Vánoční smutnění, přítel nemá Vánoce rád

23.11.15 00:09

Vánoční smutnění

Všechny zdravím. Dnes na mě přišlo smutnění. Letos máme s přítelem první Vánoce. Pro mě to sou takové první Vánoce, kdy je opravdu nestrávím s vlastní rodinou ale plně se oddávám našemu společnému „doma“. Hrozně se těším. Miluju Vánoce, miluju všechny ty šílenosti kolem. Písničky, reklamy, dárky, cukroví, zimu a sníh, schánění stromečku, zdobení stromečku, ježení pod něj… aa.. všechno :dance: ale přítel to nesdílí. Posouchám jak Vánoce nemá rád, jak ZASE musí něco schánět. Jak je to absurdní šílenství celýho světa.. takový to typický sucharství. Hodně sem to s ním řešila, snažila se ho i vyvést z toho, že něco MUSÍ. Můj ty bože, všichni víme že tímhle heslem si Vánoce nikdo neužije. Ale dneska jsem se dozvěděla, že jde hlavně o to, že penízků moc není, a já že básním o tom, co vše pro něho mám a kolik toho dostane a on že ví, že mi toho nadělit moc nemůže.. že nechce abych mu dávala velký dárky, nebo moc dárků, že mu pak bude akorát na nic.. mám pro něj kupu dárků. A drahejch dárků. Já šetřím jak veverka oříšky, společný peníze nezapočítávám do soukromýho prasátka, on má hold svoje výdaje a co si ušetří je jeho věc, po dnešku sem dala moje uspory do společných a řekla, že sou to paníze naše a pokud má jít o hodnoty dárků, nehodlám porovnávat. Mám radost že jsem pro něj sehnala co mám, chci mu to dát… nadruhou stranu rozumím, že se nechce cítit provinile pod stromečkem. Asi by mi bylo taky bídně kdybych dostala welnes pobyt, novej mobil a klíčky od auta a on knížku. Ale co mám dělat?.. je mi z toho na nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1675
23.11.15 00:20

Asi tvému dotazu moc nerozumím a neporadím. Ale úplně chápu tvého přítele. A má pravdu, je to šílenství a osobně se na tomto šílenství nepodílím. Mám je ráda, mám ráda vánoční trhy, pohádky ale nehoním se po obchoďáku a ani si v rodině nedáváme drahé dary. Třeba letos jsme se dohodli, že dáme dárky jen prckovi a pojedeme radši na hory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17268
23.11.15 00:40

Loni to byly moje prvni Vanoce s novym muzem… driv jsem Vanoce nemela rada, exmuz je nenavidel, daval to patricne najevo, kazil to, i kdyz uz byly deti na svete, k tomu jsem byvali pravidelne na Vanoce nemocni, takze fakt nic moc…
loni byla situace kolem deti velmi slozita, takze Stedry den jsem travila se svymi rodici, babickou a muzem… pred Vanocema zacal resit finance…jakoze reci, at necekam velke dary, ze nejsou finance atd… nechapala jsem, rekla jsem mu k tomu svoje…a on ode me dostal to, o cem jsem vedela, ze mu udela radost ( poslouchala jsem ho behem roku)- takze elektricky zubni kartacek, nejake udelatko k mobilu, poukazka na virivku pro nas dva, par drobnosti… ja dostala taky to, o cem jsem se zminila…udelal mi NESKUTECNOU tadost, ze me poslouchal, i kdyz to byly vlastne veci za „par korun“- ale bylo to to, co jsem si prala :srdce:

byt tebou, prestanu zduraznovat, co pro nej mam- vsak to jsou darky, ktere mu chces dat- bez ohledu na situaci, ne? :think: a pokud ty neco ocekavas, tak bych nenapadne pripominala :think: tak jako ja ted muze zlobim s dortem- za par dni mam narozeniny, tak se porad ptam, jestli mi upece dort :mrgreen:
beru to jako hru…vzdyt i Vanoce jsou hrave a plne lasky…a je uplne jedno, jestli jsou darky v cene nula nula nic, neb vyuzijeme domaci zasoby a nebo jsou v radu tisicu… tu radost by mely prinest stejnou :-) a ja osobne radsi ty srdcovky za par korun, diamanty jaksi neumim prijimat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
23.11.15 00:43

A on nema penize proc? Plati dluhy, splaci pujcvky, hypoteku? Nebo ma spatne placenou praci? Rozhazuje za blbosti?

Muze byt realista a zkratka mu ten konzum kolem Vanoc vadi. Nebo taky muze byt skrblik a jeste si z tebe udelat dojnou kravu…
Pises, ze te nezajima, za co penize utratil, ale zajimat by te to melo, obzvlast kdyz sypes svoje uspory do spolecne kasy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20567
23.11.15 00:44
@M1shelle píše:
Všechny zdravím. Dnes na mě přišlo smutnění. Letos máme s přítelem první Vánoce. Pro mě to sou takové první Vánoce, kdy je opravdu nestrávím s vlastní rodinou ale plně se oddávám našemu společnému „doma“. Hrozně se těším. Miluju Vánoce, miluju všechny ty šílenosti kolem. Písničky, reklamy, dárky, cukroví, zimu a sníh, schánění stromečku, zdobení stromečku, ježení pod něj… aa.. všechno :dance: ale přítel to nesdílí. Posouchám jak Vánoce nemá rád, jak ZASE musí něco schánět. Jak je to absurdní šílenství celýho světa.. takový to typický sucharství. Hodně sem to s ním řešila, snažila se ho i vyvést z toho, že něco MUSÍ. Můj ty bože, všichni víme že tímhle heslem si Vánoce nikdo neužije. Ale dneska jsem se dozvěděla, že jde hlavně o to, že penízků moc není, a já že básním o tom, co vše pro něho mám a kolik toho dostane a on že ví, že mi toho nadělit moc nemůže.. že nechce abych mu dávala velký dárky, nebo moc dárků, že mu pak bude akorát na nic.. mám pro něj kupu dárků. A drahejch dárků. Já šetřím jak veverka oříšky, společný peníze nezapočítávám do soukromýho prasátka, on má hold svoje výdaje a co si ušetří je jeho věc, po dnešku sem dala moje uspory do společných a řekla, že sou to paníze naše a pokud má jít o hodnoty dárků, nehodlám porovnávat. Mám radost že jsem pro něj sehnala co mám, chci mu to dát… nadruhou stranu rozumím, že se nechce cítit provinile pod stromečkem. Asi by mi bylo taky bídně kdybych dostala welnes pobyt, novej mobil a klíčky od auta a on knížku. Ale co mám dělat?.. je mi z toho na nic :nevim:

Asi mu jde především o tohle, možná do toho i to, že chlapi na shánění dárků (ne všichni) moc nejsou, ale hlavně u něj asi ten pocit, zvl. když mu to tak všechno vyjmenováváš…a i že jde o VAŠE PRVNÍ SPOLEČNÉ VÁNOCE. Nějak to zas nepřeháněj, ale to bude v poho, zkus o vánocích teď chvíli raději míň (vůbec) mluvit, byť chápu, že se těšíš, ale je to jak s čímkoli jiným, co mám být „poprve“.
A víš, jak to bylo u něj v rodině? To bývá důležitý kolikrát dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40495
23.11.15 02:50

@M1shelle taky nejsem zastánce kupování obrovských dárků a drahých.. Dítě nemáme a dáváme si jen symbolický dárky za pár korun. A úplně nejvíc nenávidím to co je v obchoďákách :zed: :zed: je to jak konec světa. My ani nenakupujeme, protože nám rodiče dají něco domů a je plná lednice jen z toho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
23.11.15 04:49

Pritele chapu. Taky nemam rada vanoce a to silenstvi kolem. (Vem si, ze prvni vanocni reklama byla letos UZ 15.rijna :zed: :pocitac: ) u nas doma byl vzdy stres, honicka a to vzdy vedlo k urputne hadce pod stromeckem. Bohuzel jsem si ten stres pretahla i do partnerskeho vztahu. Cimz jsem kazila vanoce me drahe polovicce- chlap zboznuje vanoce :roll:.
Nskonec zafungovalo to, ze jsem se vyprdla na velky uklid, na peceni nekolika druhu cukrovi a hodila se do klidu a na oplatku chlap prestal prudit s koledami, litim olova a tak nejak to byla pohoda.
Silenstvi-tentokrat spolecne nastalo az s detmi.
Takze moje rada- vysvetli mu, proc mas ty svatky rada, ze ti udela radost knizka a poukazky (kazdy rok dostavam od chlapa poukazku na masaz nohou.vzdy, jak zacnou bolet, tak ji doma uplatnim a chlap masiruje. U toho si dame vino a vxpneme tv a jsme spolu). Ty si to silenstvi klidne uzivej. Jenom s tim doma tolik neprud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14528
23.11.15 05:57

Jj, ačkoli mám na Vánoce z dětství jen ty nejlepší vzpomínky a ty svátky mám ráda, už dlouhou dobu je ve společnosti vnímám opravdu jako svátky konzumu a obchodníků…
Snažím se vytvořit atmosféru a vše okolo kvůli dcerce (která mimochodem ještě skoro v 9 letech věří na Ježíška), ale sama za sebe by mi stačila klidná atmosféra bez všeho toho humbuku a konzumu kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
23.11.15 06:50

Pokud příteli předhazuješ že pro něj máš hodně dárků a drahých, tak bych z toho byla taky otrávená, zvlášť pokud on peníze moc nemá :nevim: Vánoční atmosféra není o tom mít pod stromkem hromadu elektroniky za x tisíc, myslím, že pokud nemá rád Vánoce, tak mu jejich krásu musíš ukázat jinak, o reklamách a penězích by to být nemělo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9007
23.11.15 07:02

@M1shelle Přítele víceméně chápu, taky bych se cítila blbě, pokud bych dopředu věděla, že třeba já mám pro přítele nějaký klasický dárek a on pro mě kupu dárků. Možná jste se na toto téma měli pobavit do předu :nevim: Já osobně nejsem zastáncem kupování velkých (drahých) dárků, o to přeci nejde, on i ten sebemenší dárek, který je darovaný s láskou je vlastně dárkem největším ;) takže asi tak. Ale co dělat ti neporadím, možná bych si nějaké z těch dárků schovala třeba až bude mít narozeniny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17397
23.11.15 07:48

@M1shelle Vanoce mam moc rada, ale tvuj pristup se mne nelibi. Clovek ma odhadnout, kolik tak muze utratit ten druhy a neprivadet ho zbytecne do rozpaku drahymi darky a hlavne jeste o nich mluvit predem :nevim:

My mame cenovou predstavu danou predem, neni to zadny limit, muze se prekrocit i nedodrzet, jen aby nevnikaly vyrazne radove rozdily v cene. Je proste rozdil, zda mohu dat partnerovi mobil za par tisic a nebo klicky od auta za par set tisic.

Pokud nema partner vanoce rad, tak se snaz mu je zprijemnit necim jinym nez darky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
23.11.15 08:06

Ja Vanoce svym zpusobem nenavidim i mam rada. Vanoce pro me byli krasny v detstvi. Jenze to bylo jinak. Dneska deti vidi pomalu od rijna Vanocni stromecek. Zacnou do nich hustit Santu a reklamy na hracky uz po prazdninach. Pro me hnus. Nesnasim to. Detem kazi, to co my jsme meli radi. Ze Vanoce bylo neco vyjimecnyho. Ze to bylo na par dni v roce. A ne 3 mesice predem. Kdyz jsem se poznala s manzelem a jeho rodinou, vykolejilo me jak drahy darky si kupujou. A ze se vlastne predhani. Sem zvykla na nejakou pozornost. Vubec sem nechapala drahy darky. Mam velkou rodinu a u nas to nikdy nebylo o velkych penezich. Nekdy jsme se treba dohodli ze darky budou do 50ti kc a bavili jsme se tim, kdo co je schopnej za tu castku vymyslet. Ja chapu hracky u deti, ale dospely by si meli dat nejakou pozornost a tim to hasne. Takze tvyho chlapa chapu. Vanoce by meli byt o klidu, pohode, o tom ze rodina travi cas spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
23.11.15 08:13

@M1shelle tvemu muzi naprosto rozumim. Pro me Vanoce absolutne nejsou o darcich. Nesnasim ten konzum kolem, pod stromeckem mi staci drobnost. Dulezitejsi pro me je pohoda, sedet u stromecku s tim koho miluji, poslouchat koledy, neco dobreho bastit, nejaky ten sex ;) nebo jit do prirody, jit si zaplavat, to jsou pro me ty prave Vanoce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17397
23.11.15 08:16

@Ajuše Ale vzdyt ono to i ted je jen par dni v roce, jen se natahuje ta faze teseni se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
23.11.15 08:18

A ze jste si nedali dopredu nejaky orientacni cenovy limit je taky blby, to by melo byt. A aby zenska zahrnula chlapa drahyma darkama, kdyz on na to nema? No to mi prijde pro toho chlapa hodne ztrapnujici. Promin mi tu smelost, ale asi mas z domova dost konzumni predstavu o Vanocich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama