Vadí vám metříky?

Anonymni
14.3.06 21:00

Vadí vám metříky?

NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVKY BYLY VYJMUTY Z KATTYINY DISKUSE : http:emimino.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=188073#188073.

Je vhodné mít metřík všude?
Jaký je váš názor?
Jste z nich nadšené nebo vám vadí?

Missorka//

holky, já nevím nechci se nikoho dotknout, ale proč tam dáváte ty metříky? v téhle diskuzi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
14.3.06 21:01

jo, prosím nejsem anonymní píšu z jinýho počítače. Katkab z červenčátek 05

• Nahlásit
  • Citovat
99
14.3.06 21:06

Plně souhlasím s Katkou, napadlo mě přesně to samé s těmi metříky...... :(
Lendula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
14.3.06 21:25

Holky, Katkob, Lendulo,

vaše reakce je na místě, ale přesunu ji do samostatné diskuse, nehodí se sem.

Hezký večer.

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
986
14.3.06 22:26

Přiznám se, že mě to taky napadlo. Myslím, že Katty (a i jiným) připravil život opravdu těžkou zkoušku. A jak je to všechno nespravedlivé ........... !!!!!!!!!
Jenomže ........... (doufám, že se vyjádřím přesně tak, jak to cítím). Katty a i ty další, které prožily něco podobného, budou dál žít na tomto světě, chodit po ulicích, kde jezdí maminky s kočárky, budou vidět růst jiné děti. A musí dál doufat, že i v jejich případě se všechno v dobré obrátí. A jak jim to všem přeju. Přece není možné schovat všechny děti.......... Já nevím, jestli mi rozumíte. Ale Katty a i ty ostatní se musí, prostě musí, vrátit do života, jít dál cestou i necestou. Je to těžké, vím, že si to neumím představit, neprožila jsem to. Ale všechny, které přišly o své děti, musí žít dál život se všemi jeho pozitivy i negativy.
Prostě si myslím, že to má svoje plus i mínus. Snad jste mě pochopily. A metřík teda tentokrát nepřidám. Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
14.3.06 22:27

Omlouvám se za to,že jsem si neuvědomila při svém přízpěvku Katty,že si mám vypnout metřík.V tu chvíli jsem byla tak smutná,že mě to vůbec nenapadlo.

Na druhou stranu kolikrát podle metříku poznám s kým si píšu a podle metříku je mám i zafixované v paměti.Takže jsem pro to metříky ponechat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
14.3.06 22:32

Ivca_K máš pravdu a souhlasím s tebou a to jsem zažila bohužel něco podobného jako Katty.Zapomenout se na to nedá nikdy,ale člověk se s tím prostě naučí žít.Bohužel nic jiného nezbývá. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
14.3.06 22:33

Marcel,

pokud chceš můžeš metřík ze svého příspěvku kdykoli vymazat, stačí kliknout na „upravit“ u daného příspěvku…

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
991
14.3.06 22:34

Missorko,díky už se na to chystám. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
14.3.06 22:36

Mám za sebou potrat a jen jsem chtěla říct, že tím, že se budeme tvářit, že na světě nejsou děti Katty, ani nikomu jinému, nepomůžeme. Musíme jim pomoct žít. Žít v tomhletom nespravedlivém světě. Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
14.3.06 22:59

Naprosto souhlasím s Ivčou. Je pravda, že holky, které mají za sebou nějakou těžkou zkušenost nepřestanou potkávat těhotné, ostatní miminka nepřestanou růst a vůbec svět se nepřestane točit dál. I když v danou chvíli se to jeví úplně jinak a člověk má pocit, že se snad všechno zastavilo a vůbec nemá smysl a sílu jít dál. Vím, o čem mluvím, prošla jsem si tím dvakrát. Poprvé jsem přišla o chlapečka v 21.tt a v létě dcerka zemřela pár dní po porodu.
A jestli vadí nebo nevadí metříky? To si myslím, že hodně záleží na psychickém stavu a náladě.
Když jsem přišla o chlapečka, tak jsem se hodně dlouho nemohla na kočárek ani podívat, v noci jsem usínala u lampičky a s muzikou (chudák manžel), protože jsem měla prostě strach zhasnout. (Odváželi mě v noci, tak snad to bylo tím).
A v létě, když zemřela dcerka? Sama jsem si vyřídila vše potřebné ohledně úmrtí (pohřeb, mateřskou, notáře …), přemýšlela sama nad sebou. A i přes všechna probrečené noci jsem byla tak nějak smířená s osudem, ale vůbec jsem neřešila jestli někdo má nebo nemá metřík za jménem.
To přišlo až s odstupem času a vůbec nemůžu říct, že by mi metříky nějak vadily. Spíš naopak, ráda je pozoruju a sleduju jak rostou.
A nejkrásnější je, když se těhulkovský metřík změní v miminkovský. To je pro mě ztělesněním toho, že ne všechno končí špatně a slzami.
NAštěstí je tady takových „proměn“ hodně a nevím, jak pro ostatní smutné „skoromámy“, ale pro mě jsou ukázkou toho jak ten čas krásně letí a jistou nadějí…
V červenci jsem myslela, že nepřežiju další minutu, teď je březen a já si říkám, že to do září rychle uteče. Proč do září? To bychom se totiž snad mohli pokusit o další miminko. Ale to nám tady ještě pěkných pár těhulkovských metříků přibyde, ty stávají těhulkovské se změní na miminkovské a pak si jednou všimnete metříku za mým nickem.
Ale zatím budu s dovolením „šmírovat“ ty Vaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
14.3.06 23:12

PEETULKA další holka statečná.Moc ti přeju,aby se vám ten podzim krásně vybarvil a přibyl tady další metřík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
14.3.06 23:24

Ahoj holky,
i já se přidávám k těm hlasům, že spousta mamin, snažilek, nesnažilek,… tady na emimču si prošla podobnou situací jako Katty. Jsem jednou z nich. Můj metřík v diskusi ke Ketty byl také. A nebyl to úmysl někomu nějak psychicky ublížit. Kdybych já tenkrát byla na emiminu zaregistrovaná, svěřila se se svým trápením a dostala jsem takovou ohromnou psychickou podporu od zcela neznámých, virtuálních mamin, asi by mě naopak potěšilo vidět i ony zmiňované metříky. V nich je ta velká síla, která možná zrovna Katty pomůže překonat strach, že takovéhle věci se prostě neopakují… A to je v tuto chvíli to nejdůležitější, čemu musí sama Katty uvěřit…
Až se mezi námi objeví a přečtě si tady, co všechno jí naše emiminovská rodina přála, určitě jí bude aspoň trošičku líp. Ať už to budou příspěvky s metříkem nebo bez něj… Věřím tomu…

Jarka z Listopadek ´04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29640
14.3.06 23:47

Trikrat jsem potratila…loni dvakrat a zrovna v dobe, kdy se v mym blizkym okoli urodilo par tehuli. Bylo to dost tezky, par tydnu jsem mela docela problem. Preslo to (i kdyz ne uplne). Ty metriky jsou to nejmensi, i kdyz v dobe, kdy je rana cerstva, boli i jenom zminka o detech. Kazda jsme jina, citime to jinak, ale myslim, ze jedinej a nejlepsi lek je tehotenstvi a zdravy dite na jeho konci. Nic jinyho nepomuze, ani mazani metriku. Ani mne ne.
A doufam, ze nevadi, ze ja tu metrik necham. Pro mne je to nadeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
15.3.06 01:19

Tedy ja nevim, neprosla jsem tim cim Katty a jine holky, ale mam za sebou taky 2 potraty a metriky ostatnich byly rozhodne to posledni, co by me trapilo. Nemyslim si, ze by mi pomohlo, kdyby se vsichni tvarili, ze zadne deti nejsou. Kazdy clovek je jiny a nekomu to vadit muze. Me to pripada spis jako spousta nadeje. Pri tretim tehu, jem byla tak vystrasena, aby se to neopakovalo- jen jsem sedela po tme na zemi v rohu mistnosti a brecela strachy. :oops: Videt, ze to muze dopadnout i jinak nez spatne je jen a jen dobre.
Me metriky nevadi.Chtela jsem dite, stejne jako ostatni a ne, aby predstirali ostatni, ze zadne deti nejsou. Rozhodne radsi uvitam metrik, ktery bude hlasat, ze je tu dalsi zdrave miminko, nez slova lekaru, ze kazde x-te tehu konci potratem…Vedet, ze nejsem sama je fain, ale vedet, ze to jde i jinak, je jeste lepsi. Pokud ale nekomu pomuze, kdyz metriky nebudou, rada ho vypnu.

Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama