Vaše kočárky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 14.08.10 13:56
Vaše kočárky

Ahoj holky, právě spouštím jeden projekt pro maminky, kde bych chtěla recenzovat jednotlivé kočárky. Je to prozatím neziskový projekt. Je tu někdo kdo by mohl přispět a zrecenzovat kočárek který vlastní ? Myslím, že to pomůže hodně maminkám při výběru.
Projekt vzniknul právě proto, aby ostatní maminky při výběru netápaly jako já :) Pokud by někdo měl zájem přispět svou troškou do mlýna prosím o SZ. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 14.08.10 15:34

Klidně mi napiš co potřebuješ o kočárku vědět, už jsem totiž nad podobným projektem taky přemýšlela :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 14.08.10 17:07

No, to by se mi líbilo takový web. Klidně ti hodím recenzi na Icco platon (ten je ale tak starý, že si ho těžko někdo koupí)nebo na Peg perego Pliko. A když už jsi do toho tak pěkně šla, budu ti do toho kecat, jo :mrgreen: Máš nějakou osnovu pro tu recenzi, nebo tabulku, aby se dalo případně lehce vyhledávat? Např by se zadalo golfky, spojená rukojeť, hmotnost a mamince by to vyplivlo hned několik typů.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 14.08.10 17:54

Ahoj. Já mám zkušenost s Baby smile (ale už několik let starý, je to trojkombinace s vložnou taškou), Firkon Verano a Babypoin Sprint. Klidně napíšu pro každý z nich. Pak ještě nějaké golfky, ale to bych se musela podívat doma na typ, je už starý (po dítěti, kterému je 8 let) a tak nevím, jestli se dá ještě sehnat.

Když napíšeš, co konkrétně bys chtěla vědět, udělám to podle toho, jinak neručím za přehlednost ;) .

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 14.08.10 18:14

To je dobry napad, uz jsem o tom pred casem taky uvazovala. Myslim, ze osnova by mela obsahovat vsechny mozne i nemozne rozmery, casto je prodejce bud neuvadi, nebo se pak realne lisi, stejne jako realnou hmotnost, casto je udavana hmotnost a pak se ukaze, ze je to bez kolecek, bez sedacky, zkratka uplne zcestne a zavadejici informace.
Urcite by bylo dobre take odkazovat v recenzi na kocarky, se kterymi ma uzivatelka zkusenosti, ono kdyz ma nekdo kocar 20kg, tak mu pak 11kg prijde uplne lehounkych a maminka, co ma 7kg golface nechape, jak nekdo muze napsat, ze je 11kg kocar lehonky a snadno ovladatelny :wink:
O udajich jako je uplny leh a jine veci, ktere se vyrobce casto neobtezuje uvadet, ani nemluve

admin
Extra třída :D 11318 příspěvků 14.08.10 18:22

Jen připomenu, že podobná sekce (zaměřená nejen na kočárky) bude spuštěna během září na eMimino.cz.

Momentálně sbíráme recenze od uživatelů, abychom nespouštěli katalog prázdný.

Budeme rádi, když svoji recenzi také přidáte - https://www.emimino.cz/recenze/pridat/.

Díky,

Admin

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 14.08.10 19:08

ahoj holky, moc vam děkuju za reakce, osnova není daná myslím že záleží na maminkách co konkrétně budou chtít na kočárkách vyšvihnout. Pokud bude někdo ochotná kočárek konkrétně přeměřit budu moc ráda.
Filtrace dle jednotlivých parametrů určitě bude, už se na ní pracuje, ale vzhledem k tomu že se jedná o neziskový projekt budou se jednotlivé funkce přidávat postupně. Kdokoli bude chtít recenzi napsat, může přímo do SZ nebo na muj email, ktery případně sdělím.
Fakt holky díky moc jste fakt super :)

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 14.08.10 19:12

Já bych si ty recenze představovala trošičku víc přístupněji, takové povídání maminek, přecejenom co je pro někoho nevýhoda může být pro jiného výhoda a co vyhovuje někomu jinému dalšímu zase ne. Proto si nemyslím, že je dobré hned vše rozdělovat do výhody-nevýhody :)
Jediné co bych případně upravila by byly gramatické chyby :)
emiminu asi konkurovat nemůžu, ale vidím to na uplně jiný koncept :)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 14.08.10 19:44

Souhlasim, ze hodnoceni vyhod a nevyhod muze byt zavadejici. Spis bych ocenila vycet holych faktu (co bych za ne dala, kdyz jsem shanela kocar, nekteri prodejci jsou tajemni jak hrad v Karpatech a kdyz neni mozne videt kocar nazivo, tak je to fakt sazka do loterie) a k tomu pripojit nejake to povidani.

Ale myslim, ze nejaka osnova recenze neni vubec od veci, spoustu povidani si muzu nacist v ruznych diskuzich, ale nikdy tam neni uplne vsechno. Takze pak clovek zaklada nove diskuze, aby se zeptal na jednu blbost, pak stejne odpovi dva lide, z kterych jeden kocar nikdy nevidel a druhy ho mel jako model dva roky stary…

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 14.08.10 20:01

přípravím tedy nějakou osnovu které je možno se držet, ale v zkratce to vidím na jízdní vlastnosti, zpracování ovladatelnost, plusy a mínusy nakonce. myslím že po přečtení některých recenzí pak bude jasné jak by měly vypadat. Myslím si ale že něco považuje jedna maminka za důležité a jiná za méně, všechno je hrozně individuální a vzhledem k možným diskuzím pod recenzemi bude prostor i pro otázky (nebo na foru) na konkrétní drobnosti nebo další podrobnosti :)
Pokud někdo může, dají se přiložit i fotky „domácí“ přecejen je to trošku něco jiného než ty ofiko fotky :)

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 14.08.10 20:07

Doporučila bych u kočárků, které se často kupují nejen nové ale i ojeté sesbírat také zkušenosti od více uživatelek a dát je dohromady. Recenzí na nové kočárky jsou hromady, ale když chce někdo koupit ojetý, tak aby třeba věděl, že podvozek z toho a toho roku je kompatibilní s korbičkou z toho a toho roku, že to, co výrobce uvádí u letošního modelu na dva roky starém výrobku nenajde apod. Můžu v tomto směru pomoct s kočárkem Mutsy. Mám nyní nový - rok 2010 (i když zatím nejenzdím ani s hlubokým a se sporťákem budu mít praktické zkušenosti asi až tak za půl roku :-) )a měla jsem byť jen krtce také starší, pravděpodobně rok 2006.

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 15.08.10 07:48

takže holky, viděla bych to na základní osnovu:
Název kočárku

• kočárek komplexně - váha, typ podvozku, typ kočárku
  • jízdní vlastnosti a podvozek - (kolečka bdzda atd)
  • kočárek - korbička, sportovní sedačka, zpracování, ovládání a možnosti kočárku (stříška, polohování zad a nohou, případně velikost hluboké korby a polstrování atd…)
  • nákupní košík a jiné další úložné prostory a vychytavky
  • skládání kočárku a jeho velikost po složení

plusy v bodech
mínusy v bodech

závěr (hodnocení z vlastního hlediska) případně foto.

Upozornuji že i recenze může být trošku subjektivní záležitost, proto je možné že na některé kočárky se může na webu objevit recenzí i více :)

verunkamandarinka
Závislačka 3334 příspěvků 15.08.10 10:26

šikulka :palec:
jinak souhlas s mafinou. Zrovna tápu nad jedním rokem výroby, ale netuším s čím vším je kompatibilní abych ho nemusela zas prodávat, protože prodejkyně to taky neví, v diskuzích neni vše a výrobce už ho nemá na stránkách nebo neumím hledat. Prosím zjednoduš nám, laikům, život…

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 16.08.10 14:11

chtela bych jeste jednou poprosit i maminky (a zviditelnit tuto diskuzi :twisted: ), co tady o víkendu nebyli - kdyby kterakoliv mohla napsat recenzi na svůj kočárek :) těm co se ozvali moc děkuji a už sem moc těším.

verunkamandarinka
Závislačka 3334 příspěvků 17.08.10 15:15

pry prosim tě uvádějí i jakou dobu kočár používají?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >