Váš den s miminkem

7
26.3.20 19:23

Váš den s miminkem

Dobrý večer, mám 4 měsíční miminko a poslední dobou je nějaký velký spáč i přes den. Ráno vstane chvíli si povídá v postýlce cca 30 minut, jdeme přebalit, cvičit na bříško a nakrmit. Což nám zabere cca hodinku. Já ho pak dám do postýlky na 10 minut a uklidím věci po přebalování atd. Potom uděláme ranní hygienu a jdeme si hrát (kartičky, leporela). Problém je, že vydrží jen přibližně půl hodiny a začne pobrekávat, že je unavený. Když ho dám do postýlky, tak si povídá a pak usne. Další krmení jdeme na procházku nebo zahradu, tam vydží spinkat i 2 hodiny. Zase stejný kolotoč s přebalováním atd. Ale prostě mám pocit, že se mu málo věnuji. Když ted tolik spinká, tak si vydrží hrát jen chvíli. Večerní dvě krmení mu přečtu pohádku a zase spinká. Takže za ten den si moc nepohrajeme. kdysi jsme si i hodinu ukazovali hračky a kartičky. Mám pocit, že jen spinká a kvůli toho mám pocit, že jsem špatná matka protože si tolik nehrajeme. Jak vypadá Váš den s miminkem? Asi na mně padla špatná nálada kvůli všemu, co se děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12791
26.3.20 19:26

@saphir A kdy má chvilku na to, aby si sám prohlížel třeba hrazdičku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 19:42

Delas si srandu? 8o :lol: ty mas problem, ze ti dite moc spi? Jezkovy voci, tak si zaloz zahrádku nebo zacni štrikovat a tes se, az bude spat míň :lol:

Ne, vazne, prosim te, nesil a nech ho spát :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
26.3.20 19:48

Chtela bych mit tve starosti. Porid si druhe dite a bude po nich, to pak budes naopak rada ze miminko je spave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
26.3.20 19:50

A nebudes mit cas na ptakoviny typu cteni pohadek ctyrmesicnimu miminu. Ty jako pres den nemas jine povinnosti nez pecovat o nej? Nepotrebuje tvou pozornost 24 hodin denne proboha, vyroste ti z neho pekny mamanek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 19:54

Kristova noho, to bych někdy tak chtěla mět čas a chuť, číst čtyřměsíčnímu miminu leporela na uspání. 8o :zed: Užívej si volného času do zásoby, následujících pár let ho totiž nebudeš mít ani minutu! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23618
26.3.20 20:00

Jaký kartičky? 8o čtení pohádky? Celý den tak nějak kojim a uspavam, nebo ho dám na zem do tý blbosti jak na tom visí hračky,.on se hned otočí na břicho a buď ho nejaka hračka zaujme a tu komplet poslinta, nebo pozvrací… nebo na gauč. Nebo je se mnou v lehátku po bytě když plnim pračku, nebo si čistím zuby atd. Nebo ho vrazim otci ať se můžu aspoň sama vycurat. Taky s náma vlastně dělá úkoly, to mi sedí na klíně a mlátí do stolu. A co je asi tak vše :think: Taky he vlastně části prevlikam když se pozvrací, poslinta nebo pos..
Spí za den 30min až 2 hodiny a 2 hodiny vydrží vzhůru.

Příspěvek upraven 26.03.20 v 20:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 20:03

Možná, že pobrekává, protože ho už otravuješ :lol: Nech ho chvíli bejt, ať si třeba kouká na světlo na stěně. Přece mu nebudeš už teď organizovat každou minutu a diktovat mu, co ho teď zrovna má zajímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18412
26.3.20 20:07

Bez rejpání k čemu myslíš že prospěje čtení miminu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
26.3.20 20:09

8o 8o doufám že ti to druhé dítě vrátí :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1351
26.3.20 20:11
@Anonymní píše:
A nebudes mit cas na ptakoviny typu cteni pohadek ctyrmesicnimu miminu. Ty jako pres den nemas jine povinnosti nez pecovat o nej? Nepotrebuje tvou pozornost 24 hodin denne proboha, vyroste ti z neho pekny mamanek.

proč anonym???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14989
26.3.20 20:17

A co myslis ze ma 4 mesicni dite z toho, ze mu ukazujes leporelo a karticky? Nech mu taky trochu prostoru, aby si hral sam treba pod hrazdickou, tim ze mu umoznis nejaky spontanni seberozvoj, objevovani, tim mu prospejes vic nez nejakou kartickou. Kdy se věnuješ domácnosti? Kdy vaříš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
26.3.20 20:18

:D
Pobrekava, protoze ho otravujes s ptakovinama. Takhle stary dite potrebuje hodne spat. To je normalni. Na nejaky cteni se ti vyprdne. Vubec ho to nezajima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14997
26.3.20 20:28

@saphir nejake ambice jako ukazovani karticek vubec nemam. Syn 3m kdyz nespi, tak je takovy umruceny. Ne ze by vyslovene plakal, ale stale dela zvuky, jako ze brekot je na spadnuti. Dost me to stresuje.

Takze muj den je ho obstarat ve smyslu: prebalim, nakrmin, pomazlim (to tak 10-15min) a pak pokud se mu nechce spat, coz po nakrmeni skoro nikdy, tak to vselijak pytlikuju, protoze kdyz mi nespi, tak stale pobrekava. Mam podezreni na reflux, proto asi ta nespokojenost a umrucenost. V kazdem pripade vetsinou nevim co s nim. V houpatku byt nechce, ublinkava mi tam. Hraci deka s hrazdickou se okoukala po prvnim tydnu a navic mi v horizontalni poloze ublinkava a pak breci. Kdyz ho nosim ve svisle poloze, tak je spokojeny, ale jednak to nejde, protoze uz ted vazi 8kg a za druhe to neni dobre na pater.

No a na zaver: mam cely den co delat. Nevim, kde bych na to vzala cas, ze si s nim lehnu a budu mu ukazovat nejake karticky? Navic, nemyslim si, ze ukazovani karticek dite v tomto veku nekam vyvojove posouva, takze kompletni ztrata casu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
26.3.20 20:29

Ale no tak, zeny… sice s vami suhlasim, tak to podanie by mohlo byt milsie. to jej na tu spatnu naladu nepomoze :andel:

zakladatelka, netrap sa a uzivaj si. si skvela matka, co sa fakt snazi, ale ako bolo spomenute, tak male mimco spat potrebuje. a takisto potrebuje svoj vlastny cas a priestor. ak ho karticky, leporela a rozpravky bavia, smelo do toho. ak ale chce spat alebo len kukat do steny, nechaj ho a hlavne si nevycitaj, ze sa mu nevenujes. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama