Ve 2 letech nejí sama

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
7442
2.12.21 21:33
@Midaku píše:
@Veru1987 ježíš klid, jistě, že nejí jen o víkendu, to byla nadsázka, legrace… a teda přijde mi vtipný, jak radis „tak ji krm, nebudeš ji krmit ještě v x letech..“ a vzápětí napíšeš, že krmis sestiletou. To je tak nějak přesně to, čemu se chci vyhnout. Jo, teď je ještě malá, na krmení má nárok, a taky, že to dělám, jinak by fakt byla hlady. Ale prostě se snažím ji to nějak naučit nebo alespoň popostrcit k tomu, aby o samostatné jezeni měla zájem. Nečekám, že to teď hned bude umět, jen chci, aby to zkoušela.

Ano píšu že nebudeš krmit v 10ti -11 a výš… a s tím taky počítám že dceru už nebudu dokrmovat v tomto věku, což je za 5 let… necelých. Dceři je 5,5 zaokrouhlila jsem to. Já bych to neřešila ve dvou… prostě bych nakrmila a hotové a byla ráda že mi sní cokoliv… v rodině máme silného nejedlíka, neteř moji, ta do 18m byla na UM a nedostal do ní nikdo nic… Prostě bych krmila a dceři bych třeba dala taky do ruky lžičku a můžete se střídat.. jednu lžičku ty, druhou ona. Pro mě bylo vždy hlavní ať dcera sní a neřešila jsem zda ve dvou jí sama nebo nee… ve školce stejně bude jíst sama, pak škola… Doma dcera třeba nikdy nepila z hrníčku… strachovala jsem se týden před školkou jak to zvládne, narychlo jsme trénovali a uplná pohoda ve školce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7442
2.12.21 21:35
@Šmoulice píše:
Líp bych to neřekla … :) Zakladatelka chce, aby dělala už vše sama. Aby s ní neměla práci. :roll:
Nakrmit a obléct dvouleté dítě, to je fakt brutální problém :roll:Jinak naše 5ti letá jíst sama umí, ale jak si užívá, když jí pomůžu a krmím ji. ;)

jj naše v necelých šesti to umí taky… ale ona po 4 lžičkách řekne že už nemůže, že má plné bříško…a to předtím nejí tak 3 hodiny… takže přicházi na řadu krmení… a vleze se dalších 10 lžiček:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
2.12.21 21:35

Naše malá musí od 2 let všechno sama. Ráda bych ji někdy nakrmila, aby to bylo rychlejší a aby polívku mela víc v břiše než na břiše :D ale chce sama, tak ať trénuje. Naopak když ji něco nejde (zkouší si oblékat ponozky), tak se začne vztekat a házet věcmi..
Neboj tvoje dcera k tomu dřív nebo později taky dojde ;) zatím si užívej, že te potřebuje a můžeš ji učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9253
2.12.21 21:37
@Veru1987 píše:
jj naše v necelých šesti to umí taky… ale ona po 4 lžičkách řekne že už nemůže, že má plné bříško…a to předtím nejí tak 3 hodiny… takže přicházi na řadu krmení… a vleze se dalších 10 lžiček:D

Úplně vím o čem mluvíš. Bylo u nás stejné období.  :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4142
2.12.21 21:37

@Šmoulice jo, jsem matka tyranka, když chci svoje dítě něco naučit. Píšu někde, že mám problém se o ni starat? Starší kluci to v tomto věku taky ještě neuměli, ale zkoušeli to, měli zajem, učili jsme se to spolu, i v rámci her, kolikrát to byla legrace. Tak jsem to tak chtěla dělat i s dcerou, ale ona nechce, nezájem. A to, že je pětiletý dítě nadšený, když mu rodič pomůže, to je úplně jiná věc, to kluci taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4142
2.12.21 21:45

@Veru1987 nevím, no… já mám jinej přístup (čímž neříkám, že lepší, jen prostě jinej..). Kluci mají skoro 7 a 5 a dokrmovat je teda nehodlám. Když řeknou, ze už nemůžou, tak jdou od stolu. Ještě chvíli tam jídlo nechám, kdyby si to přišli dojist, to dělá nejstarší, jí na etapy.. Pak to uklidim. Chápu, že když am člověk pohublyho nejedlika, bude reagovat jinak, než když má pěkně oplacane dítě, co sní všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
2.12.21 22:40
@Královna Kosmíru píše:
Tvl další co si myslí, že by dítě mělo mít nejlíp magisterský titul bezprostředně po narození :roll:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
2.12.21 22:42
@Midaku píše:
@Veru1987 nevím, no… já mám jinej přístup (čímž neříkám, že lepší, jen prostě jinej..). Kluci mají skoro 7 a 5 a dokrmovat je teda nehodlám. Když řeknou, ze už nemůžou, tak jdou od stolu. Ještě chvíli tam jídlo nechám, kdyby si to přišli dojist, to dělá nejstarší, jí na etapy.. Pak to uklidim. Chápu, že když am člověk pohublyho nejedlika, bude reagovat jinak, než když má pěkně oplacane dítě, co sní všechno.

Já mám ty nejedlíky. Kdybych nedokrmovala, stanou se jednoho dne průhlednými.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
2.12.21 23:13

Mám doma to samé v bledě modrém. Taky máme období „já sám“, na všechno, ale na jídlo a slyším jen „maminka nakrmí“. Když chci, aby to zkusil sám, třeba lžičkou kaši, tak bude radši celý den o hladu, protože chce od maminky.
Možná jsem promeškala nějaké okno, kdy by měl zájem se to učit sám, ale od malička s jídlem bojujeme, aby snědl aspoň něco, tak holt krmím. Říkám si, že ve školce se to bude muset naučit, tak prostě ještě počkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
3.12.21 05:18

@Midaku tím spíš nemá smysl ji do toho tlačit. Akorát se šprajcne. (Možná už se i stalo.) Všechno bych to s ní zkoušela jednou za čas. Až k tomu dojde, chytne se. Opravdu je malá. Dojde k tomu všemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4142
3.12.21 07:04

@Kamkam jo, je mi jasný, že při nátlaku se akorát sekne. Snažím se na to jít od lesa, hrou, zábavně, ale prostě nic. No uvidíme, snad ji to někdy začne zajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
3.12.21 10:07

@Midaku to víš, že jo, přijde. Oni to ty děti vážně kolikrát vycítí, i když na to člověk jde od lesa. Maj na to asi nějaký radary. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat