Ve 2 letech nejí sama

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3165
2.12.21 20:42

Ve 2 letech nejí sama

Zdravím, dcera má dva a čtvrt a vlastně od doby, co umí sedět a udrží v ruce lžičku, odmítá jist sama. Asi to ani neumí. Když ji krmit, sní všechno, krásně, chutná jí. Když před nepostaví jídlo, ať jí sama, bude hlady. Nepomáhá motivace, ukázka, společné stolování, nádobí s Peppou.. prostě nic. Ona vlastně jí jen o víkendu, kdy ji tchyně krmí. A sama jí věci, co jdou jist rukama, takže třeba obloženy talíř, pár těstovin, brambor, miluje vařenou mrkev… ale všechno jen do ruky. Normálně z talíře lžičkou nebo vidličkou prostě nejí. Já netuším, jak ji to mám naučit. Už jsem se uchylila i k zabavení televizí, píchání vidličkou do všeho možného, dělání srandicek… a pořád nic. Podobně je to s oblekanim, odmítá to zkusit sama, klidně se pocura do gati, když po ní chci, aby si je sundala sama (chci jen aby na ně dala ruce, sundat si je neumí, tak to po ní ani nechci)… prostě asi osobnost :mrgreen: netušíte nedko, co s tím? Jak jí motivovat, aby chtěla zkoušet věci sama? Jinak teda období „já fama“ je v plném proudu, nicméně jídla a oblečení se netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2396
2.12.21 20:54

Mně u naší přijde, že k tomu to dítě prostě musí dozrát. Jinak to do něj může člověk cpat horem dolem. :nevim: rada nad zlato, já vím.. ale „násilím“ to ty děti člověk fakt nenaučí. Odplenkovani přišlo samo i na noc, 2 roky, 7 měsíců. S oblečením věděla, co kam patří po tom odplenkovani, ale motorika ji brzdila. Nebo nevím, jestli motorika… Obratnost při oblékání a trpělivost určitě. Teď jsou jí čtyři roky a se zipama se občas ještě šprajcne. Pritom jinak byla ta jemná motorika docela v pohodě. Při hraní, ale asi ze mě při učení oblékání vycítila, že mi na tom záleží víc než na stavění stavebnice apod. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2396
2.12.21 20:59

K tomu jídlu, dlouho jedla nejradši lžičkou, asi ji dost upřednostňuje i teď, ale už se nají i vidlickou. Před nástupem do školky, necelé tři roky, jsem byla nadšená, jak krásně jedla lžící i polívku. A co myslíš. První oběd ve školce a ona začala jíst polívku rukama. :zed: :mrgreen:

Takže za mě, co píšeš, je tak nějak v pohodě. Chce to jen vydržet a netřeba se stresovat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6176
2.12.21 21:05

Tvl další co si myslí, že by dítě mělo mít nejlíp magisterský titul bezprostředně po narození :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.12.21 21:06

@Kamkam tak polívku ona nejí vůbec, rukama to nejde a jinak to neumí nebo nechce.. mě nejvíc zaráží to, že ona je celkově hodně šikovná, chytrá, všechno chápe, na všechno, co vidí říká „kaky“ jakože já taky.. ale jídlo a oblečení prostě ne. Kdyby to neuměla, tak ok, naučíme, budeme trénovat, je ještě malá… ale ona se odmítá o to byť jen pokoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.12.21 21:09

@Královna Kosmíru to jsi vycetla z čeho? Z toho, že si odmítá dát ruce na kalhoty, abych ji mohla ukazat, jak se sundavaji? Nebo z toho, že po ní chci, aby se alespoň snažila použít lžičku? Já nechci, aby to umela, je malá, má nárok to neumět. Já chci, aby se to učila. Aby se o to apson někdy pokoušela, aby měla zájem to dělat samostatne. Protože jedině tak se to může casme naučit. Já to do ní evidentně nenahustim… Mgr titul stačí až ve školce, zas tak přísná nejsem… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
2.12.21 21:09

U nás je to zas naopak. Čo jedlo, to boj o život. Všetko chce sám, jeduje sa keď ho kŕmim, nechce odomňa. Len tá jeho motorika ešte proste nieje tak vyvinutá. A po každom jedle to u nás vyzerá… to sa ani popísať nedá…to aby sme po každom dni, pomaly aj vymaľovali steny. aj ja som z toho nervózna, kričím po ňom. ale on len sám, a ja už pomaly rezignujem. Čo by som dala za to, keby mi ten môj škriatok sa nechal absolútne bez problémov nakrmiť. Buď zatiaľ rada, ono dieťa samo príde na to kedy je čas a naje sa pekne samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.12.21 21:11

@Tina69 toto jsme měli u starších dětí, to bylo taky super.. :D tak nějak jsem to očekávala i napotreti, ale omyl, madam je prostě osobnost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6176
2.12.21 21:15
@Midaku píše:
@Královna Kosmíru to jsi vycetla z čeho? Z toho, že si odmítá dát ruce na kalhoty, abych ji mohla ukazat, jak se sundavaji? Nebo z toho, že po ní chci, aby se alespoň snažila použít lžičku? Já nechci, aby to umela, je malá, má nárok to neumět. Já chci, aby se to učila. Aby se o to apson někdy pokoušela, aby měla zájem to dělat samostatne. Protože jedině tak se to může casme naučit. Já to do ní evidentně nenahustim… Mgr titul stačí až ve školce, zas tak přísná nejsem… :pankac:
:roll: :roll: :roll: No nazdar
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
2.12.21 21:19

@Midaku no bude to panička, nechá sa obsluhovať… :D :D :D. To ja som už uvažovala že ho pred každým jedlom zabalím do igelitu, aby som ho nemusela niekoľko krát denne prezliekať. Lebo to katastrofa. :D :D :D :D :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
2.12.21 21:20
@Midaku píše:
Zdravím, dcera má dva a čtvrt a vlastně od doby, co umí sedět a udrží v ruce lžičku, odmítá jist sama. Asi to ani neumí. Když ji krmit, sní všechno, krásně, chutná jí. Když před nepostaví jídlo, ať jí sama, bude hlady. Nepomáhá motivace, ukázka, společné stolování, nádobí s Peppou.. prostě nic. Ona vlastně jí jen o víkendu, kdy ji tchyně krmí.A sama jí věci, co jdou jist rukama, takže třeba obloženy talíř, pár těstovin, brambor, miluje vařenou mrkev… ale všechno jen do ruky. Normálně z talíře lžičkou nebo vidličkou prostě nejí. Já netuším, jak ji to mám naučit. Už jsem se uchylila i k zabavení televizí, píchání vidličkou do všeho možného, dělání srandicek… a pořád nic. Podobně je to s oblekanim, odmítá to zkusit sama, klidně se pocura do gati, když po ní chci, aby si je sundala sama (chci jen aby na ně dala ruce, sundat si je neumí, tak to po ní ani nechci)… prostě asi osobnost :mrgreen: netušíte nedko, co s tím? Jak jí motivovat, aby chtěla zkoušet věci sama? Jinak teda období „já fama“ je v plném proudu, nicméně jídla a oblečení se netýká.

Ona jí jen o víkendu jak ji nakrmí tchýně?? A ty ji prostě nemůžeš nakrmit??to je to pro tebe takový problém? Prostě ji nakrm a neřeš kraviny. Nechce jíst sama tak nechce…nebo myslíš že ji budeš pak muset krmit ještě v 10ti -11-12- 15ti letech? Asi nee, že??? Tvl nakrm ji, buď ráda že ti ten oběd, večeři sní jakkoliv. Já krmím i skoro 6ti letou neboť ona sní sama 4 lžičky a řekne že u nemůže jak nakrmim tak sní misku jak naberu… neřeším…potřebují ať sní oběd neboť ve školce nejí skoro nic, a je hubená už dosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.12.21 21:21

@Tina69 kluci jedli nahati, jen ve slipech. A daleko od zdi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.12.21 21:25

@Veru1987 ježíš klid, jistě, že nejí jen o víkendu, to byla nadsázka, legrace… a teda přijde mi vtipný, jak radis „tak ji krm, nebudeš ji krmit ještě v x letech..“ a vzápětí napíšeš, že krmis sestiletou. To je tak nějak přesně to, čemu se chci vyhnout. Jo, teď je ještě malá, na krmení má nárok, a taky, že to dělám, jinak by fakt byla hlady. Ale prostě se snažím ji to nějak naučit nebo alespoň popostrcit k tomu, aby o samostatné jezeni měla zájem. Nečekám, že to teď hned bude umět, jen chci, aby to zkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9017
2.12.21 21:28
@Veru1987 píše:
Ona jí jen o víkendu jak ji nakrmí tchýně?? A ty ji prostě nemůžeš nakrmit??to je to pro tebe takový problém? Prostě ji nakrm a neřeš kraviny. Nechce jíst sama tak nechce…nebo myslíš že ji budeš pak muset krmit ještě v 10ti -11-12- 15ti letech? Asi nee, že??? Tvl nakrm ji, buď ráda že ti ten oběd, večeři sní jakkoliv. Já krmím i skoro 6ti letou neboť ona sní sama 4 lžičky a řekne že u nemůže jak nakrmim tak sní misku jak naberu… neřeším…potřebují ať sní oběd neboť ve školce nejí skoro nic, a je hubená už dosti.

Líp bych to neřekla … :) Zakladatelka chce, aby dělala už vše sama. Aby s ní neměla práci. :roll:
Nakrmit a obléct dvouleté dítě, to je fakt brutální problém :roll:

Jinak naše 5ti letá jíst sama umí, ale jak si užívá, když jí pomůžu a krmím ji. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6176
2.12.21 21:28

Dej ji do skolky.. uvidi ostatni deti, za dva dny to bude umet taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu