Vadí umělé mléko při ABKM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarusss
Stálice 60 příspěvků 28.01.19 16:21
Vadí UM při ABKM?

Ahojky, viděla jsem ze tu témat je spousta, ale nic mi asi vyloženě neodpovedelo.. mám maleho 13m, po kravskem mleku v koprovce má vždycky prujem, nic jineho do te doby z kravského nemel, jogurt to samé, dneska jsem mu udělala pudink a zase, ještě mám v plánu zkusit krupičku ale pravděpodobně to bude ta stejná pohádka. Kdyby měl alergii na kravskou bilkovinu, znacil by to jen prujem? Žádnou vyrazku, zvracení, nebo tak nemá. Je fakt, ze když se divam zpětně, dlouho mi ublinkaval, vlastně až víceméně do 8m, než začal mít tuhší stravu a mlicko jen ráno a večer, a tak si říkám, ze co když to nebylo klasické ublinkavani, ale třeba mu vadilo mliko. A když je alergie na kravskou bilkovinu, vadilo by i UM? Protože pokud nemá vyloženě to kravske tak kaka hezky, někdy víc někdy min ale tvarovaně. Do toho ale zuby, takže mě to hrozně mate. Jak se případně dělají testy na ABKM. Já sama nám ulcerozní kolitidu, tak jsem na tyhle zažívací problemy extrémně pozorná, a vzhledem k tomu ze maly je od narozeni fakt hodně uplakany a nespokojený tak si to nejak davam cele do souvislosti. Ale doufám ze ji samozřejmě nemá :roll: dekuji :mavam: :kytka:

Reakce:
Gina
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 28.01.19 16:41

Ahoj, může být klidně jenom průjem, mému synovi se ABKM projevila ve 3 měsících a měl pouze průjem a krev ve stolici. Já ho tedy jen kojila, takže jsem musela najet na přísnou dietu u sebe, a teprve až potom, co jsem vynechala kromě mléčných výrobků (i stopových prvků) i kuřecí a hovězí maso a vejce, tak se mu stolice upravila. A stačilo, abych snědla byť třeba jen jednu bramboru omaštěnou máslem a hned měl zase druhý den průjem a nitky krve. Každé dítě je v tomhle jiné a na každého to působí jinak. Klasické UM je vlastně sušené mléko, to rozhodně vadit může. Co vím, tak existuje nějaké speciální UM (tuším od Nutrilonu), kde je ta bílkovina naštěpená, ale prý není chuťově nic moc a hodně dětí ho odmítá. Některé děti s ABKM snesou kozí mléčné výrobky, některé ne. Musíš vyzkoušet sama. Co jsem četla o testech, tak u malých dětí nejsou až tak úplně průkazné a ne vždy spolehlivé. Postupně se to bude upravovat, střeva dozrají a bude to dobré, ale ty boje na začátku…přeju, ať se zadaří!

Mamazkoncesveta
Stálice 91 příspěvků 28.01.19 17:05

@Sarusss ahoj, u nás stejně jako u Giny, musela jsem držet dietu při kojení a následně upravit i příkrmy. UM pro děti s ABKM u nás neuspělo, celkem dost páchne a je hořké, takže jasný bojkot, „neschovala“ jsem ho ani do kaše, do presnidavky… Testy jsou opravdu neprukazne, 2× vyšly negativní, jednou na hraně, ale projevy byly i přes testy jasně pozitivní. Jinak teď v pěti letech smí jogurty, sýry a máslo, mléko v žádné podobě nesnese.

Sarusss
Stálice 60 příspěvků 28.01.19 17:13
Dekuji

U nás se pravě jedna pouze o to mleko a jogurt, ale normální UM normálně snese, proto mě zajímá jestli děti s ABKM mají problemy i po běžném UM , jinak maslo nevadi, na másle normálně vařím často :nevim:

Mamazkoncesveta
Stálice 91 příspěvků 28.01.19 19:18

@Sarusss dokud jsem nedržela při kojeni dietu, tak měla potíže, normální UM jsem nikdy nedávala :nevim: každé dítě ale asi snese něco jiného, malá třeba ze začátku nemohla vůbec nic, teď už snese některé mléčné výrobky, co před dvěma lety nemohla vůbec.

Lucgott
Nováček 5 příspěvků 05.02.19 22:39

Ahoj.Pokud má opravdu alergii na Bílkoviny kravského mléka,tak klasické umělé mléko by mu mělo také vadit.Je ale pravda, že těch možností na co přesně může být v bílkovině alergický je více.Není to tak jednoduché.Můj syn i když jsem kojila,tak snášel dobře kysané,ale když jsem vypila mléko ,tak měl krev ve stolici. Umělé mléko snášel bez problémů,ale od malička hodně zvracel.Jakmile jsem já upravila stravu při kojení, přešli jsme na Nutrilon allergy care( jako dokrm),tak přestal v 8 měsících zvracet, začal spát bez problémů celou noc a celkově byl spokojenější.Bo­hužel u malých dětí jsou testy neprůkazné. Jediné co můžete vyzkoušet je eliminační test.

ludmila69
Nováček 2 příspěvky 06.02.19 13:50

Dobrý den,

Umělé mléko vadí velmi, protože bylo vědecky dokázáno, že způsobuje autismus a mě záleží na zdraví dětí a proto vás před tímto varuji. :hug: 8o

S pozdravem, Ludmila Vodičková :mavam:

ludmila69
Nováček 2 příspěvky 06.02.19 14:03

Dobrý den

Chtěla bich podtknout že sjem velmi inteligentní osobnost :zed: a nelíbí se mi takovéto chování na internetu. :srdce:

S pozdravem, Ludmila Vodičková

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >