Večerní spánek - kde dělám chybu?

2935
30.7.15 11:51

Večerní spánek - kde dělám chybu?

Ahoj holky, už se obracím sem, protože si fakt nevím rady, tak třeba se tady dozvím něco, co by mi mohlo pomoct, co jsem třeba přehlédla… Dcera (rok a půl) v poledne usíná sama v postýlce celkem bez problémů, někdy se brání a zkouší, ale brečí třeba jen pár sekund nebo si povídá a pak brzy usne. Večer je ale problém, když nechám v postýlce, tak velký řev, vydržím ji tam nechat max 10-15 minut, tak všelisjak uspávám, ale nejde jí absolutně usnout, někdy jí i padají oči a když si uvědomí, že usíná, tak se rychle probere, jak kdyby se spánku schválně bránila.

Usoudila jsem, že ji dávám spát buď moc brzy nebo naopak moc pozdě… Ráno vstává cca v 7.00 hodin, polední spánek má mezi půl dvanáctou a dvanáctou a spí cca do dvou. Večer jsem dřív ukládávala v sedm, ale pak začaly tyto problémy, tak jsem posunula spánek na osmou, nějaký ten den dobrý, ale teď zase protesty… když jsem ji dala už po šesté, tak se vzbudila za hoďku a byla úplně probraná (asi to považovala za odpolední spánek)…

Už jsem z toho uspávání hotová, někdy usne až o půl deváté, někdy o devíti po třeba hodinovým uspávání různého druhu…

Napadá vás, kde je třeba chyba? Zaráží mě, že v poledne usne v pohodě a večer takový problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
30.7.15 11:55

Asi není prostě unavená, zkus jí během odpoledne více unavit a klidně bych jí dala spát až v 9 teda. Nehledě na to, že je světlo venku. Zatemnuješ pokojíček na večerní spaní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47209
30.7.15 11:59

Taky si myslím, že je málo unavena. Posunout vecerku nebo víc venku odpoledne unavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
30.7.15 12:03
@Eneer píše:
Ahoj holky, už se obracím sem, protože si fakt nevím rady, tak třeba se tady dozvím něco, co by mi mohlo pomoct, co jsem třeba přehlédla… Dcera (rok a půl) v poledne usíná sama v postýlce celkem bez problémů, někdy se brání a zkouší, ale brečí třeba jen pár sekund nebo si povídá a pak brzy usne. Večer je ale problém, když nechám v postýlce, tak velký řev, vydržím ji tam nechat max 10-15 minut, tak všelisjak uspávám, ale nejde jí absolutně usnout, někdy jí i padají oči a když si uvědomí, že usíná, tak se rychle probere, jak kdyby se spánku schválně bránila.

Usoudila jsem, že ji dávám spát buď moc brzy nebo naopak moc pozdě… Ráno vstává cca v 7.00 hodin, polední spánek má mezi půl dvanáctou a dvanáctou a spí cca do dvou. Večer jsem dřív ukládávala v sedm, ale pak začaly tyto problémy, tak jsem posunula spánek na osmou, nějaký ten den dobrý, ale teď zase protesty… když jsem ji dala už po šesté, tak se vzbudila za hoďku a byla úplně probraná (asi to považovala za odpolední spánek)…

Už jsem z toho uspávání hotová, někdy usne až o půl deváté, někdy o devíti po třeba hodinovým uspávání různého druhu…

Napadá vás, kde je třeba chyba? Zaráží mě, že v poledne usne v pohodě a večer takový problém…

Podle mě je přetažená. Zkusila bych dát spát dřív na ten první spánek a pak ještě jednou odpoledne. Mně tohle malá dělá, když je hodně unavená, pak je jak motorová myš a není schopná usnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2935
30.7.15 12:10

Díky za reakce… právě buď ještě není unavená nebo je přetažená a proto jí nejde usnout…

Možná dnes zkusím dát už dřív, třeba v půl sedmé a když bude hodně protestovat, tak potom až mnohem později… no musím to nějak vykoumat… :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2935
30.7.15 12:12
@dendule4 píše:
Zatemnuješ pokojíček na večerní spaní?

Nezatemňuji, dnes zkusím… díky za tip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 12:14

Náš malej. pokud si dobře pamatuju, měl v tomhle věku ještě dva denní spánky.
Osobně bych řekla, že má naspáno málo. Od dvou odpoledne do osmi, nebo dokonce devíti je podle mě hrozně dlouhá doba.
Kdy (případně proč) jsi jí zrušila druhé spaní? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8451
30.7.15 12:17

Za světla bych neusnula ani já. Já dávám dětem na spaní žaluzie, přesto ještě závěsy a jsem stejně nervés, že tam trochu světla je. Ale já jsem magor, sama mám se spaním megaproblém a nejraději bych spala v totál izolované místnosti od světla a hluku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
30.7.15 12:21

@Mar__tanka1983 Tak mě to teda v 18měsících přijde normální, že má jen jeden denní spánek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
30.7.15 12:24

A co děláte odpoledne? Třeba je přebuzená a neumí to zpracovat. Netvrdím ji izolovat, ale starší syn má dodnes problém, že když má hodně aktivní odpoledne, tak má divoké spaní a neumí se uklidnit.
A spíš než později bych zkusila vrátit na sedmou. Ony to děti někdy prostě zkusí a když zjistí, že to nefunguje, tak to vzdají. POkud to projde, tak to zkouší znovu a znovu a nemají k tomu žádný důvod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
30.7.15 12:26
:mavam:
@dendule4 píše:
@Mar__tanka1983 Tak mě to teda v 18měsících přijde normální, že má jen jeden denní spánek :nevim:

Z mých tří dětí si dopolední spánek v takovéhle věku odbouralo jen jedno dítě. Takže fakt je to docela málo :nevim:

Příspěvek upraven 30.07.15 v 12:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
30.7.15 12:27

Spanek dal jak na 8 vecer bych neposouvala, je mala a rodice by meli mit taky nejake „volno“.

U nas hodne dela odpoledni program, bazen, vzdalenejsi hriste, poradna prochazka, herna, nebo i vylet po meste tramvaji, zalezi kde jste, deti pak padaji do postele jak podtate. Jakmile me chytne lenora a vystrcim je jen na zahradu nebo ani to ne, tak vecer po ulozeni tam zlobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
30.7.15 12:29

@Eneer nasi male je 15mesicu a ma podobny rezim jako ta Tvoje. Zkusila bych zklidnit pred vecernim spanim. dat ji jasne signaly ze se jde spat. Musis mit vychytanou tu dobu spanku a pak se treba pomazlit, zazpivat, dat mleko nebo pustit hudbu. Vse uz v pokoji kde bude spat. A pak jak bude naladena soupnout ji do postylky. Ja mam u te nasi vysledovano ze rano jde po 4 hodinach po probuzeni a vecer po 6ti od probuzeni z poledniho spanku.. Docela to funguje. Jo a taky zatemnuju. Nerostou ji treba zuby? To pak je vzdy hur..

Ja ted spis resim ze se mi casto v postylce pri usinani pokadi. Hlavne v poledne. pak spi s bobkem, coz ji zrejme nevadi, ale me to stve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
30.7.15 12:31

U nás je to stejně @Eneer, odpolední spánek kolem 12 je v pohodě a věčerní děs běs..usíná už kolem 22.hod a to už je na palici :zed: Jinak je celý den otravný až je to k nevydržení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
30.7.15 12:36

@Eneer děti všechno hrozně intenzivně prožívají, takže i to, když jsou přetažené je pro ně stimul k dalšímu výkonu. z toho co píšeš mi přijde spíš přetažená. pokud není vyloženě hyperaktivní, tak bych tak od šesti nastolila odpočinkový režim, v sedm vykoupat, najíst a dát spinkat. jak ji uspáváš? má nějaké spací hračky? má tmu nebo je zvyklá na světýlko? to je taky důležité.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama