Elektřina a nájemní smlouva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zeleňule
Kecalka 200 příspěvků 03.03.18 10:59
Elektřina a nájemní smlouva

Přeji pěknou sobotu,
měla bych dotaz, pokud máte některá zkušenost. Jde o to, že končím nájemní smlouvu, pronajímatel chce udělat vyúčtování energií. Jenže v nájemní smlouvě je uvedena částka za nájemné, za vytápění, za vodu, za osvětlení společných prostor, ale není tam elektřina. Vlastně jsem po celou dobu nájmu neplatila zálohy na elektřinu. Domnívala jsem se, že elektřina je zahrnuta v nájemném. Nevím, jak to bude teď při vyúčtování, může po mně chtít pronajímatel uhradit veškerou spotřebovanou elektřinu podle elektroměru, když nikde v nájemní smlouvě není zmínka o jejich platbách? Opravdu nevím, zda to byla pronajímatelova nepozornost nebo záměr, že platby za elektřinu nejsou nikde uvedeny.
Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 03.03.18 11:10

Tak elektrinu si v tom pripade mela bud mit psanou na sebe a sama ji platit nebo je zahrnuta v platbach. Pokud sis ji mela hradit (prihlasit) na sebe, tak ji budes muset doplatit.

arinecka
Závislačka 4399 příspěvků 03.03.18 11:15

@Zeleňule Neměla jsi ve smlouvě rozepsané za co jsi platila? Jestli jen holý nájem a energie sis měla platit zvláštˇ, nebo byly zahrnuté v tom?

Zeleňule
Kecalka 200 příspěvků 03.03.18 11:36

Platby mám rozepsané v nájemní smlouvě, ale bez elektřiny, o té tam není ani slovo a ani o tom, že bych si měla elektřinu napsat na sebe. Ostatní nájemníci mají rozepsané platby i s elektřinou. Prostě jenom v mé smlouvě ta elektřina není, proto jsem se domnívala, že je zahrnuta v nájemném. A netuším, jakým způsobem ji chce pronajímatel doúčtovat. Jestli udělal chybu při sepisování smlouvy nebo opravdu ta elektřina byla zahrnuta v nájemném? :nevim:

nozu
Extra třída :D 11260 příspěvků 03.03.18 11:50

Tohle budes muset vyresit s majitelem. myslim, ze to asi v tech zalohach bude zapocitane, jen to nemas ve smlouve. to by byla ta lepsi varianta. kazdopadne pokud to zalohy neobsahovaly, budes to muset samozrejme zaplatit najednou.

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4633 příspěvků 03.03.18 11:53

Máš předávací protokol s počátečním stavem elektroměru? Elektřinu budeš muset uhradit. Pokud je ve smlouvě zvlášť nájem a zvlášť energie, pak to v nájemném zahrnuto není. Je možné, že to jen majitel blbě rozepsal. Ostatní platí za energie stejně nebo více?

Zeleňule
Kecalka 200 příspěvků 03.03.18 12:02

@Janli Byt jsem přebírala jako nový, předávací protokol nemám. A ano ostatní platí za nájemné a energie zhruba stejně. Prostě mi vrtá hlavou, když se na elektřinu nějak zapomnělo, samozřejmě je to pro mě nyní problém zaplatit. Stěhuji se proto, že mi snížili v práci úvazek, řešila jsem to nějaký čas brigádami, ale všechno mi vychází tak těsně, že jsem si radši sehnala levnější bydlení.
Jinak pronajímatel je takový nějaký laxní, výpověď mám k 1. lednu, ukončeno k poslednímu únoru a zatím si nepřebral byt ani klíče. Běží mu vlastně doba bez nových zájemců. :nevim: Už jsem z toho tak rozhozená. :roll:

Zeleňule
Kecalka 200 příspěvků 03.03.18 12:07

Ve smlouvě je rozepsáno, že 7000,– nájemné, 500,– zálohy na vodu, 3000,– zálohy na vytápění a 100,– na osvětlení společných prostor, celkem 10 600,– do 20. dne v měsíci na účet XXXXXXX.
Ostatní nájemníci tam mají ještě 1000,– zálohy na elektřinu. No a já ne.
Ty částky jsou vymyšlené, abych tady neuváděla moc soukromé informace.

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4633 příspěvků 03.03.18 12:09

@Zeleňule ty neznáš počáteční stavy? Jak tedy budete dělat vyůčtování? To je celkem divný… Máš ve smlouvě do kdy se bude vyůčtování energií dělat? Jo a urychleně si v bytě opiš nebo lépe nafoť stavy všech měřáků!

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 41394 příspěvků 03.03.18 12:15

Tak nekdo tu elektriku platit musel. Jakozto majitel mi prijde fakt zvlastni, ze bych si nevsimla, ze platim elektriku a najemnik mi ji neplati. Na nekoho musi byt smlouva, na tebe evidentne ne a dodavatel elektriky tezko bude vesele dodavat elektriku do bytu, za ktery mu nikdo neplati. Co dal, neporadim, ale az budes byt predavat zpet, trvala bych na predavacim protokolu a pisemnem potvrzeni, ze mas veskere zavazky uhrazene. A do noveho bydleni urcite pri prevzeti predavaci protokol s popisem stavu bytu a opsanym stavem vsech meridel.

Zeleňule
Kecalka 200 příspěvků 03.03.18 12:27

Ty stavy měřáků mám nafocené každý měsíc, když jsem byt přebírala byl elektroměr téměř na nule a vodoměr také.
Jedná se o bytový dům s pěti byty a elektřinu za celý dům platí nejspíš majitel- pronajímatel. Každý byt má svůj elektroměr a pak je tu elektroměr pro celý dům.
Nájemné a zálohy jsem vždy posílala jako celou částku, tak jak je napsáno ve smlouvě. Tak nevím jestli si toho pronajímatel mohl všimnout. Já opravdu v domnění, že je elektřina v nájemném jsem to neřešila.
Za tři roky, co tu bydlím nebylo ani jedno vyúčtování, teď jsem to počítala a podle měřáků mám spotřebováno o polovinu méně než jsou zaplaceny zálohy. I ta elektřina vychází na 500,– měsíčně, plus mínus, nevím dodavatele.
Pak má ještě zaplacenou kauci a v bytě není nic zničeného.

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4633 příspěvků 03.03.18 12:38

@Zeleňule to jsi udělala moc dobře, že to máš zdokumentováno. Pošli majiteli dopis, že žadáš o předání bytu a vyůčtování energií.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 03.03.18 12:48

Někdo tu elektriku platit musel, vždyť by tě dávno odpojili…
Asi to budes muset zaplatit, ve smlouvě to nejakym zahadnym zpusobem neni, ale pokud jsi ji celou dobu cerpala, mela bys ji zaplatit :nevim:
A asi to bude najednou darda

Anik
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 03.03.18 13:08

Tak byla to hlavně Tvoje chyba.
No když už je to tak, tak předpokládám, že eletřina byla zahrnuta v nájemném a platil ji majitel. Zřejmě nebyly doposud žádné nedoplatky, jinak by se jistojistě ozval. Teď nezbývá než doufat, že opět nebude žádný nedoplatek.
Je sice dobrý mít nafocený stavy, ale když neznáme výši záloh, které byly hrazeny, je nám to k ničemu. Majitel mohl posílat nízké zálohy. Podle toho, že po ty tři roky byl klid, tak to asi nedělal, ale klidně mohl začít :)
Taky pronajímám, a elektřinu si od A do Zet vyřizují nájemníci, je to jednodušší pro obě strany.

@Zeleňule píše: ......Opravdu nevím, zda to byla pronajímatelova nepozornost nebo záměr, že platby za elektřinu nejsou nikde uvedeny.
Děkuji za odpovědi.

Zeleňule
Kecalka 200 příspěvků 03.03.18 13:13

@Anik Ale já to píši, že jsem předpokládala, že je elektřina v nájemném, a proto to neřešila.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama