Velká děloha = velké dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amaz
Stálice 70 příspěvků 22.12.16 08:40
velká děloha = velké dítě?

Ahoj holky, příjdu si trochu jako blázen, ale prostě se musím zeptat… Od začátku těhotenství mám o dost větší dělohu než je na grafu v těhu průkazce.
24+2-29, 30+2-33 a teď 32+2-35
Mám panickou hrůzu z velkýho mimina (manžel měl asi 4,5kg 8o )
ve 20+2 mělo mimčo 328g, v 30+2 1583 a dneska 32+2 1800g.
Doktorka mi toho moc neřekla… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10378 příspěvků 22.12.16 08:46

Nech se překvapit.. Stejně to neovlivníš.. :nevim:

iiiv
Extra třída :D 10959 příspěvků 22.12.16 08:47

Já bych řekla, že je normálně veliké, nestresuj, stejně nejvíc záleží na obvodu hlavičky :-)

ugluk
Hvězda diskuse 43105 příspěvků 22.12.16 08:53

Odhady jsou orientační a i tak jsou úplně normální. A velké dítě se dá kolikrát porodit mnohem snáz než malé, takže bych panickou hrůzu zahodila a užívala si těhotenství.

Vokaju
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 22.12.16 08:56

@amaz To není tak strašné ne? Já měla odhad v 31+5 1900g a při porodu 37+5 2750g.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 22.12.16 08:58
@amaz píše:
Ahoj holky, příjdu si trochu jako blázen, ale prostě se musím zeptat… Od začátku těhotenství mám o dost větší dělohu než je na grafu v těhu průkazce.
24+2-29, 30+2-33 a teď 32+2-35
Mám panickou hrůzu z velkýho mimina (manžel měl asi 4,5kg 8o )
ve 20+2 mělo mimčo 328g, v 30+2 1583 a dneska 32+2 1800g.
Doktorka mi toho moc neřekla… :roll:

klid.. ony se ty odhady mohou lišit o hodně.. mě Dr strašila že malý má a bude mít přes 4kg, a nakonec měl zcela průměrných 3550g

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 22.12.16 08:58

Za sebe doporučuju nepřežírat se a nejíst potraviny s vysokým glykemickým indexem. Ale zase to nepřeháněj, aby mělo mimčo dost vitaminů, minerálů a ostatních živin. Je to to jediné, co můžeš udělat pro to, aby jsi neměla obříka. Genetiku neoblafneš. Nicméně u druhého a třetího dítěte jsem měla vždycky večer vlčí hlad. U druhého jsem to neřešila a snědla kde co, narodila se holčička přes 4kg. U třetího jsem se poctivě cpala kedlubnou a saláty a narodil se kluk 3,6kg a to už měl dělohu „vytahanou“.
Doktorka ti tak max může říct, jestli teď vypadá spíš menší nebo spíš větší, ale dcerka ještě ve 36tt vypadala jako průměrné dítě a za ten měsíc se poněkud „vyžrala“.

svycarka
Echt Kelišová 7601 příspěvků 22.12.16 09:03

Taky mi rekl gyndar, ze mala ma hezkou velkou hlavicku :jazyk: no skacu blahem fakt, prvni syn se „zasek“ o kostrc a vytlacit ho byla lahudka, pockam si na holku - jsou pry rozumnejsi :mrgreen: A ty se nestresuj, muzes trenovat s epino balonkem, masirovat hraz, na konci pij malinik - to je tak asi nejvic co pro lepsi pruchod muzes udelat, ja teda nedelam nic. je fakt, ze me trochu nasvihli, ale bylo to jen kosmeticke siti. sedela jsem hned po porodu bez problemu :kytka:

Lenkahusa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 22.12.16 09:04

@amaz vubec bych ne tim nezatezovala. podle me zalezi na strave a na genetice. A jak uz tu nekdo psal, i velke dite se muze rodit v pohode. Ja jsem toho dukazem-oba kluci 4,5 kg a parada. Svagrova rodila holcicku 5.2kg susmevem na rtech :-)

Hadumi
Extra třída :D 13516 příspěvků 22.12.16 09:23

Tyhle rozměry mělo moje první dítě a narodila se s 3,3 kg. Druhé dítě má obdobné rozměry (ve 32+3 1,8 kg) a čekám stejně velký kousek. Takže tvé dítě bude jistě standard.

aggla
Kecalka 396 příspěvků 22.12.16 09:38

Velikost dítěte porod vubec neovlivňuje, muže byt těžší porodit 2 kg dítě než 4kg…záleží na tom jak dítě u porodu „spolupracuje“ a děla to co ma, správně se natočí a tak…takže hlavně byt v klidu…ja ted byla na ultrazvuku a v 21+1 měl malý 410g a hlavu si s tím teda nelamu

axelina
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 3 inzeráty 22.12.16 09:46

@amaz To tady nevyřešíme…dozvíš se teprve na porodním sále protože já měla břicho malinkatý, den před porodem na UTZ byl odhad do 3 kg a druhý den se narodil 4kg kluk… porod byl strašnej ale spíš na to mělo vliv že měl hodně velkou hlavu - a neprošel cestama ven. Takže ho vytahli kleštěma a zvonem. Ted mam břicho o hodně větší ale vzhledem k tomu že čekám holku si myslím že bude menší… taky neberu od počátky vubec žádný doplnky, vitamíny, nic radši…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16486 příspěvků 22.12.16 09:55
@aggla píše:
Velikost dítěte porod vubec neovlivňuje, muže byt těžší porodit 2 kg dítě než 4kg…záleží na tom jak dítě u porodu „spolupracuje“ a děla to co ma, správně se natočí a tak…takže hlavně byt v klidu…ja ted byla na ultrazvuku a v 21+1 měl malý 410g a hlavu si s tím teda nelamu

to nemusí být až tak pravda, i když na průběh porodu samozřejmě hraje roli řada dalších okolností. Ale přílišná velikost plodu - zejména pak hlavičky!!! - je samozřejmě přitěžující faktor. Kdybych si měla za stejných okolností vybrat, jestli mé novorozené dítě bude mít 3,5 kila nebo 4,5kg či dokonce pět, opravdu neváhám :mrgreen:

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 22.12.16 10:12

@pe-terka ja jsem porodila temer 5 kg dite a pohodicka ani hlavu nemel moc malou jenze on se tam zasekl zadkem to malinko doktorka nechapala. Stejne pohodicka

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16486 příspěvků 22.12.16 10:27
@annaei píše:
@pe-terka ja jsem porodila temer 5 kg dite a pohodicka ani hlavu nemel moc malou jenze on se tam zasekl zadkem to malinko doktorka nechapala. Stejne pohodicka

a jakou máš pánev, co se týče šířky? Já jsme takový průměr, spíš trošku užší, a děti kolem 3,5 kila mi stačily. A co jsem se bavila s holkama, co měly obříky kolem 4 kilo, rodilo se jim hůře - zvlášt když měly srovnání.
Takže myslím, že kdybys ty za stejných okolností odrodila dítě 3,5 kila, půjde to doslova ukázkově :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >