, ale mám to sepsané od právníka, tak kdybys písla maila, pošlu ti to a stačí jen poupravit pro svojí potřebu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
22.6.13 22:15
@Anonymní píše:
Dětem je 10 a 7 let. Platí se něco za to podání? Jsem na ÚP a nemůžu si moc vyskakovat :( Ale když to bude nutné, samozřejmě to nějak udělám. Další problém je, že bydlíme společně v rodiném domě, který je sice psaný na mě, ale byl nabyt v manželství a opravdu se kvůli dětem nehodlám vzdát našeho domova. Rozvedou nás i když zatím bydlíme společně, ale každý ve svém pokoji?
Opravdu bych to chtěla ukončit nějak důstojně, ale jeho agrese stoupá. V tuto chvíli mi nejde ani tak o rozvod, ten ať si klidně trvá, ale o to abych měla sviště ve své péči.

jak vyřešíte bydlení? :think: myslím, že pokud jste dům nabyli za dobu manželství a to jinak než darem tobě, bude to SJM

• Citovat
  • Nahlásit
10657
22.6.13 22:16

Jo a za řízení ohledně dětí se neplatí nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
22.6.13 22:18

Hele, jestli je agresivní teď, jak si myslíš, že se bude chovat po tom, co mu domu přijde dopis se zeleným pruhem, kde bude mít předvolání k řízení o dětech? Asi bych se na dva různé pokoje vybodla a začala hledat jiné bydlení na přechodnou dobu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
22.6.13 22:58

@Honzuovka koukam na deti…to je mi lito, ze tohle resis pri malym prckovi a v tehotenstvi :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat