Pozitivní stěry

1403
15.3.16 22:26

Pozitivní stěry

Dobrý večer, píši za kamarádku ne za sebe. Kamaradce vyšli pozitivni stěry na preventivni prohlidce a samozřejmě ji to rozhodilo. Má přijit za pul roku na kontrolu stim že se počká zda tam nalez pořád bude či nebude. Chci se zeptat je tu někdo komu potom vyšli vysledky negativne a co se v připadě ppozitivniho vysledku děla? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71494
15.3.16 22:29

@beručka Jestli máš na mysli stěr z čípku, tak by ji pak poslali do centra onkologické prevence, kde ten čípek zkoumají podrobněji a dělají více stěrů… a pak se podle jejich výsledků postupuje dál… třeba tak, že usoudí, že se jednalo o falešnou pozitivitu a odešlou člověka zase zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
15.3.16 22:35

Měla jsem stery kde byly jakési buněčné změny na čípku. Ne přímo rakovina, ale jakoby prvopocatecni fáze celého procesu vzniku možné rakoviny. Pak jsem otěhotněla tak jsme to pravidelnými stery hlídali. Chodila jsem pravidelně i ná biopsie. Pak po porodu mi udělal dr konizaci, což jsem pochopila ze se odstraní poškozena tkáň. Po té už jsem měla stery čisté, ale porad mi na to dr dává pozor. A taky jsem se nechala naočkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.3.16 22:36
@j.a.n.i1 píše:
@beručka Jestli máš na mysli stěr z čípku, tak by ji pak poslali do centra onkologické prevence, kde ten čípek zkoumají podrobněji a dělají více stěrů… a pak se podle jejich výsledků postupuje dál… třeba tak, že usoudí, že se jednalo o falešnou pozitivitu a odešlou člověka zase zpět.

Problem je že si neni jistá zda se jedná o čipek ale podle mě to tak bude… právě ji nikam neposlali a jen prohlidka za pul roku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
15.3.16 22:38

@beručka Tak to nejspíš nebylo nic zásadního, tím bych se vůbec nenervovala, kontrola za půl roku se co vím dává, když není výsledek úplně OK, ale předpokládá se nějaká ptákovina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6680
15.3.16 22:45

@beručka Nervozitu chápu, taky mi sestra řekla do telefonu, ať přijdu za půk roku (jindy chodím po roce) a nic víc neřekla a já se teď taky děsím, co se vlastně děje. Hlavně ten čas utíká strašně pomalu, přestože už na to normálně vůbec nemyslím. Holky mě tu ale uklidnily, že kdyby šlo o něco hrozného, zavolali by si mě okamžitě. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6868
15.3.16 22:47

Napadá mě, nemá nového sexuálního partnera? Nemyslím to nijak zle, ale někdy „vylezou“ pozitivní stěry z tohoto důvodu.
Každopádně, jak tu holky psaly, vzhledem ke kontrole až za půl roku, to nebude nic vážného. Jinak se chodí třeba každé tři měsíce a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.3.16 22:56

Holky moc vam děkuji, ja věřim že se nejedná taky o nic važneho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.3.16 23:00

@Violet83 má manžela x let takže žádné změny