Proč je péče o děti a domácnost celou vahou na ženě - vaše názory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.03.18 14:07
vaše názory prosím

Jenom mne zajímá, proč je zažité, že péče o děti a domácnost je celou vahou na ženě? A proč když tuto roli nezvládne 100% je hned neschopná šmudla? Viz výměna manželek. A anonym prosím, aby mne někdo nespojil s tou šmudlou. :jazyk:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8820 příspěvků 05.03.18 14:09

Nic takového zažitého nemám :lol: manžel doma normálně pomáhá. Na druhou stranu, když mas pracku, myčku, susicku a dalsi vychytávky, tak zvládnout domácnost je easy i s dětmi.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 05.03.18 14:23
@Anonymní píše:
Jenom mne zajímá, proč je zažité, že péče o děti a domácnost je celou vahou na ženě? A proč když tuto roli nezvládne 100% je hned neschopná šmudla? Viz výměna manželek. A anonym prosím, aby mne někdo nespojil s tou šmudlou. :jazyk:

protože historie? a myšlení lidí se mění méně rychle než doba?

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 05.03.18 14:25
@Anonymní píše:
Jenom mne zajímá, proč je zažité, že péče o děti a domácnost je celou vahou na ženě? A proč když tuto roli nezvládne 100% je hned neschopná šmudla? Viz výměna manželek. A anonym prosím, aby mne někdo nespojil s tou šmudlou. :jazyk:

jinak tedy Výměnu bych zrovna nebrala za bernou minci… tam jsou extrémní ženy.. fakt šmudly..

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 05.03.18 14:30
@Anonymní píše:

No to mě vždy rozčílí…když bych to slyšela tak bych řekla ano ale na muži je zase to makat a makat a nosit domu dost peněz..ať se rodinka má dobře…jinak je chlap k ničemu :lol: 8)

Myssicka  05.03.18 14:31

Výměnu jsem neviděla, ale asi chápu, co tam bylo. To je spíš asi o tom, že si snad každý pricetny clovek doma před takovou akci má uklidit a pokud ne, tak to už hovoří o něčem jiném, než o „nezvládnutí na 100%“.

A k tomu dotazu - no mužští jsou tak svými matkami vychováváni. Nebo čím myslíš, že to bude? Můj manžel je línej jako prase a tchýně ho v tom podporuje. Se ještě budou divit :cert:

vertunka
Závislačka 4159 příspěvků 05.03.18 14:37

U nas to tak teda rozhodne neni. Manzel doma dela snad vsechny domaci prace. Kdyz jsem mela pred porodem tak i zehlil :mrgreen: :srdce:. A to pritom u nich doma vzdy vse lezelo prave na mamce. Ale my jsme si to pd zacatku nastavili tak, ze se o uklid delime.

Ale je jasny, ze kdyz se celej den doma,,flakam'' s detma, ze uklizim vic. Vetsinu veci udelam dopoledne, abychom si mohli odpoledne uzivat jako rodinka. A vecer poklizime spolecne.

Božislava
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 05.03.18 14:39

Je třeba dělba práce. Ty třeba natřeš plot, on udělá svíčkovou apod.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 05.03.18 14:40

@Myssicka :lol: :lol:

Božislava
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 05.03.18 14:40
@vertunka píše:
U nas to tak teda rozhodne neni. Manzel doma dela snad vsechny domaci prace. Kdyz jsem mela pred porodem tak i zehlil :mrgreen: :srdce:. A to pritom u nich doma vzdy vse lezelo prave na mamce. Ale my jsme si to pd zacatku nastavili tak, ze se o uklid delime.Ale je jasny, ze kdyz se celej den doma,,flakam'' s detma, ze uklizim vic. Vetsinu veci udelam dopoledne, abychom si mohli odpoledne uzivat jako rodinka. A vecer poklizime spolecne.

Pouze porod a kojení je na ženě.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9871 příspěvků 05.03.18 14:46
@Anonymní píše:
… a proto se na slataniny typu vymena manzelek nedivam.

LenkaN26
Závislačka 3905 příspěvků 05.03.18 14:52

Já třeba nevím co bych po chlapovi měla chtít. Vzhledem k tomu, že jsem doma dřív než on tak stihnu uklidit i nachystat jídlo. Prádlo pere pračka, suší sušička a na žehlení mám hlavně moje sukně a šaty takže to bych po něm asi nechtěla. Nádobí myje myčka a vyndávají děti. Občas se se starší něco učí, ale jinak mě nic nenapadá. On po mně taky nechce abych dělala na stavbě. Když mám čas tak mu jdu pomoct a on když vidí, že je někde něco rozlité tak to uklidí, ale jinak ty práce máme rozdělené na ženské a mužské a nevidím v tom nic špatného.

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 05.03.18 14:53

@Myssicka Tak u nás je to naopak :D Tchýně doma všechno uklízí, tchán jí nadává, že má špinavou linku a manžel k pořádku moc vedený nebyl, ale já ho naučila :mrgreen: a tchýně teď nechápe čím to je, že když po něm něco chtěla ona, tak to neudělal (ať už úklid, nebo něco vyrobit, opravit) a když ho o to požádám já, tak skočí a udělá…no čím to milá tchýně asi bude :lol: :lol: :lol: a to si myslí, že ona jakomaminka je na prvním místě

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 05.03.18 14:56

@Božislava Přesně! 8)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 05.03.18 15:02

Můj muž, když mu řeknu, doma pomůže, např. aby vynesl odpadky, pověsil prádlo nebo vyndal myčku. Neřekla bych, že s domácností je nějak moc práce. Já třeba 1× týdně uklízím, teplé večeře vařím jen o víkendech (a obědváme v práci a syn ve školce), prádlo vyndat/zandat do pračky je chvilka, nežehlím (prádlo se snažím vyvěsit a funguje to, žehlím jen košile), nádobí myje myčka, a o nákupy potravin a drogerie se dělíme. Nemyslím, že by mi to nějak bralo čas, do řady úkonů už se zapojuje syn, pomáhá krájet u vaření, učím ho třídit prádlo do pračky, zalévá kytky apod.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro feťačku Katku: Vyhodili ji z metadonového programu, teď opět fetuje a žebrá

Život nejslavnější české narkomanky Kateřiny Bradáčové (41), kterou znáte z... číst dále >

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama