Vegetariánská strava při kojení

22.2.21 14:56

Vegetariánská strava při kojeni

Ahoj maminy, jsem 35tt a tak přemýšlím co jist když budu plně kojit (snad!). Právě že jsem vegetariánka, takže zelenina ovoce, to je jasný. Jenže toho se moc nenajim. Budu zkoušet jist luštěniny (soju atd), špenát.. Jak to sedne malýmu ale když nesedne, tak nevím 😃 bílé pečivo taky ne, tak nějaké jiné ale co víc? 😆 Asi jen brambory ale s čím furt? 😃 Bohužel polivky moc nemusím ale aspoň ty zeleninové se budu muset naučit jist🤨Poraďte maminky co taky nejíte maso, jak jste se stravovali a jestli vašim malým vadily luštěniny.. Česnek atak? 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3073
22.2.21 15:06

Nejsem uplnej vegetarián, ale ani milovník masa - při kojení jsem jedla všechno co předtím i potom. Akorát hrachovou polívku jsem si dala jenom jednou a pak znova až po kojení :mrgreen: čočka ani jiný luštěniny nevadily, normální mladej sterilovanej hrášek taky ne. Polívky, tofu se zeleninou a rýží, seitanovej guláš, zeleninový rizota, těstoviny se smetanovou omáčkou, špenát s vajíčkem a knedlíkem, je toho přece bezmasýho mraky. A když zjistíš, že tvýmu dítěti něco vadí, tak to vysadíš, ale omezovat stravu preventivně je zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13665
22.2.21 15:07

Stravovala jsem se úplně běžne. Vzdyt je tolik jidel.
Zapečené rajcata s mozzarellou, bulgurem, ol. olejem.
Brambory, pečene kulicky z kořenové zeleniny a ovesných vloček.
Bramborova kase k tomu cuketovo-syrove karbanátky. Červená cocka je OK. Takže karbanátky z cervene čočky k tomu salat. Špagety s rajčatovou omáčkou a parmazaem.
Zapečené testoviny s maslovo-syrovym besamelem a mrazenu zeleninou.
Rizoto zeleninove..
Zeleninový salat a k tomu pecena dyne.
Syrové karbanátky a batatovy krém. atd…
Samozrejme bude fajn když se naucis na ty polevky je to fajn vecere a je to rychle vse v jednom hrnci uvaris, rozmixujes a je hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
22.2.21 15:09

Jo a doporučuju aktuální hit baked feta pasta - strčíš do pekáčku cherry rajčata, zaleješ olivovým olejem, bílým vínem a opepříš, doprostřed dáš fetu, zapečeš. Pak to rozmačkáš, smícháš s těstovinama a přihodíš čerstvou bazalku - nejvíc nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1591
22.2.21 15:10

Já nejsem vegetarian, ale jim úplně vse. Luštěniny, celozrnne pecivo, cesnek, cibuli, zeli, nakladane potraviny… Uplne v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 15:10

Prvních několik měsíců jsem nejedla žádné luštěniny, zelí, kořeněná jídla aj. Pak bylo podezření na ABKM, takže žádné mléko a vejce. To bylo tristní, jak z hlediska přísunu bílkovin, tak z hlediska toho, co vůbec jíst. Následoval atopický ekzém u dítěte, takže žádné citrusy a dlouhý seznam zakázaných jídel… Nějak se to ale všechno ustálilo a já i obě děti jsme to zvládli ve zdraví.

• Citovat
  • Nahlásit
31341
22.2.21 15:13

Přílohy jím úplně normálně (proč jen brambory? :think:) Tofu jím, červenou čočku, loupaný hrách. Postupně jsem zkoušela zařazovat po troškách další luštěniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
22.2.21 15:28

Na vegetarianku mas dost omezeny jidelnicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2822
22.2.21 15:46
@VitaminC píše:
Na vegetarianku mas dost omezeny jidelnicek.

Přesně. Nebo s tím teprve začíná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat