Vejce- trvanlivost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ssasanka
Kecalka 157 příspěvků 23.10.18 09:49
Vejce trvanlivost

Dobry den,
Jak maximalne stara vejce jist od sneseni, pokud jsou domaci a v lednici.Kdyz pominu pravidlo, ze pokud neplavou, jsou spatna uz. Tchyne ma. v lednici vejce z cervence. Zatim jsem je nezkousela ani dat do vody. A kdyz je bilek jich vyschly..je vhodne je jist? Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 23.10.18 09:57

Rozklepla bych a vyzkoušela vůni. Určitě bych je nekonzumovala jako volské oko s tekutým žloutkem apod. Ale pokud nesmrdí nebo se ti prostě nezdají zkažená, použila bych třeba do buchet.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 6 inzerátů 23.10.18 09:58

Nevím jak slepičí,ty u nás tak dlouho nikdy nevydrží,ale co máme doma křepelčí, ty vydrží i tři měsíce. Ale po tom druhém měsíc už si dávám raději pozor. Asi psychika :-D Zatím jsem na žádné (křepelčí) zkažené nenarazila, třeba by vydrželi i dýl! :-D
Zkažené vejce ale zaručeně poznáš, prostě smrdí tak že se ti z něho zvedne kufr :-D Já si ho třeba předklepnu nejdřív do hrníčku pak se opatrně přibližuju k čuchnutí, a když je cajk šup sním na pánev nebo do buchty..Pokud jde o vařené tak to nevím, ale asi bys je po čuchu pak taky poznala..ten smrad se asi nedá vyvařit :-D

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 23.10.18 09:59

@Pennya nedá, smrdí i varena :lol: @Ssasanka klidně bych je jedla pokud nejsou cítit. Ale s vyschlym bilkem ne.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 6 inzerátů 23.10.18 10:05

Ještě jsem asi nikdy neviděla vyschlý bílek :-D :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32933 příspěvků 23.10.18 10:10
@Pennya píše:
Nevím jak slepičí,ty u nás tak dlouho nikdy nevydrží,ale co máme doma křepelčí, ty vydrží i tři měsíce. Ale po tom druhém měsíc už si dávám raději pozor. Asi psychika :-D Zatím jsem na žádné (křepelčí) zkažené nenarazila, třeba by vydrželi i dýl! :-D
Zkažené vejce ale zaručeně poznáš, prostě smrdí tak že se ti z něho zvedne kufr :-D Já si ho třeba předklepnu nejdřív do hrníčku pak se opatrně přibližuju k čuchnutí, a když je cajk šup sním na pánev nebo do buchty..Pokud jde o vařené tak to nevím, ale asi bys je po čuchu pak taky poznala..ten smrad se asi nedá vyvařit :-D

Zkažený vajíčko se mi nikdy nepovedlo uvařit… Vždycky puklo a to bylo smradu :poblion: :poblion: :poblion:

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 23.10.18 10:12

@Pennya když ho rozklepnes tak je ve vajicku místo bílků jen taková nazloutlá suchá hmota na skorapce. Fuj :mrgreen:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 6 inzerátů 23.10.18 10:19

No tak to bych vyhodila i kdyby nesmrdělo, co nevypadá pěkně, letí. :mrgreen:

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 23.10.18 10:37

Máme slepice a já jsem někde četla, že vydrží 6 týdnů. A tak to i beru - u nás teda nikdy tak dlouho nevydrží :lol: Nicméně, pokud vím, že už je mám delší dobu v lednici, pak je raději dávám třeba do bábovky. Pokud se mi jich nakupí moc, tak podaruju max 3 týdenní.

Uživatel je onlinewarita
Echt Kelišová 8465 příspěvků 23.10.18 10:39

Vejce vydrzi opravdu hodne dlouho. Pokud jsou v lednicce, tak klidne i 2-3m, i kdyz k nejakemu postupnemu vysychani samozrejme dochazi. Ale urcite neni po 3m suche tak, aby v nem bilek hrkal sem a tam.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5711 příspěvků 23.10.18 10:43

Vajicka vydrzi fakt dlouho, ty domaci jeste dyl. Pokud nesmrdi, je ok.

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 23.10.18 10:54

@Pennya Když se rozklepne zkažené vejce tak se opatrně přibližovat k čuchnutí je zbytečná akce, ten smrad totiž vyskočí a praští vás do nosu jako boxer. Jednou v životě jsem na zkažené vejce narazila a ten smrad jsem z kuchyně dostávala snad měsíc a to bylo jenom čistě naklepnuté nožem, ani se nikde nevylilo.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 23.10.18 10:56

Ty jo, ja mela domaci doma neco pres mesic a uz se mi to pricilo jist, nastesti teda byly dobry a nijak divny. Z cervence nevim, asi bych to neriskla, snad jenom v buchte nebo rozsmelcovany treba v polivce.

debra.morgan
Závislačka 4186 příspěvků 23.10.18 11:02

zkažený vajíčko poznáš, neboj… ;)
my máme domácí taky, a nekolik týdnů vydrží v lednici uplne v pohode, ale od července, to už se mi zdá docela dost…ale uvidis.

smradoch75
Stálice 66 příspěvků 23.10.18 11:17

smrdí

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >