Věk 39 - první IVF

30.5.15 10:51

Vek 39 - prvni IVF

Ahoj. Hledam radu, zkusenosti atd., je mi 39 a zacinam prvni IVF, dlouhy protokol. Zacinam trochu panikarit a bojim se, co to vsechno se mnou udela. Hlavne nejak nechapu, proc je nutna ta predcasna menopauza injekcema, chci se zeptat, jestli neni riziko, ze by ta menopauza uz jako zustala naporad. Bojim se i vedlejsich ucinku dost, protoze uz tak dost trpim migrenama, zvysenym pocenim, silnym pms apod., a taky toho, ze mi rikali, ze prvni cyklus nemusi byt uspesny vubec a ze to mam jako brat na zkousku :nevim: Taky me lezou na nervy clanky, na ktere obcas narazim na netu, aniz bych je vyheldavala, jak sance na poceti v tomto veku je miziva apod. Zkratka asi se o me pokousi deprese :lol:. Mam zacit s injekcema pristi utery a budu je pichat 3 tydny. Taky nevim, proc mam dlouhy protokol, nekdo mi rikal, ze v mem veku bych mela mit kratky. Vubec se uz v tom nevyznam. Budu vdecna za zkusenosti, ktere mate a jak zvladat cely ten proces, jestli treba mam pit i kontryhel, nebo co jineho pomaha pri eventuelnich vedlejsich ucincich. Diky moc. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

990
30.5.15 10:58

Ahoj, vedlejsich ucinku bych se nebala, je to kratkodobe pusobeni hormonu, nicmene kazdy snasi stimulaci jinak.ja naprosto v pohode, jen tlaky a pichani v podbrisku, jak se zvetsuji folikuly. Co se tyce veku, tak to dr. rikaji, ale je tady spousta snazilek co v tvem veku otehotnely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 11:00

Dekuju za povzbuzeni. No ja mam injekce 3 tydny na ten jakoby umely prechod a pak az jak telo bude reagovat stimulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
990
30.5.15 11:02

Kam chodis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 11:08

Ziju v zahranici… a tedka prave ctu ze dlouhy protokol se doporucuje mladym zenam ne starsim, tak ja nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
990
30.5.15 11:11

No spise jo, ale duverovala bych mudr.mel by vedet co dela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
30.5.15 11:23

Ja jsem mela kratky a nereagovala jsem nic moc na nej. Prvni cyklus je opravdu zkusebni, jak telo reaguje a pak se to vyladi. Lekar jiste vi, co je vhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
30.5.15 11:32

@Nova snazilka ahoj, ničeho se neboj, taky je mi 39 let a dlouhý protokol jsem měla již 2× a 1× krátký, zatím teda vše neúspěšně. Začala jsem ve 37 letech, ale o dítě se snažíme už přes 7 let a furt nic. Mám nízký AMH, jen 0,8. 1 IVF jsem měla krátký a jen 1 vajíčko, druhý jsem měla dlouhý a 3 vajíčka a u třetího jsem neměla nic a taky dlouhý, ale tam to podělala moje doktorka špatnou stimulací, byla jsem pak na konzultaci v jiným centru. Teď mám nárok na poslední IVF na pojišťovnu a rozhoduju se kam půjdu, ve stávajícím ani náhodou. Tak držím pěsti, ať se hned zadaří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14370
30.5.15 12:01

@Nova snazilka já měla 1.IVF v 38 letech přesně s tímto protokolem. měla jsem obrovské štěstí, že se hned zadařilo a dnes mám už 3 letou holčičku. Zádné vedlejší účinky jsem na sobě nepocitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.15 12:01

Já po posledním IVF měla totálně rozhozený cyklus, krátký po 23 dnech a velmi silné krvácení při ms několik měsíců…já už se IVF tak trochu bojím…

• Nahlásit
  • Citovat
1
30.5.15 17:09

vek 39 ...

AHOJ, CHTELA BYCH TE PODPORIT… napsala jsem ti zpravu, tak kdyz budes chtit, tak se ozvi :-) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 17:13

Jee diky moc za podporu, ja ale zadnou zpravu nevidim :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.15 19:35

Myslím si, ze dlouhý protokol se používá proto, aby ti ve frontě vajíček dozralo víc vajíček, když te už stimuluji. Já po hormonech pribrala 6 kilo za 6 měsíců. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama