VBAC - vyvolání nebo nechat přenášet ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
509
1.1.22 19:54

VBAC - vyvolání nebo nechat přenášet ?

Ahojky, jsem dnes 39+0tt.
Prvního syna jsem rodila plánovanou sekcí (před rokem a pul) z duvodu velkeho odhadu - mel mít pres 4 kg uz tyden pred terminem, tak se udelala sekce a malej mel nakonec 3360g 8o. Velký odhad dělala nejspíš vetší hlavička která byla naměřena 36cm. Ted bych ráda zkusila VBAC ale scénář se opakuje a už zase je miminko “ vetší”.
Zatím mě nikdy do ničeho netlačí ale doktor řekl že by bylo dobré porodit do termínu, který mám tedy přesně za týden ale zatim se vůbec nic neděje. V pondeli jdu na kontrolu a připravuju se na dalši natlak. Tak bych se vás ráda zeptala na vaše zkušenosti. Mam přistoupit na vyvolání? Dopadlo vám vyvolávání dobře? Budu ráda za info :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1579
1.1.22 20:09

Ono se vůbec vyvolává po císaři? Mě se zdá, že moc ne… zvláště po takhle krátké době od císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
1.1.22 20:10

Ja mám pocit, že pri vbac by sa vyvolávať a ani iné urýchľovače používať moc nemali, keďže je pri nich väčšie riziko že rupne jazva. Nešla by som do toho a ak to inak nepôjde, radšej naplánovala ďalší CS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
1.1.22 20:12

Nevím teda co je VBAC, ale mně vyvolávali porod v termínu kvůli velikosti. Dcera byla KP a odhady si blížily hranici, do kdy je možné rodit vaginálně. Od zavedení tabletky byla dcera za 4,5 hodiny venku. Byla jsem přesně 40+0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14073
1.1.22 20:34

Po SC se vyvolávat nemá, ale mě porot vyvolali. Díte mělo 4060 a v pohodě. Ono to o té velikosti taky vždycky není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
1.1.22 20:34
@Luciiik13 píše:
Nevím teda co je VBAC

Vaginální porod po císaři.

Mně teda porod vyvolávali jako prvorodičce, ale kdybych si mohla vybrat, už bych do něj nešla. A po císaři bych si já osobně radši domluvila dalšího císaře. Po neúspěšném vyvolávání stejně velké procento rodiček nakonec skončí na sále a podle mě to trápení předtím za to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
1.1.22 20:49

Já zatím rodila jednou a vyvolávaně, 8h s nějakýma komplikacema, no nemám srovnání s normálním porodem, nemůžu soudit.. ale všem kamarádkám, co rodily první císařem, doporučili i druhý porod císařem. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
1.1.22 20:53

Je mi moc líto, jak to proběhlo poprvé, a zcela chápu tvoji touhu po přirozením porodu. Já jsem přesvědčena o tom, že velký váhový odhad není důvodem pro vyvolávání, natož pro císaře. Jednak kvůli velké chybě, kterou je ten odhad zatížen, jednak proto, že věřím, že ve většině (!) případů miminko nikdy není příliš velké pro svou matku. Pokud už ti jednou vyšel odhad takhle hodně mimo, tak je dle mé zkušnosti pravděpodobné, že se to bude opakovat. Mám děti tři, velký váhový odhad vycházel u všech, realita byla nakonec minimálně o půl kila lehčí než poslední odhady. Všechny děti měly poměrně velkou hlavičku a byly celkově dlouhé. Nejvyšší odhady byly u třetího dítěte, odmítla jsem vyvolání v termínu i císaře 10 dní po termínu (poslední odhad byl 5 kg). Naštěstí na mě nikdo příliš nenaléhal, bylo to třetí dítě a nebylo to v ČR. Nakonec se narodilo spontánně zcela bez zásahů a bez problémů ten desátý den po termínu a 5 kg nemělo ani náhodou. Pokud by bylo vše ok, tak bych na tvém místě zkusila věřit miminku a počkala, až se samo rozhodne přijít na svět. Vyvolávat porod bych si po císaři nenechala. Držím palce a přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14073
1.1.22 20:57

@Hibou Mě zas po sekci vyvolávali, odhad byl 3300, nakonec 4060. Dobře, že to neodhadli, asi by dělali zase sc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
1.1.22 22:08

Já bych se bála ruptury dělohy, po císaři bych na vyvolávání nešla, i když tedy chápu, že bys ráda klasický porod.. Já bych se ale bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.22 07:53

Nez dalsi SC tak bych si porod vyvolat nechala… Rodila jsem VBAC po dvou letech, dcera 3830g, ale rozhodla se sama 39+5 😇 takze jeste je cas :wink: a jinak o dalsim cisari se nikdo ani nezminil, a to odhady mela taky kolem 4kg. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
2.1.22 08:06

@Smoula7410 je to je super :srdce:
Dekuji vsem moc za odpovedi. Snad to zvladneme prirozene. Na cisare uz nechci. Kdyz uz tak je to pro me posledni moznost :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat