Vaříte sladká jídla k obědu?

1504
25.9.21 12:34

Varite sladka jidla k obedu?

Ahoj,
Jako deti jsme mivaly k obedu sladka jidla, buchticky se sodo, zemlbabu, palacinky apod. Varite to? Manzel mi minule rekl, proc to nevarime, ze by to klidne nekdy uvaril, jenze ja to mam v sobe nastavene tak, ze pro me to neni jidlo, proste sladke k obedu nevyhledavam a ani na to moc nechci ucit deti, uz tak mi prijde, ze co den maji neco sladkyho, bonbon, zmrzku..

V tydnu resime jen vecere a to je neco lehkeho, o vikend varime, ale s dcerou mame rady nase snidane, v tydnu klasika rano se nrstiha, tak neco rychleho, ale o vikend si delame francouzsky toust, livance, krupicovou kasi s orechy a ovocem apod. No manzel mi rekl, ze je normalni mit sladka k jidla i k obedu, ale mne se to proste prici, nevim proc..ani bych se tim nenajedla, kdyz uz tak spis k ty snidani, ne jako hlavni jidlo. Ani nemivame dva chody, nikdo u nas neji polevku a pak jidlo, snist polevku, tak uz neni misto na druhe (ze by jako jedno jidlo bylo trochu vyzivne). Jak to mate vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5578
25.9.21 12:35

Téměř sladká jídla neděláme. Už tak i je toho cukru moc ve všem. Občas uděláme k večeři palačinky nebo krupicovou kaši, ale velmi výjimečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38252
25.9.21 12:37

Ano, jednou dvakrát do měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1971
25.9.21 12:40

Ja ne, decka by nejradeji jedly sladke porad, takze moje zasada je mit obed a veceri naslano. Maji ke snidani kasi, to mas nasladko, byt tam cukr nepridavam, svacinka bejake to ovoce, to mas opet nasladko, odpoledni svacinku bych nejradeji naslano, ale nechteji mi to moc jist :roll:. Takze aspon ty obedy a vecere, aby byly naslano (se zeleninou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
25.9.21 12:40

U nás teda sladký obědy frčí, máme sladký nebo bezmasý oběd každou sobotu. A polivky děláme taky často, děti polévky milují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
25.9.21 12:41

@PAN66 sladké jídla nevařím, ani nejím,
když to máme v práci v jídelně, tak si odhlásím oběd, někdy si večer udělám krupicovou kaši

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22159
25.9.21 12:41

Vaříme, máme to rádi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26464
25.9.21 12:43

@PAN66 Občas mivame, i kdys spíš máme sladké vecere (palačinky, lívance, ovocne knedliky, nudle s mákem, buchtičky se šodó).

Myslím, že jednou za čas tě to nezabije.
Nebo ať muž uvaři pro sebe a zbytek rodiny a ty si dej neco nesladkeho. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562

Ahoj, mam to stejne, jako dite to mama delavala, ale ja to nedelam, vlastne i ve skolce jsme to mivaly, dcera obcas taky, mela ted strudl s vanilkovou omackou, nevim, za me to taky neni jidlo, ale dezert, aspon byla jeste polivka.
Vsude je moc sladkeho, cukru..sladka jidla jsou pro me dezert, ale nedelam ho ani jako dezert, pre ta ceska jsou sama o sobe moc tucna a sladka a syta. Takze jako ty, semtam jako snidani livanec, sladky toust..ovocne knedliky nejime, nechutnaji nam. Teda az na muze, ten ma rad tvarohove s nutelou, ale ja nevidim rozdil dat si tohle nebo koblihu, pro me to neni jidlo. Ale zijem v Rakousku a tu se to jako hlavni jidlo dela take, ale ja to nevyhledavam. Tu delaji bauernkrapfen, coz je proste velka kobliha s marmeladou nebo jen posypana cukrem..ja bych si to k obedu nedala, stejne jak ten strudl, takze doma to nevarim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042

Ano, tak 1× za měsíc. Dělám k tomu vždycky i polévku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6357
25.9.21 12:44

Nemám ráda sladké obědy, ale v červnu vzdy děláme jahodove knedlíky :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35657
25.9.21 12:45
@PAN66 píše:
Ahoj,
Jako deti jsme mivaly k obedu sladka jidla, buchticky se sodo, zemlbabu, palacinky apod. Varite to? Manzel mi minule rekl, proc to nevarime, ze by to klidne nekdy uvaril, jenze ja to mam v sobe nastavene tak, ze pro me to neni jidlo, proste sladke k obedu nevyhledavam a ani na to moc nechci ucit deti, uz tak mi prijde, ze co den maji neco sladkyho, bonbon, zmrzku..V tydnu resime jen vecere a to je neco lehkeho, o vikend varime, ale s dcerou mame rady nase snidane, v tydnu klasika rano se nrstiha, tak neco rychleho, ale o vikend si delame francouzsky toust, livance, krupicovou kasi s orechy a ovocem apod. No manzel mi rekl, ze je normalni mit sladka k jidla i k obedu, ale mne se to proste prici, nevim proc..ani bych se tim nenajedla, kdyz uz tak spis k ty snidani, ne jako hlavni jidlo. Ani nemivame dva chody, nikdo u nas neji polevku a pak jidlo, snist polevku, tak uz neni misto na druhe (ze by jako jedno jidlo bylo trochu vyzivne). Jak to mate vy?

Sladké obědy nevyhledávám a moc se toho nenajím. Přitom sladké mám ráda. Vařím ovocné knedlíky a někdy žemlovku. K večeři palačinky, jednou za uherák chce syn krupicovou kaši, ale sní jen trochu.

Husté polévky jíme někdy k večeři, v týdnu vařím na více dnů a nejradši mám vývar. Nutně nepotřebuju jíst polévku a druhé jídlo, to děláme o víkendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8411
25.9.21 12:47

Muž to nejí já se to taky snažím nejíst a dítě má sladkého i tak dost.. ve školce až se tam dostane bude mít čas od času sladký oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
@Martis83 píše:
U nás teda sladký obědy frčí, máme sladký nebo bezmasý oběd každou sobotu. A polivky děláme taky často, děti polévky milují.

To my taky, ale spis treba k veceri, u nas frci kremove, takze jsou samy dost syte a zaplacnou, takze nikdo uz u nas nestoji o druhe, zaroven k obedu je to ale malo, takze to mivame obcas k veceri. @Svistice jo, to je moznost, urcite bych to i 1× mesicne prezila, zajima me jak to maji ostatni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8411

Jinak výjimka když je sezóna udělám jahodové nebo malinové tvarohové knedlíky.. ale muž to teda stejně není jen pro mě a dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat