Reklama

Vaříme pro kojence a batolata

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 06:09
Vaříme pro kojence a batolata

Ahojky, je tu někdo, kdo má doma také začínajícího jedlika :jazyk:?
Pojďme si psát, co vaříme, co chutná/nechutná, poradit si.. a podpořit se :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 06:24

Dcerce bude 6.měsíců až 24.2.,ale. měla strašný zájem o jídlo, tak už ochutnala mrkvicku, bramboru a dyni. Po dyni se mohla utlouct :mrgreen:
Dneska zkusím povarit cuketu s bramborem.
S čím jste začínali nebo začínáte vy?

Dragonflyy
Povídálka 43 příspěvků 29.01.18 07:24

Ahoj, jé, mojí dcerce je taky 6 měsíců 24.2. :potlesk: Příkrmy už baští od ukončeného 4. měsíce ;)

Dragonflyy
Povídálka 43 příspěvků 29.01.18 07:26

Začínala jsem klasicky s mrkví, pak brambor, brokolici, hrášek, řepu… atd. A dnes màm taky v plánu cuketu s bramborem :palec:

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 07:31

Takže máte umělé mléko nebo už mateřské nastačilo?

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 07:32

Zatím tedy ještě ochutnáváte po jednom, dvou druzích?

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2146 příspěvků 29.01.18 07:43

My mame 4 mes., kojime a dr.na prohlidce min. tyden rekla, ze uz muze zacit ochutnavat, tak zatim davame mrkev a docela ji jede, včera uz se ani nechtela dorazit mlikem, az pozdeji, a to jsme přišly zvenku - aby se mi jeste tyjo neodstavila :mrgreen: Kolik (lzicek cca) vam toho takhle na zacatku snedly? Mala klidne 10-15 ten 3.den, poprve jsem dala asi 6, jak se doporucuje, ale kdyz vidim ze polyka ochotne, tak pridavam o 2-3 treba dalsi den a chystam se přidat bramboru, kde je ted v zime kupujete aby byly dobre, vavuham jestli u farmaru nebo radsi koupit sklenicku. Mela jsem zrovna i bio mrkev. Varite v kojenecke nebo normal.vode z kohoutku? Ja tu mam dobrou neperlivou ve sklenene lahvi Aqua panna z Makra tak jsem ji zkusila pouzit, sklo mi prijde lepsi nez plast, ale moc kojeneckych vod ve skle asi neni, co? Nevite o nejake? Bydlime ve starsim dome, trubky tady nejsou z nejnovejsich a ani mi tu ta kohoutkova moc nechutna. A kdyz uz, radsi ji jeste prevarim nejdriv, nebo je to zbytecne, kdyz se to v tom pak vari? Kdyz byl mimino starsi, kupovala jsem kojeneckou, protoze ta mistni nebyla udajne moc kvalitni (Plzen), ale pak postavili upravnu a mela uz by byt lepsi…

Příspěvek upraven 29.01.18 v 08:03

Dragonflyy
Povídálka 43 příspěvků 29.01.18 07:44

Malá je od druhého měsíce na UM kvůli mým zdravotním problémům. A už jsme plně nahradili polední dávku mlíčka zeleninou, obcas masozeleninou :) Ze začátku jsem byla opatrná skrze alergie (abych je vyloucila)

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 10:19

Ahoj jahudko :mavam: taky jsem kupovala aqua annu az jsem koukala na testy kojeneckych vod a byla nejhorsi z tech testovanych :roll:
Varim v normalni kohoutkove, je prevarena, takze v poradku ;) a snazim se kupovat na trzich zeleninu..i pro nas, kdyz neni sezona. V sezóně pestujeme svoji vlastni, ale na celou zimu to rozhodne neni.. v supermarketu nakupuji, kdyz to vypada opravdu dobre a cerstve, ale posledni dobou mi to prijde vsude oschle :nevim:

Jinak ja uz mam 3,5letou dcerku a te jsem hodne vyvarela vselijake mnamky zdrave, ale jak vyrostla uz to moc nechtela :nevim: tak se tesim, ze zacnu varit mimcu a treba to bude jist take ;)

Prvni dceru jsem kojila 2,5roku a kdyz zacala bastit take jsem ji jeste dokojila, mela jsem strach o mm a nebo jsem i zkousila odstrikat a pridat to do jidla ze zacatku, aby ji chutnalo :D

Dragon tak to chapu, ze jsi plne nahradila jedno mlicko, u toho um to je trosku jine..a varis masickonebo kupujes?

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 10:20

Dragon nejde mi te oznacit pod tvou prezdivkou, tak jsi jen dragon :lol:

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 13:18

@Jahudka82 zkusim najit ten test kojeneckých vod, ale už je to dlouho.. :roll:

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 13:25

Tady to je..https://www­.stream.cz/ados­t/10020017-velke-nezavisle-testy-balenych-vod-nektere-obsahuji-pesticidy-bakterie-a-latky-z-plastu

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2146 příspěvků 29.01.18 14:34

@lucynka25 Ale tohle je asi jina nez jakou myslis…az budu doma, vyfotim ti tu flasku, aqua anna vim ze existuje, ale tohle je nejaka vyrobena v Italii, Aqua Panna se to jmenuje, a prave mi prijde, ze v tom skle by to mohlo byt v poho, ze se z toho nic neuvolnuje jako z tech plastu - ted je t o i docela moda, nosit si na pití sklenene flasky, ze jsou zdravejsi, ne? Bezne v obchodech kromě Makra jsem tuhle nevidela, mrknu jeste, ale do velkych obchodu s malou moc nejezdíme, chodim s ni spis do mensich kramu a kousek od domova mame farmarsky.

lucynka25
Kelišová 7415 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 14:52

@Jahudka82 aha ja myslela, že je to překlep :mrgreen: tak to určitě ano, ve skle bude určitě nejkvalitnější z těch všech, co se prodávají v plastu..
ale tak ta recenze se bude hodit i pro ostatni :palec:
Farmářské trhy mám ráda, máte je denně nebo jen jeden den v týdnu?

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2146 příspěvků 29.01.18 14:59

@lucynka25 Teď pres zimu nejsou, az zase od konce brezna a to pak jsou 1× za 14 dni, ale mame tu prave i obchod, ktery ma otevreno celorocne, a pak je jeste jeden o kousek dal. Ja na ty vody prave taky koukala jak puk, pac do Makra se normalne nedostanu, jak je rok dlouhej a vsude jinde maji jen v PETkach. Ale muz dostal v praci nejake poukazky, tak jsem tam rychle vlitla cestou k tchanom a vzala co mi prislo pod ruku:-) Ani nebyly drahé, 15,–/ks?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >