Velikost dudlíku

163
4.7.06 08:00

Velikost dudlíku

Koupila jsem před narozením synovi dudlíky Nuk velikost 0-3 měsíce, anatomicky tvarované (dole zploštělé). Teď je mu 5,5 měsíce a nevím, zda je nutné koupit dudlíky nové, které mají už velikost 6měsíců, nebo mu můžu nechat ty malé 0-3měsíce. Ty malé mi nijak naodmítá, jen nechci, aby mu třeba díky nesprávné velikosti dudlíky špatně rostly zuby nebo tak něco. V obchodě samozřejmě poradí koupit nový větší, protože pro ně je to příjem finanční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

270
4.7.06 08:09

Budu psát pouze laickou odpověď, jak bych to řešila já. Dokud malej neodmítá původní dudlík asi bych to nijak nerozpitvávala a nechala mu ho. Mě v obchodě spíš varovali, že když koupim větší dudlik, tak se mimi může dusit, protože zasahuje hlouběji do pusinky. Kuba (6 měsíců) ve třech měsících zjistil, že má palce a od té doby jsme dudlík neměli. Takže rozhodnutí u nás udělal on sám. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
4.7.06 08:10

Klidně používejte ty, co máte; spíš naopak by mohl dělat problém obr tuhý dudel v malé pusině. Až budou vyžužlané a lepkavé, koupíš větší. Dalis nerozlišoval mezi velkým a malým MAM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
4.7.06 08:12

Koupit ho můžeš, ale dle mě je otázka, jestli ho malý bude chtít … Já jsem koupila hned tu klasickou bambulku, byl dost dlouhý, ale jak si na něj Jája v porodnici zvykl, tak menší, nebo tvarovanej nechtěl …

• Nahlásit
  • Citovat
5256
4.7.06 08:13

Já to taky nijak nehrotím. Julče je 6 měsíců. Máme taky NUK, ale 0-6 měsíců, Avent, Tommee Tipppee a Mam a všechny do 6 měsíců a v pohodě. Ale začali jsme s dudlíkem až ve 4 měsících.

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.7.06 08:13

Taky jsem používala silikonové tvarované Nuky. Zhruba ve stejné době (5,5měs) jsem koupila ty větší. Malá spíš okusovala držátko a hrála si s ním, než aby měl význam, tak jsem to uklidila a od tý doby je bez dudlíka. Když se bez něj obešla, proč ne:)
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
4.7.06 08:16

My máme od narození kytku za 17 kč a bez ní ani ránu :lol:
Koupila jsem hned teda tu druhou velikost a v pohodě.Taky bych mu ho nechala,ale nic nedáš za to,když mu zkusíš dát tu druhou velikost,buď ji chtít bude,nebo ne…Každopádně jsem zvědavá,jak je budem odnaučovat 8) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
4.7.06 08:22

Já mám 4,5 měsíční dceru a včera jsem obnovila náš „dudlíkový park“. Měla Avent 0-3 měsíce a zdálo se mi, že ho tak jako hodně tahá… Koupila jsem opět Avent 3-6 měsíců a je super…
Pokud malému vyhovuje, tak to neřeš, nebo zkus koupit jeden a uvidíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
4.7.06 08:47

Povidalek - od malička je malej taky na Nuku- přesně jak popisuješ ty anatomicky tvarovaný:-), ale já ho tedy používala tak jak je to tam napsáno a navíc stejně už jsem musela řešit zda koupit nový větší či ještě malý neb malý ikdyž ještě neměl zoubky měl ten jeden již prokousaný, jinak máme vždy v základu 3 dudlíky a časem ten nejvíc oblíbený vyměním za 4 dudlík:-) Malej byl po koupi nových nadšenej, asi mu to bylo příjemnější do pusinky či zajímavější, že mu to zaplní víc papulku:-), ale žádný problém v tom opravdu nebyl:-)
Doufám, že další velikost už kupovat nebudeme a že už potom budeme bez dudu nebo , že bude jen na noc:-)
Však jeden zkusit koupit můžeš a uvidíš, zase ty anatomické by asi lépe splňovaly svou funkci, kdyby se kupovaly podle přesného označení, ale zase záleží na velikosti dítěte:-)
Pa Hana a LUkajda 9 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
4.7.06 09:14

Ahojky Povidalek ,
my máme od narození také NUK-anatomicky tvarovaný-hlavně kvůli zoubkům a silkonový a do toho půlroku jsme používali jen od 0-6.měsíců,pak jsem zakoupila ten větší od 6-18měsíců,ale kombinujeme oba :wink: (Niki přes den občas podumlává ten malý,v noci mu ale vypadává,tak si zvykl na větší,ale když má třeba rýmu nebo je nemocný,vynucuje si brekem ten menší…asi se mu s ním lépe dýchá)

Takže zkus koupit i jeden ten větší a uvidíš jaká bude u vás odezva :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
4.7.06 09:19

Také jsme měli a máme silikonový NUK, do 6 měsíců nám to vycházelo, že nosil vel.0-6m. Pak už mu byl dudlík „malý“, tj. měl ten dudlík hodně obtisknutý a otlačený kolem pusinky. Takže od 6 měsíců měl ten větší. Asi máme konfekční velikost pusinky :lol:
Ahoj, Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
4.7.06 12:30

Povidalek - Tedýsek má od narození úplně stejné dudlíky - NUK 0-3měs a teď mu bylo 8 měs a má je rád pořád. Koupila jsem mu v 5měs. takový ten s hrbolkama na masírování dásní, už větší, taky si ho občas chvilku žužlá, ale na jeho červený a zelený NUK to nemá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
4.7.06 13:42

Vítek má i nyní pořád dudlíky Nuk 0-6 měsíců, pak jeden větší 6-12 měs a jeden Mam 0-3 a žužlá vesele všechny. pokud mu to nevadí, tak mu ho nechej.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
4.7.06 14:25

měli jsme Avent 0-3 měsíce a dneska jsem koupila stejný tvar č. 2. Není to avent, je od 6-18 měsíců a když jsem je ze zvědavosti porovnávala, tak mi přijdou skoro stejný - snad taen č.2 je o pidikousíčíček větší. A máme ještě jeden od 0-6 měsíců a ten je větší než oba dva a malý je to jedno - hlavně když je dudán. Takže bych to taky moc neřešila. Spíš ho kup a nech na cipískovi, který si vybere…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.06 15:29

Ahojky,

my jsme uz asi pred mesicem nakoupili dudliky od 6.mesicu,protoze ty mensi malej porad vyplivoval. Ted je spokojenej a ty mensi mame uz jen na hrani.. :)
Ale jinak si myslim,ze pouzivani tech mensich rozhodne nicemu nevadi!

Pa

Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama