Vcestná placenta v 13. tt

21
5.9.20 16:56

Vcestná placenta v 13. tt

Ahoj těhulky a maminky, tak jsme ve 13. tt a ve čtvrtek jsem byla na ultrazvuku na genetice na prvotrimestrální screening a podle doktorky vše naprosto v pořádku, druhý den dopoledne silné krvácení které po čtvrt hodině přestalo, přesto sme šla k svému doktorovi aby mě zkouknul a udělal mi utrazvuk a řekl, že to krvácení způsobuje vcestná placenta a kdyby se to opakovala tak rovnou hospitalizace v nemocnici, jinak zatím naprostý klidový režim. Jsem po třech potratech vždy v 9. tt tak zase nervy. Ale toto těhotenství doteď uplně v pořádku. Mám jednoho syna a o druhé mimčo se snažíme už dva roky. Je mi divné že se udělá vcestná placenta během dne. Jeden den utrazvuk ok a druhý den toto. Máte někdo zkušenosti? Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
5.9.20 17:01

Ahoj, nyní jsem v 32tt, mám placenta praevia, která vede přes porodní cesty.
1.screening mi nikdo nic neřekl, doktor jen řekl, že mám nízko položenou placentu a nic víc, tím to haslo.
Začalo to u mě ve 26tt, když jsem začala krvácet, takže okamžitá hospitalizace a řešení co dál semnou.. Strašili mě předčasným porodem, miminko dostalo kortikoidy na vývoj plic a po týdnu mě pustili domu.
Ve 28tt opět krvácení, takže opět hospitalizace, po týdnu mě zase pustili domu.
Nyní je vše ok.
Musím Ti říct ať se opravdu šetříš! Jakože opravdu po většinu dne ležet a nohy nahoře, maximálně menší procházka po bytě nebo v okolí domova.
Budu držet palce ať vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
5.9.20 17:01

@amartep to ti spis na screeningu o te vcestne placente neřekl. Mě to tam taky neříkal a přitom jsem věděla od svého lékaře ze ji mám, u mě naštěstí zatím bez komplikaci. Tak držím pesticky ať už se krvácení neukáže a placenta ať se vytáhne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2851
5.9.20 18:52

Placenta se muze jeste vytahnout, ja ji teda nemela v porodnich cestach, ale byla hodne nizko a taky jsem krvacela. Jak rostla děloha vytahla se. Mám ji vzadu u zad. Drzim palce, at ti to dobre dopadne a šetři se, jak můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
5.9.20 19:53

@amartep hodně odpočívej. Taky jí mam v čípku ale ještě se může vytáhnout. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
5.9.20 20:22

Taky jsem měla vcestnou placentu, ale naštěstí se vše asi kolem 25tt? vrátilo k normálu a měla jsem jí na zadní straně, sice mi potom přirostla ke stěně a museli jí odoperovat, ale to je to nejmenší… přeju ať je hlavně všechno v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama