Dítě se bojí hlasitého smíchu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
1.12.21 23:03

Dítě se bojí hlasitého smíchu

Zdravím zkušenější maminky a zkusím, jestli ní někdo poradí. Dcerka (20 měs.) se už dlouho bojí smíchu a často začíná kňourat už při prvních „uchechtnutí“. Cca do 13 měs. s tím neměla žádný problém a když to začalo, mysleli jsme si, že jde jenom o krátkodobou záležitost. Jenže se to moc nelepší. Ona je celkově spíš bojácná, nemá třeba ráda cizí muže, ale s tím prý holčičky mívají občas problém. Na tu reakci na smích se ale okolí moc netváří. Nejhorší je u cizích lidí, ale často začne brečet i když se začneme smát s manželem. 🙁 Pokud s ní děláme kravinky a sama se řehtá, tak to přejde v klidu. Celkově je reakce lepší, když má dobrou náladu (třeba si jenom krátce zakňourá) a naopak horší, když je ospalá, má hlad, atd. Může to být příznak toho, že něco není v pořádku? Řešily jste některá něco podobného nebo máte nápad, jak to zlepšit? Už to trvá dlouho a začínáme z toho být nervózní 🙁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3314
1.12.21 23:21

Jestli je to jedina zvlastni vec, tak bych to vubec neresila. Casem to zmizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.12.21 21:49

@Oriseka no, jak jsem psala - je spíš bojácná, ale myslím, že jinak jsou to normální dětské strachy, nic extrémního. A obvykle brzy přejdou. Snad se to časem poddá 😑

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
3.12.21 22:13

Podezření na poruchu autistickeho spektra? Lidem vadí určitě zvuky, většinou hlasite. Ale může to být jen tato drobnost, kterou časem zpracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
4.12.21 00:08
@Toria píše:
@Oriseka no, jak jsem psala - je spíš bojácná, ale myslím, že jinak jsou to normální dětské strachy, nic extrémního. A obvykle brzy přejdou. Snad se to časem poddá 😑
@Toria píše:

Ze nema rada cizi muze je normalni. Zvlastni veci ve smyslu, jestli komunikuje, rozumi, vnima, reaguje na jednoduche pokyny, sdili pozornost a tak. To co je v dotazniku, ktery jste vyplnovali na 18 mesicni prohlidce. Precitlivelost na nektere zvuky tam taky patri, ale musi tech veci byt vicero. Takto samo o sobe to nic neznamena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.12.21 07:56

@Oriseka dotazníkem jsme prošli, dcerka nás normálně vnímá, rozezná předměty, které běžně používáme a na požádání je donese tomu, komu jí řekneme, při hře s námi komunikuje a kouká, jestli jí pozorujeme, ukazuje, zkoumá, opakuje věci po nás. Je pozadu s řečí, do nedávna si akorát povídala svoji svahilštinou, z normálních slov říkala jenom táta, ale po prohlídce se to začalo zlepšovat. Konečně začala říkat i jednoduchá slova vědomě (ham, když má hlad nebo, když řeknu, že jdeme papat, bác, když něco spadne, kolo kolo, když chce dělat kolo kolo mlýnský, atd.). Je toho zatím málo a spojování slov vůbec, ale říkám si, že je důležitý, že se to někam vyvíjí. Porucha autistického spektra mi samozřejmě taky napadla, občas se něco vynoří, co mi připadá zvláštní nebo si říkám, že už by to měla umět, ale vždycky se to časem srovná. Akorát ten smích trvá už dlouho a v souvislosti s tou její celkovou bojácností mě znervózňuje. A ještě se bojí, když začne nekdo v domě kolem nás vrtat (panelák, všechno je slyšet), ale tam mi spíš přijde, že je problém v tom, že slyší velký hluk, ale neví, odkud to vychází. Na procházce jsme šli kolem dělníků se sbíjecím kladivem a nehnula ani brvou, akorát koukala, odkud to vychází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
4.12.21 08:39
@Toria píše:
@Oriseka dotazníkem jsme prošli, dcerka nás normálně vnímá, rozezná předměty, které běžně používáme a na požádání je donese tomu, komu jí řekneme, při hře s námi komunikuje a kouká, jestli jí pozorujeme, ukazuje, zkoumá, opakuje věci po nás. Je pozadu s řečí, do nedávna si akorát povídala svoji svahilštinou, z normálních slov říkala jenom táta, ale po prohlídce se to začalo zlepšovat. Konečně začala říkat i jednoduchá slova vědomě (ham, když má hlad nebo, když řeknu, že jdeme papat, bác, když něco spadne, kolo kolo, když chce dělat kolo kolo mlýnský, atd.). Je toho zatím málo a spojování slov vůbec, ale říkám si, že je důležitý, že se to někam vyvíjí. Porucha autistického spektra mi samozřejmě taky napadla, občas se něco vynoří, co mi připadá zvláštní nebo si říkám, že už by to měla umět, ale vždycky se to časem srovná. Akorát ten smích trvá už dlouho a v souvislosti s tou její celkovou bojácností mě znervózňuje. A ještě se bojí, když začne nekdo v domě kolem nás vrtat (panelák, všechno je slyšet), ale tam mi spíš přijde, že je problém v tom, že slyší velký hluk, ale neví, odkud to vychází. Na procházce jsme šli kolem dělníků se sbíjecím kladivem a nehnula ani brvou, akorát koukala, odkud to vychází.

Koukam, ze je to velice sikovna hocicka. Mozna zkusit vizualizaci toho zvuku? Nakresleny obliceje-smutny, vesely, boji se, nastvany, rozesmaty-ruzne emoce a ukazat to na sobe+na obrazku a i se zvuky. Aby jako pochopila, ze smich je normalni a poji se s kladnymi emocemi. Jinak je to fakt malinke dite. Ma nevyzralou nervovou soustavu, takze z toho nejspis vyroste sama. Resila jsem podobny problem se stekotem psa a zmizelo to casem samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
5.12.21 10:59

@Oriseka ty obrázky můžu zkusit, děkuji za nápad 🙂 Kdyby tak člověk viděl do jejich hlaviček 😌

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat