Vánoční splín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 00:56
Vánoční splín

Ahoj :) Máte taky někdo takhle kolem Vánoc depku/splín? Mám poslední dobou pocit, že kolem sebe nikoho nemám(krom rodiny a manžela), žádnou kamarádku, vrbu které bych se mohla vypovídat.. Jsem mladá máma 2 krásných, zdravých dětí, ale tak nějak mi chybí někdo za kým bych mohla jít, kdo by tady byl se mnou a tak :roll: Začalo to už asi tím, když mi umřela babička 3 roky zpět, byla nejlepší kamarádka, s mamkou jsem v té době takový vztah neměla, teď už sice jo, ale má svých starostí dost :roll: Táhne se to se mnou už od porodu syna, teď v září to skončilo císařem a od té doby jsem tak nějak rozhozena a teď se to zhoršilo, měla jsem dobrou kamarádku, byla se mnou nerozlucna.. Ale dozvěděla jsem se, že co jí řeknu, pošle dál a už mi není schopná ani odpovědět a navíc jsem viděla, že má teď jiný kamarády a asi nehodlá sedět se mnou někde u kávičky a řešit pleny.. Navíc už o takový lidi, co pomlouvají nestojím :? Připadá mi, že tim, že mám 2 děti už to všechno skončilo, že už o mě nikdo nestojí, protože kamarádi děti nemají, já nikdy nebyla člověk co se rychle s někým začal bavit.. Manžel maká na směny a občas jede ještě za kamarádem, tam se sejdou s chlapama z práce a přespí tam třeba.. Ale já už nevím co dělat, nic mě nebaví.. Asi jsem se z toho potřebovala vypsat, někomu to říct, protože mám pocit, že se zblázním :( Holky co vám v těchhle situacích pomáhá a prosím, že v tom nejsem sama?

Reakce:
Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 29.12.18 01:19
@Anonymní píše:
Ahoj :) Máte taky někdo takhle kolem Vánoc depku/splín? Mám poslední dobou pocit, že kolem sebe nikoho nemám(krom rodiny a manžela), žádnou kamarádku, vrbu které bych se mohla vypovídat.. Jsem mladá máma 2 krásných, zdravých dětí, ale tak nějak mi chybí někdo za kým bych mohla jít, kdo by tady byl se mnou a tak :roll: Začalo to už asi tím, když mi umřela babička 3 roky zpět, byla nejlepší kamarádka, s mamkou jsem v té době takový vztah neměla, teď už sice jo, ale má svých starostí dost :roll: Táhne se to se mnou už od porodu syna, teď v září to skončilo císařem a od té doby jsem tak nějak rozhozena a teď se to zhoršilo, měla jsem dobrou kamarádku, byla se mnou nerozlucna.. Ale dozvěděla jsem se, že co jí řeknu, pošle dál a už mi není schopná ani odpovědět a navíc jsem viděla, že má teď jiný kamarády a asi nehodlá sedět se mnou někde u kávičky a řešit pleny.. Navíc už o takový lidi, co pomlouvají nestojím :? Připadá mi, že tim, že mám 2 děti už to všechno skončilo, že už o mě nikdo nestojí, protože kamarádi děti nemají, já nikdy nebyla člověk co se rychle s někým začal bavit.. Manžel maká na směny a občas jede ještě za kamarádem, tam se sejdou s chlapama z práce a přespí tam třeba.. Ale já už nevím co dělat, nic mě nebaví.. Asi jsem se z toho potřebovala vypsat, někomu to říct, protože mám pocit, že se zblázním :( Holky co vám v těchhle situacích pomáhá a prosím, že v tom nejsem sama?

Myslím, že by ses na lidi neměla tolik upínat. Je hezké mít vztah s babičkou - ale mít ji za nej kámošku? Choď mezi lidi a nějaká spřízněná duše se najde. Jen nesmíš být jak hromádka neštěstí. To fakt nikoho nepřitáhneš. Máš štěstí, které mnozí nemají - zdravé děti.

creaminess
Stálice 67 příspěvků 29.12.18 02:14

Ahoj. Já ti rozumím, s babičkou to mám obdobně, musí to být pro tebe těžké. Co se týče těch přátel, řeknu ti, co já jako bezdětná si o tom myslím: mám hodně kamarádek, které jsou v očekávání nebo porodily. Čím víc se blíží termín porodu, tak už se neozvou - víš, já to chápu, protože mají jiné priority a tou je rodina. Myslím tedy, že hodně tvých dřívějších přátel ani nemusí vědět, že by sis na ně udělala čas. Já bych moc ráda byla v kontaktu s kámoškami, co mají rodiny - ale když píšeš jednou, dvakrát, třikrát - nedomluvíte se, přestane tě to bavit. O přátelství musíš pečovat, obnovovat. Zkus se ozvat nějaké staré kamarádce a napiš pocity, co píšeš tady, nestyď se za ně, jen hlupák tě může nějak urazit. Dej si inzerát, zkus si najít nějaký koníček - pokud máš tu možnost. Každý někoho k sobě potřebuje, spřízněnou duši. Hodně štěstí :kytka: :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 03:45

@Russet Myslela jsem to tak, že za ní jsem mohla přijít s čímkoliv, seděla jsem s ní třeba i do 1 do rána a bavily jsme se o blbostech, daly jsme si víno atd. Ne jen takový ten klasický vztah vnučka-prarodič :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 29.12.18 05:44

Vem děti a běžte do nějakého dětského centra. Tam se s maminka zapovidas raz dva a hned máš někoho, kdo s tebou bude řešit plinky a jiné věci. Vždyť se můžete domluvit na dalším setkání a probrat spolu cokoliv, o čem si budeš chtít popovídat.

Novak2
Kecalka 133 příspěvků 29.12.18 06:29

Ahoj, neboj, to se na mateřské muže stát. Nemáš nějakou třeba vzdálenější kamarádku s podobně starými detmi, že byste se občas sešly? Nebo přes cvičení s dětmi či přes hernicky a hřiště se dá navázat kontakt.

azaleila
Kecalka 226 příspěvků 75 inzerátů 29.12.18 08:56

přesně jak už tady padlo, neupínej se tolik na lidi… máš děti, teď nějaký čas budeš muset žít podle nich… ale dá se to velmi dobře, aktivit s dětmi je hromada… a narozením dítěte život nekončí, naopak.. svým způsobem můžeš „pokecat“ tady… vím, že to bude znít jako sci-fi, ale já tady našla skvělou kamarádku, nejprve jsme si psaly v diskuzi, pak vyměnily mail, tel., zjistily, že bydlíme nedaleko, dnes se vídáme, vyměňujeme si rady i věci na děti… vánoční depku má plno lidí (i já), udělej si tohle období co nejvíc hezký a pak se prostě nadechni a jdi dál. Držím palce :hug:

mrav
Generální žvanilka 21540 příspěvků 29.12.18 16:19

Já jen doplním - věnuj se dítěti a jak už tady padlo - zajděte si do herniček. Potkáš tam další maminy a věř mi - čas letí jako blázen, dítě vyroste, půjde do školky. Prostě si to užívejte, pokud můžete. :mavam:

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 29.12.18 16:53
@Anonymní píše:
@Russet Myslela jsem to tak, že za ní jsem mohla přijít s čímkoliv, seděla jsem s ní třeba i do 1 do rána a bavily jsme se o blbostech, daly jsme si víno atd. Ne jen takový ten klasický vztah vnučka-prarodič :)

Ale tohle není normální. Upínat se na jednoho o dvě generace staršího člověka a stranit se těch věkově bližších. Já mám svou babičku ráda, ale do jedné se radši fakt bavím s kamarádkou nebo jsem s partnerem.

Káťa19
Echt Kelišová 8159 příspěvků 19 inzerátů 29.12.18 18:04
@Anonymní píše:
Ahoj :) Máte taky někdo takhle kolem Vánoc depku/splín? Mám poslední dobou pocit, že kolem sebe nikoho nemám(krom rodiny a manžela), žádnou kamarádku, vrbu které bych se mohla vypovídat.. Jsem mladá máma 2 krásných, zdravých dětí, ale tak nějak mi chybí někdo za kým bych mohla jít, kdo by tady byl se mnou a tak :roll: Začalo to už asi tím, když mi umřela babička 3 roky zpět, byla nejlepší kamarádka, s mamkou jsem v té době takový vztah neměla, teď už sice jo, ale má svých starostí dost :roll: Táhne se to se mnou už od porodu syna, teď v září to skončilo císařem a od té doby jsem tak nějak rozhozena a teď se to zhoršilo, měla jsem dobrou kamarádku, byla se mnou nerozlucna.. Ale dozvěděla jsem se, že co jí řeknu, pošle dál a už mi není schopná ani odpovědět a navíc jsem viděla, že má teď jiný kamarády a asi nehodlá sedět se mnou někde u kávičky a řešit pleny.. Navíc už o takový lidi, co pomlouvají nestojím :? Připadá mi, že tim, že mám 2 děti už to všechno skončilo, že už o mě nikdo nestojí, protože kamarádi děti nemají, já nikdy nebyla člověk co se rychle s někým začal bavit.. Manžel maká na směny a občas jede ještě za kamarádem, tam se sejdou s chlapama z práce a přespí tam třeba.. Ale já už nevím co dělat, nic mě nebaví.. Asi jsem se z toho potřebovala vypsat, někomu to říct, protože mám pocit, že se zblázním :( Holky co vám v těchhle situacích pomáhá a prosím, že v tom nejsem sama?

s maličkým dítkem je to těžký chodit mezi lidi, ale co zkusit najít třeba tady nějakou maminku na procházky s kočárkem? třeba se z vás stanou kámošky ;-) Chce to najít elán a bude líp, na jaře se to zlepší.
Odkud jsi?

Káťa19
Echt Kelišová 8159 příspěvků 19 inzerátů 29.12.18 18:06

hernička apod. je super nápad :palec: neboj se navázat kontakt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.18 19:57

Děkuji za rady :) U nás je to těžký, tady v okolí žádná taková hernička pro prcky není :think: Co vím, tak už se to tady řešilo hodněkrát a ani město, ani soukromník nemá zájem tady něco takového vybudovat :( A co mám spolužačky s dětmi, tak jsou daleko, chodila jsem na střední v jiném kraji a byla na intru :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >