Velikonoční vajíčka

820
16.3.16 12:34

Velikonoční vajíčka

Ahoj všem. Holky, jak barvíte vajíčka? Nemá někdo nějaký tip na zdobení pro neschopné? Nevím, čím to je, ale klasické barvy se mi poslední dobou vůbec nelíbí, barvy jsou takové vyblité a nudné, takže je děláváme v cibulové slupce, ale už je to okoukané a taky docela zdlouhavé( na vajíčka dáváme mrkvovou nať a balíme fáčem). A hlavně děti se loni vztekaly, že vajíčka nejsou barevná. :D Dá se vůbec vymyslet něco jednoduchého a pěkného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13529
16.3.16 12:38

@Ignácie My jsme vloni malovali Mimoně. Spodní půlka vajíčka modrá, horní žlutá, nalepila jsem taková ta plastová očka a tenkou lihovkou domalovala detaily. U kluků měla obr úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
16.3.16 12:39

@Ignácie sice to nebudou jako vajíčka klasická, ale budu dělat jako překvapení pro synka a rodinku mimoně, ty u nás hrozně frčí, tak snad se mi povedou, už mám koupený i plastový oči, tak jsem na to zvědavá :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5612
16.3.16 12:42

Taky mám připravený ty mimoně a jiný obličejíky :-) Očička koupený a lihovka je doma taky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
16.3.16 12:44

Tak co voskovkama? Vyfouknes vejce das ho na spejli, pomalujes voskovkama, nejlip jen 2barvy a pak ho nahrejes a nechas stect po celym obvodu vejce. Najdi si na netu jak to vypadá, detem by se mohli libit. Jinak nebo takovej smrstovaci plastovy obal pomalovany co se da koupit kdekoli. No ja uz naštěstí vejce nedelam, nikdy me to nebavilo a byla jsem zhrzena, ze holky dostanou max pres zadek tak nase mala bude hledat cokoladovy vejce a zajice po zahradě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
16.3.16 12:44

Ahoj ženy :D. taky se ráda přiučím a nechám se inspirovat. Také jsem barvila jsem v cibulových slupkách, ale vloni se mi to moc nepovedlo, tak mě to docela odradilo..teda. alespoň pro letošek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
16.3.16 12:46

Já tedy barvím těmi úplně nejobyčejnějšími barvami a jsou krásně syté.
http://www.florapack.cz/…4-barvy.html?…
základ je ty barvy moc neředit :) Já dávala jeden pytlík myslím do cca půlky zavařovačky a barvilo to nádherně.
nemám ráda přeplácaniny, takže dávám jen tu barvu. Nic víc ;) Na pár vajíček si ještě synek dal nějaké ty „návleky“ http://www.papirnictvipavlik.cz/…ovo-beranci/?…
a nazdar bazar :lol:
http://img11.rajce.idnes.cz/…inka_611.jpg?…

Příspěvek upraven 16.03.16 v 12:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5797
16.3.16 12:52
@renda81 píše:
@Ignácie sice to nebudou jako vajíčka klasická, ale budu dělat jako překvapení pro synka a rodinku mimoně, ty u nás hrozně frčí, tak snad se mi povedou, už mám koupený i plastový oči, tak jsem na to zvědavá :lol: :lol: :lol:

tý vado :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak to jsem pěknej minimalista, když se s tím takto nedělám :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
16.3.16 12:52
@Salorka píše:
Taky mám připravený ty mimoně a jiný obličejíky :-) Očička koupený a lihovka je doma taky :-)

Jee, ty jsou krasny! :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5612
16.3.16 12:53

Holky, když děláte ty mimoně, namočíte půlku do jedné, necháte zaschnout jak dlouho? A pak domáčíte v druhé půlce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5612
16.3.16 12:53

@petamaj Ale ty nejsou moje, to mám jen z netu, abych měla inspiraci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
16.3.16 12:55

TAk já barvím klasickýma barvama a pak na to ještě buď klasický obtisky, nebo návleky a nebo dost barvím pak ještě na ty barevný rozpuštěnýma voskovkama -dáš kousek voskovky na lžíci, rozehřeješ nad svíčkou a pak namáčíš špendlíkem zapíchnutým zezadu tužky a maluješ :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10057
16.3.16 12:58

Tak já tak barvím obyč barvami a škrábu. A stejně jako @Mar__tanka1983 neředím dle návodu, dávám míň vody.

Loni udělala maličká prstíkem na obarvená vajíčka žluté puntíky a starší to dodělala jako kuřátka. jen zobáček a nohy a bylo to.

Letos vejce pomažu lepidlem a maličká je posype červenou čočkou, sezamem, a ještě jsem koupila těstoviny hvězdičky. ať je to jinačí. a starší nevím, co ji napadne. škrábání je pro ni zdlouhavé :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5797
16.3.16 12:58

@Ignácie
já jen klasiku - cibulí - a to jak obyč, tak i červenou, taky čajem apod. Chemický barvy nepoužívám. když už se hodně protestuje, tak tam dám nějakou malou „samoleku“
Používal jsme i ty smršťovací návleky - celkem rychlé a jednoduché, jen to vejce pak z toho nejde dostat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A kdysi jsem barvil těmi nejobyčejnějšími barvami ovo

jinak to neřeším ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29234
16.3.16 13:04

Já jsem letos našla někde nápad, obarvené potřít herkulesem a osypat korálky - tak to chci zkusit
http://www.tvorivedeti.cz/…koralky.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat