Váha dcery - myslí si, že je tlustá, i když není

Anonymní
2.5.20 19:27

Váha dcery

Zdravím, maminky. Přijde Vám jako “v pohodě” váha? Dceři je 16, měří 168cm a váží 63 kg. Ona si pořád myslí, že je tlustá. Má spíše atletickou postavu (hodně sportuje), malé prsa, “žádný” zadek, větší ramena a nasvalené nohy, ploché bříško.
Na pohled vůbec není tlustá! Spíš naopak..Ale ona si mi pořád stěžuje, že všechny její kamarádky jsou drobné a hubeňoučké. Zkoušela jsem jí několikrát vysvětlovat, že tlustá opravdu není a že její postava je super. Jenže taky si vyslechla od vrstevníků hloupé řeči typu : „Máš moc velká lýtka, jako kluk” atd.
Nějaké rady, jak ji definitivně říci, že tlustá není? Je to nějaký “problém” v její hlavě? :think:
Budu ráda za všechny Vaše zkušenosti s tímto problémem a prosím anonym - chodí zde známé, aby nás tu nepoznaly.
Díky předem Všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7370
2.5.20 19:33

Neni tlusta, ma proste jiny typ postavy a svaly. Bohuzel s tim nikdy nic neudela, byla jsem vzdy podobna - sirsi ramena a zada, namakany ruce, uzky boky a stihly nohy… nic to nikdy nezmenilo. Mozna kdybys ji treba vzala na nejaky bodystatovy mereni, aby si overila, ze je samy sval a zadny speky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27225
2.5.20 19:33

Tak vyloženě hubená není, no.
Ale pokud hodně sportuje, můžou to být i svaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
2.5.20 19:37

16 je blbý věk, každá chce být jako modelka. Já mám taky „mohutnou postavu“ a hubená jsem si nepřipadala ani když jsem měla k 175cm 65kg. (Bylo to zhruba ve věku tvé dcery, teď už je to dávno jinak :oops: ). Musí k tomu dospět. Doporučuji dodávat sebevědomí, případně vyrazit na nákupy a vybrat něco, co bude jejímu typu postavy sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
2.5.20 19:40

Podpora a kontrola jídla, aby to nesklouzlo k nějaké poruše příjmu potravy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 19:44

Já mám na 165 cm. 50 kg. a přijde mi to akorát, ale nesportuji, takže nemám téměř žádné svaly, které holt něco váží. :nevim: Měla by být naopak na sebe pyšná, že něco dělá, má dobrou fyzičku a nefláká se jako většina mladých v jejím věku. Musí mít určitě pěknou vysportovanou postavu a to je jen + :palec: Hlavně ať se nenechá odradit a pokračuje :kytka: Mám pár kamarádek, které taky závodně sportují, mají všechny takovou atletickou postavu (široká lýtka, stehna, široká ramena, břišáky) a jsou strašně oblíbené, mají hodně kamarádek, dlouholeté přítele taky zapálené do sportu a jsou tak spokojené :)

• Nahlásit
  • Citovat
3683
2.5.20 20:04

Já mám o 1 cm víc a už spoustu let, tedy i ve věku tvé dcery jsem měla a mám o cca 10 kg méně. Stejně vysoká kamarádka, která vypadá ještě hubenejsi než já, má o 5 kg víc než já. Hodně dělá typ postavy. Já jsem jak chlap, zadny prsa, zadny zadek, široký ramena, svaly na rukách a nohách, tedy noze (jednu mám nemocnou). Ty víš jak dcera vypadá, a pokud to je v normě, tak ji prostě o tom musíš přesvědčit. Neustále chválit, pomoct vybrat oblečení, ve kterém se bude cítit dobře, naučit, jak odpalkovat blbý řeči spolužáků a hlavně zdůraznit, že její postava je sportovní, váha je jen cislo a princezna nikdy nebude. Ale to nevadí. Sportovní postavy jsou krásný, když se umí nosit. Prostě se z toho snaž pro ni udělat výhodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3507
2.5.20 20:07

No když vysadi ten sport, rázem přijde o svaly a kila, ale spokojenější nebude :nevim: ale to ji nevysvetlis, musí si na to přijít sama.. Hlavně ať neblbne s jídlem.. Na blbý kecy bych odpovídala, že sportuju, tak aspoň nějak vypadám, narozdil od těch tyček :roll:

Jinak mám 170 cm a 61kg, taky denně cvičím, běhám a rozhodně spokojená nejsem :lol: ale jsem po třech dětech, takže to břicho a boky už jen tak nevrátím :lol: v jejím věku jsem vážila 65 kg, nedělala vůbec nic a myslela si že je to super :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
2.5.20 20:11

Já měla 162 cm a 60kg a byla jsem spokojená. Hodně jsem sportovala, postava byla pevná. Jooo to byly časy :grin:. Musim na tom po porodu zamakat. Hrozně záleží na typu postavy. Vysportovaná postava s 65kg vypadá úplně jinak než 65kg rozkydlého tuku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 20:17

Moc děkuji všem za skvělé odezvy! Sportuje opravdu hodně, takže si myslím, že jsou to spíš svaly než tuk :palec:
Taky díky za rady, asi ji začnu vychvalovat více a na nákupy ji taky vezmu. Jí taky nesluší kde co, v overzise oblečení vypadá nelichotně, naopak v uplém - na tělo ( má vel.34) jí to sluší :dance:
Doufám, že nespadne do ppp, budu jí připomínat, že její postava je prostě sportovní, díky! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13061
2.5.20 20:41

Problém je v sebepřijetí - potřebuje se soustředit na cokoliv jiného a šťastně se zamilovat.

Jinak jestli zvládá angličtinu, tak ať se podivá na kibbe typologii, bude nejspíš nautral, ale mohlo by jí to pomoci pochopit, že lidi jsou odlišní a že je nesmysl používat jen jeden tělesný typ jako ideál.

https://cozyrebekah.com/…y-type-test/

Příspěvek upraven 02.05.20 v 20:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4352
2.5.20 20:48

V pohodě váha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.20 00:31

Jak v pohode, jak holt ma svaly??? Sportovni postava je naprostej top. Tluc ji do hlavy horem dolem, ze ma nadhernou, soumernou a pevnou postavu, kterou si navic zaslouzila sportem. Ani naznakem, ani slovem bych si po nekom takovem nedovolila hodit. Naopak chvalit, chvalit, chvalit, jit na nakupy pekneho, smrncovniho obleceni, podporovat ve sportu a celkove zdravem zivotnim stylu. Vahu vyhodit. Sledovat se ma aktivita, jidelnicek, duse a chovani, a ne kila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 00:38

@Sedmnactnulajedna
Díky, budu jí to neustále připomínat!! A nějak jí naznačím, ať kila opravdu nesleduje :palec:
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
8766
3.5.20 01:04

Mam 153 cm, 50 kg. Sama sebe povazuji vicemene za stihlou, byt jsem take spis ramenata, mam trochu zadek. Ale v 16 jsem se videla uplne jinak. Kamaradka mi v 16 brecela denne, ze ma tlusty kotniky a ze se nevda. Mame obe 3 deti a obcas se tomu spolecne zasmejeme. Takze bych hlavne hlidala, aby dcera nesklouzla k nejakym drastickym dietam apod. Ona na to casem prijde sama, ze 173 cm a 50 kg idealni zenu nedela. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama