Vánoční dárky 2019

454
28.9.19 14:04

Vánoční dárky 2019

Jsem měsíc před porodem, doma děti 2 a 4 roky a jsem letos úplně marná. Ráda dávám aspoň trochu originální dárky a potřebovala bych nějaké nápady. Uvádím, co jsem dávala loni nebo už mám letos nachystané. Já tedy zajišťuji dárky pro všechny příbuzné z obou stran za naši rodinu, takže to neznamená, že toto vše dostal jeden člověk.

Partner - letos 20.11. má vyjít olympijská kolekce oblečení, tak z ní určitě něco koupím. Dávala jsem závěsné houpací křeslo, předplatné časopisu Top gear, předplatné sportovních kanálů na TV, permanentku na bazén+novou tašku+nové pantofle. Vyráběla jsem něco jako Manboxeo, vyšlo to levněji a dala jsem tam produkty, které opravdu byly konkrétně pro toho člověka.

Prarodiče / praprarodiče - předplatné boxu s překvapením s jídlem (pak po určité období každý měsíc přišel box, jídlo využili, těšili se na to). Poukázka na úklid (buď jen okna nebo celá domácnost). Z aliexpressu průhledné vánoční ozdoby na stromeček, do každé vložím fotku jednoho člena naší rodiny. Poukázka na obědy meníčka do blízké restaurace. Obě babičky se letos vzhlédly v mém tyčovém vysavači, nemusí se ohýbat a dávat v každé místnosti do zásuvky - tak ho obě dostanou. Poukázka do marketu, kde nakupují potraviny. Vánoční losy.

Tchýně + její přítel - loni dostali poukázky na nákup do obchodního centra + lístky do kina + poukaz do restaurace tamtéž. Udělali si celodenní výlet a koupili si, co jim vyhovovalo.

Kluk 2 roky - děda mu letos vyrobí hračku podle activity board, to se mi líbí moc. Koupila jsem elektrický šroubovák, kterým zandavá a vyndavá barevné šrouby na pracovní ploše, které mohou tvořit obrázek. Velkoformátová rozkládací kniha Doprava nad a pod zemí. Lístky na koncert Štístko a Poupěnka (i dceři).

Holka 4 roky - z aliexpressu kostým princezna a tanečnice a příšerně kýčovité princeznovské boty na nízkém podpatku na hraní doma na princeznu - to se dcera zblázní. Slupovací lak na nehty pro děti - strašně touží po nalakovaných nehtech, tak o víkendu bude moct. Knihy na logopedii k albi tužce. Hra Mlsné myšky. Předplatné časopisu (Puntík, Šikulka). Knížky z edice Nakoukni do pohádky (dcera už jednu má a úplně ji zbožňuje).

Předškolák - razítko se jménem a příjmením, lepicí štítky se jménem např. na tužky do školy atd. Předplatné časopis Tečka.

Mimino - kruhová látková podložka na ležení na zemi z aliexpressu, mají různá zvířátka, podložím dekou, je opravdu moc pěkná

Jinak dávám hodně poukázky, kdo kam rád chodí - manikůra, pedikůra, bazén, kadeřník, restaurace, zdravá výživa, obchod s kabelkama… Knížky, parfémy, oblečení. Lístky do galerie, divadla, úniková místnost. Pro prakticky zaměřené ženy - velké balení tablet do myčky, letos jsem objevila italskou drogerii, tak určitě udělám nějaké balíčky). Společenské hry.

Budu moc ráda za vaše tipy! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6504
28.9.19 14:08

Prosím tě, kde jsi vzala nějakou bendu na to domácí manboxeo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34724
28.9.19 14:09

Já Vánoce ještě neřeším- budu kupovat dárky jen rodičům, kteří mi dost pomáhají a dceři. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
28.9.19 14:10

Fakt věci z ali pro temer novorozence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10222
28.9.19 14:13

@Cuddy A proc ne? Kde si myslis, ze je vyrobena vetsina veci z klasickeho detskeho obchodu? Vetsinou cina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13125
28.9.19 14:17

Z Ali detem nic nekupuju, natož novorozenci, kuli tomu že neznám materiál. Jinak u nás si tak hodnotné dárky nedáváme. Akorát dětem, ale letos je odbydu legem a knížkama. Sourozencům a rodičům děláme balíčky s kosmetikou, svickama, nějaké mlsky co si sami normálně nekupuji nebo něco co vytvoříme :) syn babičkam třeba maluje obrazy (Klasicky na plátno), fotokalendare, fotoknihy. Prostě každý rok pár drobností, žádné veledary za tisíce. Chlapovi dávám většinou knížku, nějaký poukaz na zážitek, něco na sebe když mi padne do oka, letos plánuju parfém a hodinky, ale to už je na naše poměry dražší dárek :D prostě vánoce tak neřešíme, spíš pro děti a zbytek symbolicky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
28.9.19 14:22

@Cuddy Nebudu se tu obhajovat, jestli moje dárky jsou kvalitní, jestli nejsou moc komerční apod. Zajímají mě tipy, každý se může inspirovat, co se mu zdá zajímavé a ostatní neřešit.
@Šáruší Měla jsem myslím tuto, víko jsem přilepila nějakým silikonovým lepidlem, co jsem našla doma. Opravdu to nešlo rozdělat, páčidlo jsem přiložila. Dávala jsem i tátovi, švagrovi a od tchýně chlapovi a všechny to pobavilo.
https://www.cistedrevo.cz/…bez-rukojeti?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
28.9.19 15:00

Vypíšu hry, které byly úspěšné u našich dětí - Smart games - máme Safari a Ledové kry, Dobble plno druhů, Dáma, Tik tak bum!, Stolní fotbálek, Jenga věž, Intellect ball - máme ten s nejvíce překážkami, Diabolo, kovové hlavolamy, 3D puzzle z pěny - syn má pirátskou loď s osvětlením, je fakt krásná a pěkně se u toho zapotil :D, klasické puzzle, elektronická hra Nejistá ruka… a to jsem toho už plno zapoměla.
Pak mraky a mraky lega - toho není nikdy dost.
Poukázek jsem už rozdali taky dost - krom klasických na jídlo, masáže atd… jsem darovala tandemový seskok, jízdu nejrychlejším autem světa, motokáry, střelby ze zajímavých zbraní, lístky na divadla, škola smyku.
Ségře jsem loni koupila stírací mapu čr se zajímavými místy, ikdyž pořád někde courají určitě ji ještě nemá setřenou celou :lol:
Manžel by si třeba přál motoškolu u Sršně, ale to už je teda předražená sranda, takže to kupovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
28.9.19 15:07

Jestli chceš tipy:
Tak pro syna jsem nechala ušít kapsář na fleru a odtud i ponožkače (maňásci), lego Duplo frčí a kuchyňka (ještě na Štědrý den jsem jí šroubovák ve sklepě)
Na manboxeo jsem koukala taky, je to moc drahý, zkus superbox mají i speciální verzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5378
28.9.19 15:11

@masima to jako predskolak tedy 5-6 lete dite dostane razitko, predplatne a samolepici stitky??? Jako jenom??? Nejsem zastancem drahych darku a kravovin, ale jako vidim, ze mám nad čím přemýšlet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1569
28.9.19 15:11

@Gortyna Muzu se zeptat na zkusenosti s kuchynkou, chapu ze mas syna? taky mam kluka, a v hernickach ho nemuzu od kuchynek odtrhnout… babicky protaci oci ze mu chci dat moc “holcici” darek… coz by mi i bylo jedno, ale rikam si, aby u toho aspon chvili vydrzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
28.9.19 15:13

Zdá se mi toho nějak moc…vánoce ještě neřeším, hlavně v klidu a nic nepřehánět. Při čtení tohoto příspěvku jsem si akorát uvědomila, že pro spoustu lidí jsou vánoce o množství, nevidím důvod zajišťovat celé rodině vánoční dárky, budete mít mimčo, tak proč se nevěnovat raději jemu. Jinak já již několik let nakupuji vánoční dárky přes net, nesnáším totiž přeplněné obchody, tam to fakt na náladě nepřidá a doma mám aspoň klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1569
28.9.19 15:16

@masima Davas moc hezke darky, a hodnotne, my si davame mensi. Uvazuji o nejakem dobrem drazsim rumu pro partnera, brachovi el. zubni kartacek (protoze ho chce a jinak temer o nic nema zajem), tchyni davame pomerne drahou oblibenou kosmetiku, mamce asi take poridim nejaky drazsi krem a parfem… Rodinam s detmi po dohode nejake volnasky/permice - ZOO, technicke muzeum, zemedelske muzeum… dle toho co maji opravdu radi a co vyuziji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5001
28.9.19 15:24

@Helca83 mám dva kluky, kuchyňku mají už tak dva tři roky (je jim 5 a 7) a oba dva vaří pořád, ideálně nějaké díly z dupla… tam jsou i ty různé “potraviny”

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1569
28.9.19 15:26

@vendulaaa Super, diky moc! Mne to prave pripada bezvadnej darek, malej se rad mota v kuchyni, kdyz varim, tak si rikam ze by ho to treba chvili drzet mohlo… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama