Vbočený palec

16.8.15 12:26

Vbočený palec

Ahoj holky, chci se zeptat, jak na vbočený palec? Mám práci, kde stojím 12 hodin a večer mě ty nohy nesmírně bolí. Co s tím? Řeší se to rehabilitací nebo operativně? Co vám pomohlo? Dá se tomu předejít úplně? Moc děkuji za vaše příspěvky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.8.15 12:30
@elleana píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, jak na vbočený palec? Mám práci, kde stojím 12 hodin a večer mě ty nohy nesmírně bolí. Co s tím? Řeší se to rehabilitací nebo operativně? Co vám pomohlo? Dá se tomu předejít úplně? Moc děkuji za vaše příspěvky :)

mám taky vbočený palec :( objednala jsem si takovou silikonovu ortezu tak uvidím co to dokáže jinak nevim operace se bojím 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.15 12:48

Byla jsem před 10 lety na operaci u renomovaného lékaře (ambulantně :,( ) - a tomu asi připadala tak stupidní, že průběh podcenil (což nepřiznal) a výsledek tragédie. Navíc jsem se probrala během operace z narkózy 8o :roll:.
Celkově mám na tento zákrok velmi negativní vzpomínky.
Mám sice podobný problém i na druhé noze, ale nikdy bych již na operaci haluxe nešla.

Nicméně - mám známou, která má zoperované obě nohy a nestěžuje si.

• Nahlásit
  • Citovat
851
16.8.15 12:48

Existují adjustační ponožky, které uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18734
16.8.15 13:04

Zkus si projít koncept barefoot, nohám se uleví a časem se to napraví samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
16.8.15 13:04

Operace by bylo trvalé řešení. Pokud by ses pro to rozhodla a máš problémy na obou, tak doporučuji operovat SOUČASNĚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4551
16.8.15 14:13

Důležitou prevencí jsou dobré a vhodně sedící boty, dostatečně nejen dlouhé, ale i široké a správně tvarované dle tvaru celého chodidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
16.8.15 14:16

@elleana anebo si nech udělat přímo na míru vložky u podologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
16.8.15 15:50
@Anonymní píše:
Byla jsem před 10 lety na operaci u renomovaného lékaře (ambulantně :,( ) - a tomu asi připadala tak stupidní, že průběh podcenil (což nepřiznal) a výsledek tragédie. **Navíc jsem se probrala během operace z narkózy*8o :roll:.
Celkově mám na tento zákrok velmi negativnímvzpomínky.
Mám sice podobný problém i na druhé noze, ale nikdy bych již na operaci haluxe nešla.Nicméně - mám známou, která má zoperované obě nohy a nestěžuje si.

No ty v.le.Probrat se během operace z narkózy je oje noční můra.

Proč je výsledek operace tragédie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.15 13:30

@Everyone No, asi se něco nepovedlo a doktor to samozřejmě v rámci lékařské soudržnosti nepřizná.
Na rehabkách fyzioterapeutka říkala, že to vypadá na zásah do kloubu. Palec nešlo směrem nahoru ohnout, takže jsem si mohla nechat zdát o botách na podpatku. Obout vyšší kozačky byl taky problém. Navíc jsem tam sice neměla kostku, ale celá část zůstala vyklenutější, takže vypadala málem hůř než původní stav.
Byla jsem pak dokonce na konzultaci jinde a lékař mi nabídl reoperaci. Představa dalších 3 měsíců nemocenské mě odradila, navíc - výsledek se samozřejmě nemusel povést.

Snad jedna potěšující zpráva - postupem času (je to už 10 let) se palec rozhýbal a já jej nahoru ohnu, ale stejně jde celý „šejdrem“.

Mimochoděm - fyzioterapeutka měla „kostky“ na obou nohou, v mnohem výraznější stavu než já před operací, a říkala, že to konzultovala a operaci jí doporučena nebyla.

Za mne - již nikdy více.

Zkus nějaké cvičení nebo další podpůrné prostředky a řezání nechej, až když už nebude žádná jiná možnost :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
17.8.15 15:49

Holky, já byla na operaci, měla jsem kloub už uplně citlivý a červený. Mám to na obou nohách a kdybych věděla, že operace tak ukrutně bolí, udělala bych si obě najednou. Byla jsem celkem na čtyřech operacích (ne s haluxema) ale ten byl nejhorsi, fakt ho hodne bolelo. A prijde mi, ze mam po te operaci mensi ten palec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 21:14

Holky děkuji Vám, já se teda operace bojím, mám vbočený palec bolestivě a malinko viditelné na obou nohách.. Boty začínám řešit, což v práci je potřebuji jako sůl a koukala jsem na ty silikonky na palce, uvidíme. Děkuji Vám. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
23.10.15 14:49

Přidám se k tomuto tématu, byla jsem 6.10.na operaci halluxu na levé noze metodou Akin zatím chodím o berlích, stále se to zlepšuje, všichni okolo mě strašili jak moc je to bolestivé takže jsem nastupovala do nemocnice s velkými obavami ale bolest byla minimální, nejvíc mi vadilo vyndavání stehů :poblion: teď mě čekají rehábka a nesmím do konce listopadu došlápnout na palec, prý tam mám jeden šroub který tam bude na stálo, před operací jsem chodila na různé rehabilitace, různé korektory mezi prsty, spoustu nových zdravotních bot atd. ortoped mi psal i speciální zdravotní vložky do bot a celé 3 roky se nic nezměnilo, bolely mě nohy stejně :( jen co se rozchodím jdu do toho znovu s druhou nohou a doufám že bude vše OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.15 05:30

vybočený palec-dojmy po operaci

Přeji krásný den a úspěchy při pečení cukroví. Děvčata, nějak jsem se mezi vás dostal, ani nevím jak. Na operaci s palcem jsem byl 18.11.2015,lokální anestézií. Ubrousili mi výrůstek na palci, potom udělali klínek do kloubu, prst srovnali a zajistili drátem. Vedlejší prst zkrátili, aby nepřesahoval palec. Operaci jsem vnímal a poslouchal jsem, jestli to dělají dobře, protože jsem to měl nastudované z internetu. Jediné, co mi vadilo, že mne nenechali se na to i dívat, to prý nejde. Včera mi můj ortopéd vyndal poslední stehy a drát musel také ven, protože vylezl už o 5.cm. Po operaci byla nepříjemnná první noc, to jsem moc nespal a injekce na bolest byla málo. Nicméně, žádná tragédie, která se nedá přežít. Od té doby celkem pohoda, domů jsem přišel druhý den a z platíčka na bolest mi ubyly dva prášky. Začínám chodit s opatrným nášlapem na palec. Myslím, že důležité bude nepolevit a rozcvičovat i přes jisté nepříjemnosti. Rehabilitaci jsem nedostal ani před ani po operaci. Z mého pohledu bych rozhodně operaci doporučoval a bez obav z nadměrné bolesti. Mečík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18734
11.12.15 07:47

@mečík Já vám přeji brzké uzdravení a určitě změňte obuv, jinak tomu moc nepomůžete. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama