V roce konec s kojením - dát UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janulikz
Kecalka 185 příspěvků 10.11.14 07:37
V roce konec s kojenim - dat um?

Mile maminky, za mesic bude dceri rok a chtela bych uplne prestat kojit. Kojim uz jen vecer pred spanim, v noci a rano aby dyl spala. Mam ji misto vecerniho kojeni dat um nebo se na to uplne vykaslat? Ona ani nepije z dudlika, nikdy to moc neumela tak pije z flasky s brckem. Dekuji za nazory :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janik101
Neúnavná pisatelka 16743 příspěvků 10.11.14 07:46

Radu nemám, ale s dovolením budu sledovat, u syna chci taky na roce přestat kojit a on taky z lahve nepije (nikdy jsem nezkoušela), pije s netekoucího hrnečku od mam.

Lizaveta
Závislačka 4956 příspěvků 10.11.14 07:58

Moje dcera se dostavila ve 14 měsících, žádné um jsem ji nedávala ani kravske mleko. Z dětské láhve nikdy nepila, rovnou normálně z hrnicku ci skleničky. Ma uz skoro 2,5 roku a žije :mrgreen: Je zdravá, silná, energická.

Jediný mlecny výrobek, zato milovaný, je doma vyrobeny jogurt z kravskeho nepasterovane­ho mléka.

Moise
Hvězda diskuse 38971 příspěvků 15 inzerátů 10.11.14 08:05

Odstavila jsem ve 13m a dostala UM a má ho doteď.. žádné jiné mléčné výrobky nemá, jogurty nejí, jen občas domácí lučinu.. ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 08:17

@janulikz um bych nedala.. spíš víc jogurtů a pod..

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 10.11.14 08:27

Naší dcerce je 14 měsíců, plánuji ji odstavit, ale jsem na sebe zvědavá (právě teď jí kojím :-) ). Taky moc nevím, jak to provedu, aby měla dostatek mléčných výrobků. Nikdy nepila z lahvičky, vždycky normálně z hrníčku, s tím nemá problém, ale možná tak vypije míň. Od jednoho roku večeří vločkovou (rýžovou, pohankovou) kaši z plnotučného čerstvého mléka. Nejsem moc příznivec UM, vlastně jsme ho nikdy nepoužili. Během dne má 1-2 porce bílého jogurtu s čerstvým ovocem nebo domácí přesnídávkou. Občas trošku sýru, ale to moc nechce. Nějak nevím, kolik bych jí k tomu měla dát mléka, až jí odstavím :nevim: Tak si taky počkám, co maminky poradí.

janulikz
Kecalka 185 příspěvků 10.11.14 08:48

Mala ma teda z mlecnych vyrobku kazdej den jogurt, syr a kasi vecer. Prave nevim jestli je to dostacujici nebo ji mam doplnit tim um. Ja teda pro um taky nejsem a zase si rikam kdyz odstavit od mlika tak proc ji ucit zase na jiny. Kdyz konec tak konec, abych pak nemela problem ji odnaucit od toho um.

citrusek2
Kecalka 158 příspěvků 10.11.14 08:55

Ja prestala kojit na 15 a dala jsem ji jeste UM, ted ji je dva a pul a furt ho chce rano vecer, jinak je konec sveta, urcite bych jeste zkusila, jeste je celkem mala, ale kdyz nebude chtit tak se svet nezbori, starsi skoncila s mlikem asi na 13 mesicih, proste nechtela.Tak treba koupit vzorek a uvidite ;)

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 10.11.14 09:02

Moje děti od narození na Um měli v tomto věku 3 porce mléka, ráno UM, odpoledne jogurt a večer kaši, po ní ani jeden už mléko nechtěl, to až později kdy už nechtěli kaši. Takže pokud má jogurt a večer kaši tak bych ráno zkusila mléko a pokud nebude chtít tak se svět nezboří a zkusila bych jiný mléčný výrobek.

Lizaveta
Závislačka 4956 příspěvků 10.11.14 09:07

@janulikz A jen tak mezi námi děvčaty, proč resis um ci mléčné výrobky? Za jakým účelem je chces dítěti dávat?

Fazulina
Závislačka 4267 příspěvků 10.11.14 09:16

Já jsem odstavila dcerku ve 13 měsících, donutily mě okolnosti, kousala mě moc do bradavek, nešlo to. Dr. hned začal, že musím dávat UM. Já na to, že s tím úplně nesouhlasím, no trochu se mu to nelíbilo, tak jsem mu slíbila, že to zkusím. Zkusila jsem, malá to nechtěla, takže od té doby je bez mlíka. Ale ona má ráda mléčné výrobky, takže ráno pije kefír, jogurtová mléka a jiné kysané mléčné nápoje, jí jogurty, tvarohy a večer zblajzne 200g mléčné kaše. Podle mě to stačí, je zdravá.

janulikz
Kecalka 185 příspěvků 10.11.14 10:31

@Lizaveta no tak už by neměla žádný příjem mléka, a to děti snad potřebují ne?

Lizaveta
Závislačka 4956 příspěvků 10.11.14 10:46
@janulikz píše:
@Lizaveta no tak už by neměla žádný příjem mléka, a to děti snad potřebují ne?

A jaké mléko děti potřebují? A proč?

janulikz
Kecalka 185 příspěvků 10.11.14 11:14
@Lizaveta píše:
A jaké mléko děti potřebují? A proč?

to mě jako zkoušíte?

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 10.11.14 11:39
@janulikz píše:
to mě jako zkoušíte?

Neeee, jen možná nutí přemýšlet o tom, jestli je nutne mléčné výrobky dávat. :hug: Možná chtěla vzbudit zvědavost, protože celou mléčnou potrebu uměle vytvořil průmysl. Mléko, jak je dětem podáváno, živiny, ktere očekáváme, nepredava.
Více o tomto napr. na www.vyzivujicitradice.cz

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >